Jak zmienić domyślną czcionkę lub czcionkę w dokumencie programu Word

W świecie technologii jednym z najczęściej używanych narzędzi do pisania na świecie jest Word. Zwykle służy do pisania różnego rodzaju dokumentów, takich jak m.in. wypowiedzenie i nawet raport osobisty ten Ogólnie rzecz biorąc, to narzędzie zazwyczaj używa określonej konfiguracji czcionki, która na ogół nie jest konfiguracją domyślną słowo ten

Jednak jedną z funkcji, której możesz się nauczyć, jest zmiana Domyślna czcionka w programie Word, co pozwoli ci wklej styl tekstu, który utworzyłeś ten Ta funkcja jest włączona dla wszystkich Twoich dokumentów.

Jak rozpocząć przetwarzanie tekstu w programie Microsoft Word?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić podczas tworzenia i modyfikacja tekstu w stworzonym przez nas programie Word jest zaznaczenie tego tekstu. W tym momencie musimy konkretnie wybrać żądaną sekcję tekstu modyfikator ten Po wybraniu sekcji tekstowej, którą chcemy edytować, możemy dokonać następujących zmian:

  1. Musisz najpierw zaznaczyć tekst do edycji, a następnie bez zaznaczania go, który będzie wyświetlany na niebiesko, wybrać zmianę, którą chcesz wprowadzić: Rozmiar czcionka, czcionka, kolor lub dowolna opcja specjalna itp.
  2. Możesz zobaczyć ten edytor tekstu na górze dokumentu, a tam zobaczysz litery, cyfry, nazwy czcionek, pozycję tekstu itp.
  3. Jeśli masz wątpliwości co do działania którejkolwiek z ikon, po prostu najedź myszą na ikonę. Tam zobaczysz informacje o ikonie i jej funkcjach.
  4. Jak zmienić typ czcionki lub tytuły tekstu

Program Word ma domyślnie ustawione różne ustawienia, dzięki czemu cały dokument ma prawidłową strukturę pod względem treści dokumentu i czcionek tytułowych.

Aby to zrobić, musisz wejść w pasek ” Styl kartyktóre znajdziesz w barze” Demarerty dokument i tam wybierzemy rodzaj tekstu, jaki chcemy dla naszego dokumentu.

Zmień domyślną czcionkę w programie Word

Ponownie w tym kroku musisz przejść do głównej karty i uzyskać dostęp do narzędzi ” Źródło „Po kliknięciu w prawym dolnym rogu pojawi się strzałka. Zobaczysz tam okno z różnymi opcjami.

Jeśli skupisz się na górze, możesz również zmienić czcionkę, styl i rozmiar. Jeśli spojrzysz w dół, znajdziesz różne opcje kolorów czcionki, podkreślać , ukośnie i mocno. Pamiętaj, że Ty też możesz edytuj dokument Word za pomocą telefonu komórkowego ten

Jakie zmiany można wprowadzić do tekstu?

Jedna z najciekawszych rzeczy związanych z używaniem narzędzia Microsoft Word jest to, że umożliwia i ułatwia różne dostępy, za pomocą których możemy dokonać wielu modyfikacji tekstu. Niektóre mogą wydawać się bardziej powszechne, ale zawsze warto je zobaczyć:

  • Wyrównanie tekstu: Ta opcja pozwala nam nadać tekstowi bardziej staranny i profesjonalny wygląd, w zależności od jego intencji. Pomiędzy opcjami mamy wyrównanie po jednej stronie, pośrodku lub w justowaniu.
  • Intensywne, ukośne i podkreślone : Oto trzy przydatne i ważne opcje pisania dokumentów na tej platformie. Możesz zobaczyć tekst pogrubiony nachylenie nadaje mu znacznie bardziej wyrafinowany styl i elementarny nacisk, jaki twarz nadaje naszym tytułom.
  • Czcionka, rozmiar i kolor: Dzięki czcionce możemy zmienić czcionkę w środku Teksty ten Zaangażowany będzie również rozmiar i kolor, co sprawi, że tekst będzie wyglądał nieco inaczej.

Dodaj komentarz