Jakie funkcje powinien mieć router i sieć lokalna, jeśli chcesz grać online?

Operator i typ połączenia

Aby mieć jak najmniej opóźnień, konieczne jest: umowa z dostawcą zapewniającym pokrycie technologią FTTH ten Obecnie często mamy zasięg u wielu operatorów FTTH, warto wybrać takiego, który ma bezpośredni zasięg u nas i nie korzysta z sieci innego operatora, ponieważ możliwe jest, że PAI są przeciążone i mamy dodatkowe opóźnienie lub nawet to. Aby podać konkretny przykład, wcześniej mieliśmy internetowy Jazztel FTTH ze standardowym opóźnieniem około 2-3 ms, a teraz z pośrednim FTTH Masmóvil (sieć Jazztel) mamy opóźnienie +20 ms, aby przejść przez PAI.

Innym bardzo ważnym aspektem jest zapytanie sąsiadów, jak działa twoje połączenie, ponieważ niektórzy mogą mieć problemy z opóźnieniami, a nawet prędkością w godzinach szczytu (od 19:00 do około północy). Operator może również zmieniać trasy w nocy lub nie być prawidłowo ustawionym, a opóźnienia mogą być dłuższe niż zwykle. Jedyne, co możemy zrobić, aby rozwiązać ten problem, to wybrać operatora, który działa dobrze i nie ma takich problemów.

Nie ma CG-NAT, więc możesz grać online bez żadnych problemów

Jeśli chcemy bez problemu grać online, konieczne jest, aby nasz operator udostępnił nam publiczne IP, aby później otworzyć porty na routerze. Jeśli mamy CG-NAT, nawet jeśli otworzymy porty na routerze, to nie pomoże, ponieważ jesteśmy za NATem samego operatora. Zalecamy wybranie operatora, który nie korzysta z CG-NAT, a jeśli tak, możemy go zostawić i nadać publiczny adres IP.

Router: jeśli chcesz uzyskać dobrą wydajność, zmień ją, nie używaj routera operatora

Wczoraj w RedesZone przygotowaliśmy szereg sugestii dotyczących wyboru idealnego operatora. Jednym z najważniejszych punktów jest router, a niektórzy operatorzy bardzo utrudniają przejście z jednego routera na inną markę, na przykład ASUS , AVM FRITZ! , D-Link , NETGEAR i innych producentów. Jeśli zamierzasz grać online, pierwszą rzeczą do zrobienia podczas szukania operatora jest ustalenie, czy zmiana routera jest łatwa, czy prawie niemożliwa.

Biorąc pod uwagę fakt, że większość routerów ma ponad 100 euro Dwuzakresowe Wi-Fi w tym samym czasie , Z Porty Gigabit Ethernet i bardzo podobny materiał wewnętrzny, na który musimy zwrócić uwagę, jeśli mamy grać opcje konfiguracji oprogramowania , szczególnie w QoS oraz możliwość nadawania priorytetów aplikacjom, nadawania priorytetów grom online, a nawet nadawania priorytetów całym urządzeniom.

Oczywiście, aby mieć jak najlepsze wrażenia użytkownika, nadal musimy podłączyć się do kabla na naszym routerze. Jeśli nie jest to możliwe i musisz połączyć się tak lub tak przez Wi-Fi, zaleca się korzystanie z pasma 5 GHz, ponieważ będzie miało mniej zakłóceń w sąsiednich sieciach. Jeśli masz router Wi-Fi AX (Wi-Fi 6) i adaptery Wi-Fi kompatybilne z tą nową technologią, opóźnienie ulegnie poprawie w porównaniu z poprzednim Wi-Fi 5, ponieważ wykorzystuje technologie takie jak MU-MIMO i OFDMA, które pozwól nam zoptymalizować Twoją sieć bezprzewodową.

Innym aspektem do rozważenia przy opóźnianiu naszego połączenia jest różnica rodzaje opóźnień mamy, a to oznacza, że ​​niektóre z nich nie są w naszej mocy, aby je rozwiązać, ale inne są.

  • Czas przetwarzania: Czas potrzebny na zbadanie nagłówka paczki i ustalenie miejsca jej nadania. Sprawdza również pod kątem błędów bitowych.
  • Czas oczekiwania: Oczekiwanie na przesłanie pakietu przez łącze.
  • Opóźnienie transmisji: Zamów FIFO normalnie, jest to czas potrzebny pakietowi na dotarcie do następnego węzła lub urządzenia końcowego.
  • Opóźnienie propagacji: Jest to czas wymagany do propagacji od źródła do miejsca docelowego. Prędkość zależy od medium fizycznego (skrętka, kabel koncentryczny lub światłowód) i jest zawsze mniejsza lub równa prędkości światła.
  • Całkowite opóźnienie wynosi Tproc + Tcola + Ttrans + Tprop

Gdy router jest mocno obciążony, pakiety, które do niego docierają, są przechowywane w buforze, dopóki nie zostaną odpowiednio rozprowadzone. Gdy nadejdzie więcej pakietów niż wysłanych, bufor stopniowo się zapełni i nawet jeśli jest pełny (mały rozmiar), router zacznie odrzucać pakiety. Istnieją routery, które mogą włączyć te opcje przeciw burzy aby złagodzić ten problem tak bardzo, jak to możliwe, i ważne jest, aby zminimalizować czas, w którym pakiety znajdowały się w buforze, aby było jak najmniej opóźnień.

Obecnie jest dwóch producentów, którzy wydali oprogramowanie sprzętowe routera przeznaczone do gier, z których oba to ASUS i NETGEAR, które wyposażone są w wysokiej klasy routery, dzięki czemu użytkownik gier jest świetny. W RedesZone przeanalizowaliśmy wszystkie routery za pomocą NETGEAR Asuswrt ROG i DumaOS, zalecamy dostęp do szczegółowej analizy, w której możesz zobaczyć szczegółowo ich specyfikacje techniczne, a także rzeczywistą wydajność, jaką nam zapewniają:

  • ASUS ROG Rapture GT-AC2900 AC2900
  • ASUS ROG Rapture GT-AC5300 AC5300
  • ASUS ROG Rapture GT-AX11000 AX11000
  • NETGEAR Nighthawk Pro Gaming XR500 AC2600
  • NETGEAR Nighthawk Pro Gaming XR700 AD7200

Jednak ASUS i NETGEAR mają również wysokiej klasy routery z zaawansowanymi systemami QoS, z doskonałą konfiguracją, która pozwoli nam mieć najniższe możliwe opóźnienia, ale nie mamy oprogramowania specjalnie zaprojektowanego do gier, w których wskazuje opóźnienie. połączenie w czasie rzeczywistym i jitter.

Inne sugerowane routery do gier to FRITZ! Pudełko 7590 , FRITZ! Pudełko 7530 , Synology MR2200ac itp. D-Link DIR-878 EXO między innymi i mają internetową konfigurację oprogramowania układowego z wysoce konfigurowalną funkcjonalnością QoS, idealną do rankingu aplikacji, gier online oraz urządzeń do gier.

Dodaj komentarz