Jakie są różnice między 32-bitowymi i 64-bitowymi procesorami PC? – Kompletny przewodnik

Jednym z kluczowych elementów składowych Twojego komputera jest procesor. To jest składnik, który analizuje wszelkie działania lub instrukcje wydawane komputerowi i upewnij się, że są zaimplementowane w systemie.

Dlaczego ten komponent jest ważny na twoim komputerze? Jakie są typy procesorów? Dowiedz się więcej o tym ważnym elemencie w tym artykule.

Procesor 32-bitowy i 64-bitowy

Typ procesora, jaki może mieć Twój komputer, będzie zależał od typu procesora. Pojemność procesora określi prędkość do którego Twój komputer będzie przesyłał wszystkie informacje i działania, które wykonujesz ten

Dlatego im większa liczba bitów, tym łatwiej i szybciej będzie działał twój komputer. Większość komputerów na świecie ma procesory 32-bitowe.

Chociaż nadal istnieją, obecność 64-bitowych procesorów 2003 w całej firmie AMD , wyznaczyła trend, a liczba komputerów z 32-bitowymi procesorami (choć nadal powszechnie używanymi) drastycznie spadła.

Procesor mojego komputera

Jeśli Twój komputer był z Tobą od dłuższego czasu, a Ty o tym nie wiesz typ procesora używany, odkrycie nie jest bardzo trudne. Ty po prostu musisz dostęp do informacji systemowych z komputera w następujący sposób:

  • Kliknij prawym przyciskiem myszy menu startowe komputera.
  • Wybierz opcję „System”.
  • Otworzy się okno z pełną wersją komputera. Wśród których znajdziesz rodzaj systemu.

Wersja aplikacji

Te cechy komputerów doprowadziły do ​​powstania różnych wersji tego samego programu. Co to jest? Dzieje się tak właśnie dlatego, że twórcy oprogramowania starają się zapewnić użytkownikom lepsze wrażenia.

Komputery z Procesory 64-bitowe sprawiają, że komputer działa znacznie szybciej Dlatego mogą istnieć narzędzia dla określonych programów, których można używać na tego typu maszynie, a nie na maszynie 32-bitowej

W poszukiwaniu różnic

Mimo niemal identycznej konstrukcji, Procesory 32-bitowe i 64-bitowe mają niewielkie, ale znaczące różnice w wydajności w Twoim komputerze. Tutaj możesz dowiedzieć się o niektórych najważniejszych wydarzeniach:

TŁOK NURNIKOWY

Margines różnicy między jednym procesorem a drugim jest dość duży w wykorzystaniu pamięci RAM. 32-bitowy procesor może wykorzystywać tylko 4 GB pamięci RAM nie ważne ile Możesz Naprawdę zainstalowany na twoim komputerze.

Z drugiej strony, 64-bitowy procesor może obsłużyć do 16 eksabajtów, ale żaden komputer (przynajmniej do użytku osobistego) nie może działać z tak niesamowitą pamięcią.

kompatybilność wsteczna

Na komputerach, które używają Procesory 64-bitowe, aplikacje 32-bitowe mogą działać bez większych problemów ten Oczywiście możesz używać tylko programów 32-bitowych lub 64-bitowych, nie możesz ich mieszać. Jednak programy 64-bitowe nie są obsługiwane w systemach 32-bitowych.

działania

Pod względem mocy cieplnej komputera, procesory 32-bitowe zużywają mniej energii i dlatego są mniej podatne na wytwarzanie ciepła w strukturze procesora. Jednak będzie to również zależeć od pewnych rzeczy, takich jak wydajność systemu wentylacyjnego.

Cena £

Podczas eksploracji rynku, aby kupić 32-bitowy lub 64-bitowy procesor, przekonasz się, że ten pierwszy jest znacznie tańszy niż ten drugi. Dlatego jeśli Twój komputer nie ma znaczących wymagań operacyjnych, pomoże Ci to zaoszczędzić pieniądze.

Popraw doświadczenie

Znając różnice między poszczególnymi procesorami, wszystko, co musisz wiedzieć, to typ procesora, jaki posiada Twój komputer. A jeśli budujesz komputer od podstaw i myślisz o zakupie procesora, masz już wszystkie podstawy, aby zdecydować, którego użyć.

Dodaj komentarz