Jak zrobić czarno-białe zdjęcie w systemie Windows 10

Instagram wyjaśnił, że zdjęcie nie musi być w oryginalnym kolorze, aby dobrze wyglądać. Koncepcja filtrów aplikacji stała się teraz cechą wielu aplikacji aparatu na telefonach z systemem Android.

Użytkownicy mogą robić kolorowe lub czarno-białe zdjęcia. Oczywiście większość z nas nadal będzie robić kolorowe zdjęcia, a to mądra rzecz. Kolorowe zdjęcie można łatwo zmienić na czarno-białe, ale pokolorowanie czarno-białego zdjęcia jest znacznie trudniejsze i wymaga specjalnych aplikacji do edycji zdjęć.

Zrób czarno-białe zdjęcie

Robienie czarno-białego zdjęcia jest łatwe i nie wymaga zaawansowanych aplikacji do edycji. Aplikacja Zdjęcia stockowe ma filtry, które konwertują zdjęcie na czarno-białe. Jeśli nie podoba Ci się aplikacja Zdjęcia stockowe w systemie Windows 10, zapewnimy Ci inne bezpłatne alternatywy. Tutaj zaczynamy (otwórz obraz w aplikacji Zdjęcia).

>

1. Zastosuj zdjęcia do systemu Windows 10

Aplikacja Zdjęcia w systemie Windows 10 ma filtr o nazwie Vanilla, który zapewnia całkiem przyzwoite czarno-białe zdjęcie o wysokiej jakości. Co najważniejsze, aplikacja Zdjęcia pozwala użytkownikom wybrać stopień zastosowania filtra.

 1. Otwórz zdjęcie w aplikacji Zdjęcia .
 2. Nad, Proszę Kliknij tutaj Edytuj i twórz.
 3. Wybierz Edytuj w menu.
 4. wybierać Dobytek.
 5. wybierać efekt wanilii.
 6. Użyj suwaka dopóki to się nie zmieni objętość filtra.
 7. Zapisz obraz do jako kopię.

>

2. IrfanView w Windows 10

IrfanView to osobisty faworyt. jest lekki i bogaty w funkcje.

 1. Pobierać eti zainstaluj IrfanView.
 2. Otwórz obraz w IrfanView.
 3. Rodzaj skrót Klawiatura Ctrl + G do zrobienia czarno-biały obraz.
 4. zapisać obraz z Ctrl + S (to zastąpi oryginalne zdjęcie).

>

3. Dowolna aplikacja z kontrolą nasycenia

Możesz użyć dowolnej aplikacji, która pozwala na zmianę nasycenia zdjęcia. Próbować Menedżer obrazów pakietu Microsoft Office .

 1. Aby to otworzyć zdjęcie w Menedżerze obrazów.
 2. Kliknij tutaj Edytuj obraz na górze.
 3. W tabeli, która otwiera się po prawej stronie, kliknij Kolor.
 4. Ograniczać nasycenie do zera.
 5. Zapisz zmianę zdjęcie lub zachowaj kopię.

>

wniosek

Podczas edycji zdjęcia zaleca się, aby zawsze zapisywać edytowany obraz jako kopię. Jeśli zastąpisz oryginalne zdjęcie, nie będziesz mógł cofnąć edycji, a pokolorowanie zdjęć nie jest tak proste, jak usunięcie koloru. Poniższe zdjęcia dla każdej z trzech aplikacji pokazują, że istnieje różnica w wyglądzie zdjęcia zrobionego w czerni i bieli, więc można oczekiwać różnych wyników w zależności od używanej aplikacji.

Dodaj komentarz