Jak zmienić ikonę na dysku flash USB w systemie Windows 10?

Microsoft Windows używa ikon do reprezentowania aplikacji i zawartych w nich składników. Kiedy podłączamy dysk flash / pendrive w systemie Windows 10, widzimy standardową ikonę reprezentującą urządzenie zewnętrzne. Jeśli się zastanawiasz Jak zmienić ikonę na dysku USB w systemie Windows 10? Przeczytaj więc ten artykuł, a znajdziesz odpowiedź.

Podobnie możesz chcieć Włóż na stałe literę dysku do pamięci USB dzięki czemu można go łatwo zidentyfikować na dowolnym komputerze.

Jak zmienić ikonę na dysku flash USB w systemie Windows 10?

Chociaż Windows 10 używa standardowej ikony do lokalizacji modułów pamięci, istnieje możliwość skonfigurowania nowej według naszych preferencji i przypisania jej do Pamięć USB dzięki czemu gdy jesteśmy połączeni z komputerem, widzimy ikonę, która została wcześniej skonfigurowana. Możesz być zainteresowany swoją koleją Wyłącz odtwarzanie USB w systemie Windows 10 co może być nudne.

Bez zbędnych ceregieli, oto kilka podstawowych informacji o dyskach USB i sprawnym procesie wymiany Ikona który identyfikuje klucz USB w systemie Windows 10.

Co to jest pamięć USB?

USB oznacza ogólna magistrala szeregowa i odnosi się do przenośnego urządzenia do przechowywania danych, które wykorzystuje pamięć flash do przechowywania informacji.

Zazwyczaj dyski flash USB mają pojemność między 1 GB do 1 TB ten Korzystają z zasilania z portu USB i są kompatybilne ze wszystkimi systemami operacyjnymi.

Jaki jest pożytek z klucza USB?

Klucz USB lub klucz USB z służy do przechowywania informacji cyfrowych i przesyłania ich z jednego miejsca do drugiego. Ponadto jest bardzo przydatny do uruchamiania i ładowania systemów operacyjnych. Pamięć flash USB ma pamięć, którą można wymienić lub usunąć.

Jak działa pamięć USB?

Pamięć USB nie wymaga baterii do działania, ponieważ używa Elektryczność dostarczane przez port USB. Dodatkowo nie posiada konstrukcji mechanicznej, co daje jej większą odporność na wibracje i upadki. Podobnie dyski USB mają płytkę drukowaną i procesor, który działa jako kontroler.

Pamięć flash USB nie funkcja (LED) i przełącznik ochrony przed zapisem. Dodatkowo zawiera element elektroniczny zwany oscylatorem kwarcowym, który zapewnia działanie urządzenia. Dla ochrony dyski USB są pokryte gumową obudową i osłoną na gniazdo USB.

Zalety pamięci flash USB

Jedną z zalet pendrive’a jest jego trwałość, która pozwala na przechowywanie informacji przez lata. Ponadto może być zgnieciony przechowuje wszelkiego rodzaju informacje nawet milion razy, jest tani i zajmuje niewiele miejsca.

Wady pamięci flash USB

Wadami pamięci flash USB są nagłe awarie spowodowane znaczną awarią podzespołów, wahaniami napięcia lub atakiem wirusa komputerowego, chociaż istnieje również możliwość naprawa niesformatowanego dysku USB ten Ponadto, ponieważ są to małe jednostki, mogą łatwo się zgubić, a tym samym przegrać poufność Z Informacja.

Wymień ikonę dysku USB w systemie Windows 10

Jeśli chcesz zmienić standardową ikonę używaną przez system Windows 10 do identyfikacji dysku USB, musisz wykonać poniższą procedurę.

Kroki, aby zmienić ikonę na pamięć USB w systemie Windows 10

  • Krok 1: pobierz obraz w formacie .ico i zapisz go na dysku twardym. Będzie to ikona, którą przypiszesz do napędu USB.
  • Krok 2: Po pobraniu ikony musisz utworzyć plik tekstowy w katalogu głównym dysku USB. Plik będzie miał nazwę Autorun.inf i powinien zawierać następujące informacje: ikona [autorun], = icon_usb.ico. Każdy czynnik musi być zgodny.
  • Krok 3: Zapisz Plik Aurorun.inf w katalogu głównym pamięci USB z ikoną.
  • Krok 4: Uruchom ponownie system operacyjny i podłącz dysk USB. W ten sposób będziesz mógł zobaczyć nową ikonę na swoim urządzeniu.

Wykonując poprzednie kroki, będziesz mógł poprawnie zmienić zmianę Ikona pamięci SD bez większych kłopotów, dzięki czemu możesz spersonalizować wygląd klucza USB na swoim komputerze.

Oprócz wszystkiego, co pokazałem wcześniej, polecamy zablokuj pendrive’y USB na komputerze , przydatne, gdy na komputerze jest używanych wiele pamięci z tymi funkcjami.

Dodaj komentarz