Jak zwektoryzować obraz i stworzyć własne oryginalne obrazy wektorowe? Przewodnik krok po kroku

Kiedy użytkownik wybiera awatar jako swoją wirtualną tożsamość w różnych sieciach społecznościowych lub grach wideo, często zastanawia się, w jaki sposób sprawił, że ten obraz wyglądał jak jego twarz, nie ulegając poważnym zniekształceniom, a jednocześnie zachowując wyraźny wygląd.

Ta osoba dokonała wektoryzacji obrazu składającego się z mapy bitowej w pliku, który można znacznie powiększyć bez utraty ostrości. Aby wykonać tę pracę, musiał uciekać się do różnych narzędzi.

W tym artykule porozmawiamy o tym, co oznacza wektoryzacja i jakie mamy alternatywy, aby szybko i łatwo wykonać zadanie. Ponadto omówimy wszystkie etapy korzystania z programu Adobe Illustrator na komputerze lub urządzeniu mobilnym.

Co to jest wektorowanie obrazów i do czego służy?

Piksele to najmniejsze jednostki obrazu, są niepodzielne i w zwarty sposób wyświetlają określony kolor.

Kiedy przekształcamy te piksele we współzależne kształty geometryczne, tworzymy obraz wektorowy. W ten sposób będziemy mogli powiększyć obraz i mieć lepszą rozdzielczość, ponieważ te wektory nie cierpią z powodu zniekształceń prezentowanych przez zestaw bitmap.

Najczęściej stosowanymi kształtami geometrycznymi są linie, okręgi, elipsy, krzywe Béziera i Bezigonos. . Na przykład, jeśli mamy okrąg i chcemy go zwektoryzować, musimy wziąć go zgodnie z jego średnicą, środkiem, a także spojrzeć na promień, aby go powiększyć.

Jakie programy są potrzebne do stworzenia wektora ze zdjęcia?

Aby zwektoryzować zdjęcie, możemy to zrobić zgodnie z następującymi narzędziami, które wymienimy poniżej:

Oprogramowanie bitmapowe

Jak wcześniej wspomniano, aby wyświetlić obrazy na naszych ekranach, muszą być przetłumaczone na piksele lub mapy bitowe używając podwójnego wzoru kolorowych kropek, który nazwiemy matrycą.

Oprogramowanie bitmapowe konwertuje te mapy na wektory, czyli uruchamia je w formie warsztatu artystycznego, gdzie kilka zdjęć są tworzone i przetwarzane w dniu „Stół roboczy” w działanie elementów sterujących i funkcji. Wiele z tych narzędzi współpracuje z systemami matematycznymi.

Narzędzia online

Te strony są świetną alternatywą dla początkujących użytkowników. Za pomocą tych narzędzi wystarczy pobrać obraz wa plik w Formularz JPG , PNG , BMP eti GIF .

Wkrótce zwróci obraz wektorowy mniej rozszerzenia SVG , EPS eti PDF które możemy pobrać bez ograniczeń.

Kroki, aby szybko i łatwo wektoryzować obraz z dowolnego urządzenia

Gdy potrzebujemy przekonwertować obraz bitmapowy pliku na obraz wektorowy, możemy wybrać różne programy niezależnie od typu urządzenia, z którego go uruchamiamy.

Poniżej pokażemy Ci niezbędne kroki, aby szybko i łatwo użyć obrazu:

Z Adobe Illustratorem

Aby użyć tego programu na komputerze i przekonwertować bitmapę obrazu, na przykład w formacie PNG na wektory, zastosujemy się do tego przewodnika:

 • Po otwarciu programu wybierz obraz
 • Szukamy opcji „Okno”
 • Klikamy „Śledzenie obrazu”
 • Wybieramy zdjęcie «Haute fidélité»
 • Następnie kliknij „W porządku”
 • Szukamy opcji „Źródło obrazu” i kliknij na to
 • Rozszerzenie prasy

W tym momencie otrzymamy obraz wektorowy z tysiącami kropek. Teraz musimy to zmodyfikować.

Po zainstalowaniu tego oprogramowania na urządzeniu mobilnym musimy wykonać następujące czynności:

 • Jesteśmy otwarci Pobierz ilustrator z naszego telefonu komórkowego więc możesz zrobić zdjęcie, jeśli jeszcze go nie zapisałeś w innym miejscu
 • Wybieramy opcję „Formularze”
 • Wybieramy „+”
 • Staramy się poprawnie wykadrować obraz, w którym zrobimy zdjęcie wzoru, którego chcemy użyć i poczekamy kilka minut
 • Wybieramy „Parfait”
 • Sprawdź, czy obraz dobrze pasuje i zamknij aplikację

W tym momencie musimy otworzyć inną sekcję oprogramowania, aby kontynuować nasze kroki. Jeśli mamy już zdjęcie i nie musimy robić zdjęcia, musimy zacząć od tego kroku.

Wykonaj kroki:

 • Otwórz aplikację Narysuj rysownika
 • Wybieramy format jaki będzie obraz, może być: duży portal, litera (w pionie), tablet z systemem Android (w pionie), tablet z systemem Android (w poziomie), kwadrat
 • Wybierz zakładkę «Między projektami»
 • Wybieramy «Formularze biblioteczne»
 • Wybierz obraz, a następnie zmodyfikuj go
 • Kliknij Wyślij do Program Illustrator CC

Następnie przejdziemy do naszego komputera i otworzy się obraz, za pomocą którego możemy dokończyć edycję.

Z Vectormagic.com

«MISE À JOUR ✅ Czy chcesz wykorzystać obraz do stworzenia własnych, oryginalnych projektów wektorowych? ⭐ ENTREZ ICI ⭐ i découvrez komentarz ✅ FACILE i RAPIDE ✅ »

Kiedy potrzebujemy łatwo wektoryzować obrazy, możemy użyć Narzędzie internetowe Vectormagic .

Tutaj pokażemy Ci niezbędne kroki:

 • Idziemy na stronę
 • Mamy dwie alternatywy, jedna to przeciągnięcie obrazu bezpośrednio do obszaru wskazanego przez witrynę, a druga to wybranie obrazu na podstawie jego lokalizacji. Szukamy ostatniej opcji „Wybierz obraz”.
 • Wybierz lokalizację, wyszukując folder, w którym się znajduje.
 • Klikamy „Zaakceptować” .
 • Następnie pokaże Ci proces przesyłania obrazu i jego edycji.
 • Wskaże poziom szczegółowości, na jakim możemy wskazać, czy jest to obraz cyfrowy, czy projekt, dając nam możliwość potraktowania go jako ilustracji.
 • Później dobieramy poziom detali i kolorystyki .
 • W przypadku bardziej złożonego przetwarzania możemy edytować wynik, dzieląc sekcję
 • Kiedy jesteśmy zadowoleni z wykonanej pracy, wybieramy „Uzyskaj wynik” .

Lista najlepszych programów i stron internetowych do automatycznego wektorowania obrazów

Jak wspomniano wcześniej, mamy dwie alternatywy konwersji obrazu bitmapowego na dokument wektorowy.

Z tego powodu Muszę zdecydować, którą ścieżką podążać . Jeśli zdecydujemy się na oprogramowanie, które musimy zainstalować na naszym komputerze lub urządzeniu mobilnym lub na stronie internetowej, której nie możemy zrobić za darmo bez konieczności pobierania czegokolwiek na nasz sprzęt.

Następnie pokażemy Ci najlepsze narzędzia dostępne dla każdej z tych dwóch alternatyw:

ΣΕΙΡΗΤΙ

Dzięki temu programowi możemy w zaawansowany sposób uniknąć naszych obrazów, ponieważ posiada różne kontrolki, które pozwolą nam dokonać określonych pomiarów w zależności od naszych potrzeb. Jest dostępny dla systemu Windows i można go pobrać przez BitTorrent lub bezpośrednio.

Farba INKCAPE swobodnie

Ten profesjonalny edytor obrazów pozwoli nam zwektoryzować każdy z naszych plików w naprawdę doskonały sposób. Dzięki tej aplikacji możemy osiągnąć rezultaty w zaledwie kilku krokach i bez marnowania czasu na naukę obsługi.

Jest dostępny dla systemów operacyjnych Windows, MacOS i Linux. Charakteryzuje się oprogramowaniem open source.

Pakiet graficzny CorelDRAW

To kreatywne narzędzie do projektowania graficznego pozwoli nam na tworzenie prawdziwych dzieł sztuki w bardzo precyzyjny sposób, ponieważ posiada sterowanie, dzięki któremu będziemy mogli wykonać naszą pracę w najlepszy profesjonalny sposób.

Dostępne dla systemów Windows i Mac OS lub bezpłatny 15-dniowy okres próbny.

Tag automatyczny

Naszą grafikę wektorową możemy stworzyć w kilku krokach z obrazów rastrowych. Musi prostota pobierz plik lub wpisz adres URL co daje nam maksymalny rozmiar 5000 x 5000.

Pozwala nam na wybór ilości kolorów od monochromatycznych do 256. Jest całkowicie darmowy i łatwy w użyciu.

Wektoryzacja

Dzięki temu w kilku krokach możemy zamienić nasze obrazy pikselowe w rzeczywistą grafikę wektorową.

Podobnie jak na poprzedniej stronie są to bardzo proste kroki i możesz osiągnąć świetny wynik . Wystarczy pobrać plik lub skopiować adres URL. Pozwala nam to wybrać format wyjściowy, którym może być SVG, EPS, PS, PDF, DXF. Maksymalny limit pobierania to 3000 x 3000.

Konwersja online

Oferuje możliwość dodania tego narzędzia jako jako rozszerzenie przeglądarki Google Chrome . Możemy konwertować obrazy na wektory wybierając nasz plik w naszej przeglądarce lub w chmurze. Możemy to również zrobić, wpisując adres URL.

Pozwala nam to na dokonywanie opcjonalnych korekt, takich jak zmiana rozmiaru, koloru i DPI.

Jeśli masz jakieś pytania, zostaw je w komentarzach, skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej i pomożemy wielu innym członkom społeczności. Kocham cię!

Dodaj komentarz