Jakie są najlepiej używane i najlżejsze dystrybucje Linuksa?

System operacyjny Linux jest jednym z najczęściej przyjmowanych przez obecną falę technologii, ze względu na różnorodność wersji i dystrybucji dla wszystkich urządzeń, które umożliwiają łatwa i szybka obsługa komputery, tablety i smartfony.

Linux jest wysoce zalecany przez specjalistów IT, którzy wolą go od Windows i iOS, co jest innowacyjne, ponieważ jest więcej estetyka i rynek oraz ten Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Linuksie, zapraszamy do przeczytania tego artykułu.

Czym jest Linux i dlaczego jest tak polecany?

W dzisiejszych czasach jest dużo ruchu komputerowego i cyfrowego, więc posiadanie jest konieczne system operacyjny , dla różnych urządzeń, które pozwalają na coraz większą manipulację tym przepływem lub przekazywaniem informacji.

System operacyjny Linux można zdefiniować jako opcję systemu operacyjnego z możliwością: zarządzać wszystkimi procesami obliczeniowymi szybko i łatwo, w niezbyt estetycznej formie, ale w razie potrzeby łatwe do nauczenia.

System oparty jest na darmowe oprogramowanie i ma wiele wersji lub dystrybucji, które sprawiają, że Linux jest wszechstronnym narzędziem, które może być używane do różnych celów, na które zasługuje użytkownik.

Być może widzieliśmy, że ten system nie jest taki w dużej mierze użyłem tego Okna i ich wielka różnorodność lub jak ios i jest super plan oraz unikalne i niesamowite właściwości jego wersji.

W rzeczywistości Linux to wysokiej jakości system operacyjny z różne dystrybucje i doskonałe funkcje ten Z tego powodu jest również polecany przez prawie wszystkich techników oryginalność i prostota jego projekt, a także niezliczone narzędzia, które w szczególności służą różnym celom i zastosowaniom, które są mu nadawane.

Czym są dystrybucje systemu operacyjnego Linux?

Przydatnym słowem wyjaśniającym termin dystrybucja Linuksa jest wersja (wersje) Linuksa. Jednak w informatyce lub elektronice jest powszechnie znany jako dystrybucja lub dystrybucja. Te trzy są dokładnie równoważne, a użycie jednego lub wszystkich z nich będzie zależeć od użytkownika.

Nie tylko dlatego, że narzędzia i aplikacje linuksowe, uważamy ten system za jeden z najbardziej wszechstronnych, ale jak wspomnieliśmy wcześniej, ogromna różnorodność wersji lub dystrybucje tego systemu operacyjnego są również unikalne.

Dystrybucja Linuksa to system, którego rdzeniem jest Linuks i ma unikalne cechy, które odróżniają go od innych dystrybucji. Nie tylko dla urządzeń, które mogą z niego korzystać, ale dla konkretne narzędzia; które sprawiają, że każda dystrybucja jest unikalnym środowiskiem do określonego zadania lub potencjalnego celu.

Przeważnie można powiedzieć, że dystrybucje mają wolne oprogramowanie, z wyjątkiem niektórych, które dają użytkownikom taką możliwość możliwość modyfikacji; dlatego liczba wersji Linuksa przekracza listę ponad 50 miejsc.

Jakie są najlepsze, najczęściej używane i najlżejsze dystrybucje Linuksa?

Dobry na najlepsze lub na najgorsze, pozostawiamy to użytkownikowi i to zależy od Twoich potrzeb w tym pod względem systemu operacyjnego. Chociaż niektóre są preferowane przez większość, albo ze względów projektowych, albo z powodu narzędzi, które inni mają, a inni nie. W rzeczywistości to użytkownik decyduje, czy jest to dla niego najlepsze, czy nie.

Możemy jednak przynajmniej powiedzieć, jakie są dziś najlżejsze i najczęściej używane dystrybucje lub wersje Linuksa. W tym sensie ważne jest, aby wiedzieć, że poniższe dystrybucje są przeznaczone tylko dla komputerów. i są unikalne dla tych, którzy mają niskie zasoby pod względem pojemności.

Niektóre z nich to Linux Xubuntu, który do działania potrzebuje tylko 512 MB pamięci RAM. Linux Lubuntu, równie lekkie jak poprzednie. Linux Lite, który wymaga 768 MB pamięci RAM. Zorin OS Lite, Arch Linux i wiele innych.

Nawet inne dystrybucje zasługują na mniejszą wydajność, jak w przypadku dystrybucji Mały rdzeń; że chociaż działa z 10 MB, działa z co najmniej 48 MB pamięci RAM. Stanowią minimalny procent istniejących.

Dodaj komentarz