Jakie są różnice między resetowaniem a formatowaniem w obliczeniach i dlaczego nie należy ich mylić?

To jest bardzo powszechne dla obu z nich Warunki jesteś zmieszany w informatyce ponieważ oba są bardzo podobne, ale każdy ma zupełnie inne funkcje.

Ta wątpliwość lub zamieszanie między tym, co jest potrzebne resetowanie i formatowanie wynika to głównie z faktu, że na świecie telefony komórkowe, La twardy reset jest znany jako funkcja dla usuń wszystko i zostaw telefon w fabryce. Zasadniczo uważa się, że formatowanie co sprawia, że ​​obie funkcje wyglądają tak samo.

Jednak w komputery, wszystko to się zmienia, bo w tym obszarze różnica między nimi jest bardzo wyraźna. Innymi słowy, reset jest taki sam jak restart, a formatowanie usuwa wszystko ten Aby to zrobić, nauczymy Cię nieco więcej o każdym z tych terminów tutaj.

Co to jest reset komputera i kiedy należy to zrobić?

Zwłaszcza na świecie komputery i laptopy , ostateczny termin Resetowanie często używany , po co on? główna funkcja czyszczenia systemu przed wszelkimi błędami, które utrudniają jego prawidłowe działanie. W ten sposób sprzęt może powrócić do swojego normalnego stanu lub w tym przypadku do stanu sprzed awarii.

Ogólnie rzecz biorąc, za każdym razem, gdy zdarzy się wypadek, wewnętrzny mechanizm komputera próbuje się zregenerować w przypadku, gdy mija dużo czasu i nie może wyjść, program lub system zatrzymuje się całkowicie ten Kiedy tak się dzieje, komputer zaczyna działać powoli, osiągając punkt, który jest trudny do kontrolowania i wymaga uwagi. Resetowanie.

Zaleca się wykonanie tej procedury głównie w przypadku problemów takich jak: niebieskie ekrany śmierci w systemie Windows, zwykle spowodowane przez błędy w sterownikach λόρκος Windows zaczął działać bardzo wolno i nie jest w stanie się wyzdrowieć rejestrator specyficzny, który stwarza mu trudności tryb.

Co to jest formatowanie komputerowe i kiedy należy to zrobić?

Kiedy mówimy o terminie Formularz, odnosimy się do tego, co to znaczy „Format dysku”. W tym przypadku jest to uruchomiony proces Twardy dysk, i którego celem jest możliwość wyeliminowania tego, co to jest ’NS’ wnętrze schowek. Mogą powodować Awaria sprzętu ten

„AKTUALIZACJA” Czy musisz znać różnicę między przywracaniem komputera a formatowaniem? Α WEJDŹ TUTAJ ⭐ i dowiedz się, co musisz wiedzieć Α ŁATWO I SZYBKO ✅ „

Ogólnie możesz usunąć wszystko pozostawiając maszynę całkowicie na zero lub po prostu usuń części płyty. Najczęstszym z nich jest usuwanie czystych instalacji systemu operacyjnego z tych, które są dotknięte lub uszkodzone.

Więc możemy powiedzieć że formatowanie zasadniczo przywraca komputer do stanu fabrycznego lub do jego oryginalnej konfiguracji gdzie dysk jest całkowicie pusty i czysty, dzięki czemu można na nim zainstalować dowolne oprogramowanie. Pozwala to usunąć wszystko, co ma wpływ na system, a także przygotować komputer do prawidłowego działania.

Należy zauważyć, że istnieją dwa rodzaje formatowania:

  • Pierwszy to niski poziom, ten jedność lewo całkowicie czysty jak fabryka
  • Le wysoki poziom powodując utratę wszystkich danych, wszystkie wykluczone pliki i wszystkie raporty usunięte.

Innymi słowy, to nie usuwaj ich wszystkich ale pozwala zamiast tego utrzymywać lub pobierać niektóre programy zewnętrzne. Jednak będzie to zależało bardziej od potrzeb użytkownika i awarii sprzętu.

Skąd mam wiedzieć, kiedy sformatować komputer? objawy

Formatowanie całkowicie usuwa informacje z dysku twardego komputera ten W wielu przypadkach kopie zapasowe są tworzone dla kluczowych plików, aby użytkownicy uniknęli ich utraty.

Zasadniczo tę procedurę należy wykonać, gdy na komputerze występuje którykolwiek z następujących symptomów:

  • Nigdy system jest niestabilny lub kompletna instalacja system operacyjny jest legalny.
  • Si obecność wirusów których nie można zniszczyć jest podejrzany ten
  • Komputer działa za późno.
  • Szopa usuń niepotrzebne pliki z dysku twardego które nie mogą być łatwo usunięte.
  • Czyści system ze wszystkiego typ błędu co wpływa? Wydajność komputera.

Ukończenie tego procesu zasadniczo pomoże ci: odśwież swój dysk twardy stąd system nowo sformatowany i zainstalowany będzie wiele szybciej od tych, którzy mają już mało czasu (tygodnie lub miesiące).

Jeśli masz jakieś pytania, zostaw je w komentarzach, skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe i będziemy bardzo pomocne dla większej liczby członków społeczności. Kocham cię!

Dodaj komentarz