Jakie jest zastosowanie technologii bezprzewodowej i jak to działa?

Technologia jest zawsze po to, aby opracować najlepsze narzędzia, jakie mogą nam zaoferować dobra kondycja. Badania przyniosły bardzo korzystne wyniki, a technologia bezprzewodowa jest tego wyraźnym przykładem. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, co to jest? technologia bezprzewodowa i jak to działa ; To ten artykuł jest dla ciebie.

Jakie jest zastosowanie technologii bezprzewodowej i jak to działa?

Wraz z pojawieniem się technologii bezprzewodowej naturalne sposoby rozprzestrzeniania się należą do przeszłości. Rozwinął się tak szybko, że jest obecnie szeroko stosowany do nawiązywania komunikacji bezprzewodowej między komputerami w sieci.

Następnie wyjaśnimy co technologia bezprzewodowa , jego przydatność i funkcjonalność w kontekście informatyki.

Co to jest technologia bezprzewodowa?

Technologia bezprzewodowa odnosi się do komunikacji, która odbywa się między dwoma lub więcej urządzeniami bez użycia kabli. Nazywany również ” technologia bezprzewodowa I nie wymaga żadnego wsparcia fizycznego.

Technologia bezprzewodowa jest niezbędna w sieciach Wi-Fi i w działanie niektórych sieci LAN ten Wraz z rozwojem telefonii komórkowej, zwielokrotniła się komunikacja bezprzewodowa, podobnie jak wykorzystanie sprzętu geolokalizacyjnego, tak przydatnego w zapewnianiu bezpieczeństwa w każdym kraju.

Należy jednak pamiętać, że technologia mobilna reaguje na inny rodzaj połączenia. Możesz dowiedzieć się więcej czym są sieci komórkowe, jak działają i jakie? dzięki naszym przewodnikom.

Jaki jest pożytek z technologii bezprzewodowej?

Technologia bezprzewodowa jest używana do przekazywać informacje między urządzeniami wygodnie i wygodnie. Swoboda łączności bezprzewodowej sprawiła, że ​​jest ona bardzo popularna w telekomunikacji.

Obecnie Bezprzewodowy umożliwia połączenie konwencjonalne, tj. nie przekracza 350 Mb/s. Dlatego masz pewne ograniczenia dotyczące przesyłania danych przez sieć.

Sieć bezprzewodowa jest bardzo przydatna w środowisku biznesowym, ponieważ umożliwia połączenie wielu komputerów jednocześnie bez wysokich kosztów, czasu i miejsca na okablowanie.

Sygnał jest wszystkim

Zasadniczo komunikacja bezprzewodowa opiera się na sygnale do utrzymuj szybkość przeglądania. Może to być wadą, jeśli istnieją przeszkody, które mogą spowodować interwencję. Nie ma jednak żadnej wady w przesyłaniu niewielkich danych na niewielkie odległości, jak to ma miejsce w przypadku Bluetooth, tak powszechnego w telefonach komórkowych.

Pamiętaj, że umożliwia to technologia bezprzewodowa połączenie innych składników sprzęt taki jak drukarka, kamera internetowa, mikrofon czy klawiatura, co jest dość wygodne i praktyczne dla użytkownika, dodatkowo dodaje dodatkowy punkt estetyce otoczenia, ponieważ zmniejsza zużycie kabli.

Jak działa technologia bezprzewodowa?

Działa technologia bezprzewodowa Fale elektromagnetyczne umożliwienie przesyłania danych między węzłami, które tworzą sieć i wszystkie się spotykają główne usługi sieciowe ten Dzięki temu nadawca i odbiorca są znani. Każdy punkt połączenia, w którym dane docierają lub są przesyłane, nazywa się a Port.

Ponieważ połączenie bezprzewodowe nie wykorzystuje środków fizycznych, wymaga komponentów zwane antenami które ułatwiają transmisję i odbiór danych. Anteny umożliwiają przemieszczanie się fal elektromagnetycznych, którymi mogą być mikrofale podczerwone, satelitarne i naziemne.

Fale podczerwone

Są używane bardzo rzadko, ponieważ są ograniczone w obecności przeszkód. Mogą sięgać do 384 THz i nie nadają się do dużych środowisk.

Zmielona kuchenka mikrofalowa

Odciski palców są niezbędne do tworzenia ekranów zmielone mikrofale są wzmocnione przez zastosowanie punktów dostępowych, które zmniejszają zakłócenia. Mogą osiągać częstotliwości do 300 GHz, więc ich zasięg to kilometry.

Kuchenka mikrofalowa z satelitą

Działają mikrofale satelitarne stacje naziemne my porty pobierania ten Sygnał dociera do satelity przed dotarciem do stacji w celu wysłania i odebrania danych.

Prawda jest taka, że ​​technologia bezprzewodowa lub bezprzewodowa jest wszędzie, nawet w naszych domach. dzięki routerom ten Czy zastanawiałeś się kiedyś? co to jest router WiFi i do czego służy ; Na to pytanie możemy odpowiedzieć bardzo łatwo.

Dodaj komentarz