Jak zmienić rozmiar i twardość pędzla w Photoshopie za pomocą klawiatury?

Aby w pełni wykorzystać możliwości programu Photoshop, musisz: znamy wszystkie sztuczki, których możemy użyć w tej aplikacji. Z tego powodu dzisiaj wyjaśnimy, jak zmienić rozmiar i twardość pędzla w Photoshopie za pomocą klawiatury, aby poruszać się szybciej.

W ten sposób możesz tworzenie i edycja pędzli w Photoshopie, aby dać Twoja praca nadać cechy osobiste pojedynczy dotyk ten Zapoznaj się z poniższym samouczkiem, aby dowiedzieć się, jak korzystać ze skrótów programu Photoshop, aby zwiększyć rozmiar i twardość pędzla.

Skróty pędzla podczas pracy w programie Photoshop

Powiedzmy, że będziemy pracować z maską przejrzystości i musimy mieć wprowadzaj zmiany za pomocą pędzla zrobić kilka trafień. Ale teraz musimy przejść do narzędzi, wybrać pędzel i pomalować go na czarno lub biało, nadać mu różne odcienie, a nawet zmienić rozmiar.

Być może zastanawiasz się, czy istnieje prostszy sposób na wprowadzenie tych zmian? I prawdą jest, że chodzenie tam i z powrotem po pasku narzędzi może być trochę denerwujące, zmiana rozmiaru, twardość lub farby pędzlem.

Następnie pokażemy, jak zmienić rozmiar i twardość pędzla w Photoshopie za pomocą klawiatury. W ten sposób może ci być łatwiej praca z Photoshopem , taki sam jak zmień kursor z krzyżyka na pędzel w zaledwie kilku krokach.

Zmiany pędzla wzorcowego w Photoshopie

Pędzel musi przejść kilka ważnych zmian, aby z nim pracować, takich jak wzmocnienie modyfikacja rozmiaru, twardości i nieprzezroczystości ten Chociaż te zmiany są zwykle wprowadzane z paska narzędzi Pędzel, mogą być trochę irytujące, gdy jest dużo pracy do wykonania.

Nawet podczas montaż najlepszych szczotek w Photoshopie wciąż musimy wprowadzić te zmiany pracuj z tym narzędziem w naszych maskach.

Użyj klawiatury, aby zmienić rozmiar pędzla

Za pomocą pędzla możesz używać skrótów jedną ręką, co ułatwia jednoczesne malowanie i zmianę rozmiaru. Dlatego, aby zmienić rozmiar pędzla, który chcesz zwiększyć lub zmniejszyć , musisz użyć następujących przycisków na klawiaturze komputera:

 • Aby zwiększyć rozmiar, wybierz ” oraz Co jest bliskie zeru.
 • Jeśli chcesz zmniejszyć rozmiar, naciśnij ( » ) bliskie zeru.

Zmień krycie pędzla za pomocą klawiatury

Aby zmienić krycie pędzla w Photoshopie, musisz użyj klawiatury numerycznej stopniowo zwiększaj głośność.

 • Naciskając klawisz numeryczny, krycie zmieni się w dziesiątej części liczby, przykład:
 1. 1 = 10%.
 2. 3 = 30%.
 3. 5 = 50%.
 4. 0 = 100%.
 • Ale jeśli dwa przyciski numeryczne są wybrane w tym samym czasie, to pokaże krycie , przykład:
 1. 3 + 5 = 35%.
 2. 7 + 3 = 73%.
 3. 0 + 9 = 9%.

Zmień twardość pędzla za pomocą klawiatury

ogólnie, twardość pędzla nie zmienia się po dokonaniu zmian w masce są one zawsze utrzymywane na poziomie 0% twardości.

Ale jeśli możesz zmienić twardość pędzla , wykonaj kolejne kroki, które pokażemy poniżej:

 • Aby zmienić twardość, musimy podjąć podobne środki jak krycie, ale wybierając klawisz „Shift”, na przykład:
 1. + 5 rekompensat = 50%.
 2. Przesunięcie + 3 + 5 = 35%.

Uzyskaj pełną kontrolę nad pędzlem za pomocą klawiatury i myszy

To opcja, którą pokochasz, ponieważ pozwala zmienić pędzel na jedną z dwóch alternatyw: rozmiar i twardość. Możemy to osiągnąć, wykonując bardzo prostą i użyteczną sztuczkę, z klawiatura i mysz aby pomóc nam zmienić pędzle.

 • Wybierz ALT + prawy przycisk myszy.
 • Następnie kursor zmieni się w okrąg.
 • Nie zwalniając przycisków, przeciągnij myszą poziomo lub pionowo.
 • Zmieni to rozmiar i twardość pędzla.

Te na dziś, mamy nadzieję, że możesz to zrobić zmienić twardość i rozmiar pędzla z powodzeniem. Nawet w konwertuj pędzle do użytku w innym oprogramowaniu Photoshop, możesz skorzystać z tych wskazówek podczas edycji obrazów.

Dodaj komentarz