Jak zdobyć tapety Ubuntu 19.04 na Ubuntu 18.04 LTS.

Z każdym wydaniem Ubuntu Linux programiści dodają nowe, unikalne i świeże tapety. Społeczność Ubuntu wprowadza wiele z tych tapet do pracy, dając użytkownikom wiele do zobaczenia z każdą nową wersją systemu operacyjnego.

Ubuntu zostało niedawno wydane 19.04. (AKA Disco Dingo). Nowe fajne tapety są dostarczane w tej nowej wersji. Niestety, te nowe tapety są dostępne tylko dla użytkowników Disco Goofy, więc jeśli jesteś użytkownikiem 18.04 LTS, nie będziesz mógł ich wypróbować.

Jeśli planujesz pozostać na Ubuntu 18.04 LTS do 20.04 LTS, ale chcesz wypróbować nowe tapety Ubuntu 19.04, musisz pobrać je ręcznie z Launchpada.

Pobierz pakiet tapet Ubuntu 19.04

Aby uzyskać dostęp do nowych tapet Ubuntu 19.04, musisz pobrać wersję DEB „ubuntu-wallpaper”. Powodem, dla którego musimy go pobrać, a nie tylko użyć menedżera pakietów Ubuntu, aby go zainstalować, jest to, że 04/18 ma własny pakiet tapet i nie można mieć obu jednocześnie.

Istnieje kilka sposobów uzyskania dostępu do pakietu tapet Ubuntu dla wersji 19.04. Jednak najłatwiejszą metodą jest zignorowanie plików źródłowych na swoją korzyść Pakiet Debiana wstępnie skompilowany dostępny online.

Aby pobrać najnowszy pakiet tapet Ubuntu 19.04, otwórz okno terminala i kliknij Ctrl + Alt + T my Ctrl + Shift + T na klawiaturze i użyj na zewnątrz wget aby go pobrać.

wget https://archive.ubuntu.com/ubuntu/pool/main/u/ubuntu-wallpapers/ubuntu-wallpapers-disco_19.04.2-0ubuntu1_all.deb

Po pobraniu pakietu tapet na komputer z systemem Ubuntu 18.04 LTS przejdź do kroku konwersji w kreatorze.

Konwertuj pakiet tapet Ubuntu 19.04

Uruchamianie tapet Ubuntu 19.04 na Ubuntu 18.04 nie wydaje się zbyt skomplikowane, prawda? W końcu to tylko pliki PNG, co może pójść nie tak? Bardzo dobrze. Okazuje się, że pakiet „ubuntu-wallpaper-disco” jest w konflikcie z domyślnym pakietem tapet Ubuntu 18.04, a jeśli zastąpimy go tym, co pobraliśmy, mogą się zdarzyć złe rzeczy.

Prostym sposobem rozwiązania konfliktu pakietów jest pobranie pobranego pakietu DEB i użycie konwertera pakietów Alien, aby przekonwertować go na plik TarGZ, abyśmy mogli ręcznie załadować pliki tapet bez przerwy.

Zainstaluj Alien na Ubuntu

Aby użyć Alien Package Converter, musisz najpierw zainstalować go na Ubuntu. Aby to zrobić, otwórz terminal i użyj go menedżer pakietów Dokładny opłata.

sudo apt install alien -y

Po zainstalowaniu aplikacji Alien możemy jej użyć do przekonwertowania pakietu z pliku DEB na ogólny plik TarGZ za pomocą komandos pozaziemskie -tvc .

sudo alien -tvc ubuntu-wallpapers-disk_19.04.2-0ubuntu1_all.deb

Konwersja powinna zająć kilka sekund. Po zakończeniu procesu zobaczysz plik o nazwie „ubuntu-wallpapers-disk-19.04.2.tgz” w twoim katalogu domowym (~ /).

Zainstaluj tapety Ubuntu 19.04

Gdy narzędzie Alien Package Conversion Tool zakończy konwertowanie pakietu tapet Ubuntu 19.04 na plik TarGZ, nadszedł czas, aby użyć polecenia Tar, aby wyodrębnić wszystkie pliki, do których system ma dostęp.

Otwórz okno terminala i użyj go komandos smoła aby rozpakować plik „ubuntu-wallpapers-disk-19.04.2.tgz”.

tar xvf ubuntu-wallpapers-disk-19.04.2.tgz

Po wyeksportowaniu pliku Tar z tapety Goofy Disco w twoim katalogu domowym pojawi się folder o nazwie „usr”. Obrazy tapet są zapisywane w tym folderze w dniu 19.04. Jednak w tym katalogu znajdują się inne pliki, które należy omówić przed zainstalowaniem tapety. Z komandos rm , usuń niepotrzebne foldery.

> cd>


rm -rf doc


rm -rf gnome-background-properties

Ezoicwspomnij o tej reklamie

Po usunięciu niepotrzebnych folderów z folderu tapet na dysku, czas zainstalować tapety Ubuntu 19.04 na Ubuntu 18.04. Za pomocą komandos cp , skopiuj wyeksportowany katalog „usr” do folderu „Pictures”. Zauważ, że pliki muszą iść tutaj, w przeciwnym razie Ubuntu nie zobaczy twoich tapet w Ubuntu 19.04.

cd ~ / usr / udostępnij / tła / 

cp * .png ~ / Obrazy

cp * .jpg ~ / Obrazy

>> Gdy pliki znajdą się w katalogu Obrazy na komputerze z systemem Linux, możesz ustawić dowolny z nich jako domyślną tapetę, przechodząc do ustawień personalizacji na pulpicie.

kończyć się

Teraz, gdy pliki tapet znajdują się w katalogu „Images” na komputerze z systemem Ubuntu Linux, zamknij, usuwając pozostałe pliki (pakiet DEB, plik TarGZ i folder „usr”, które nie są już potrzebne).

Lepiej usuwaj pliki za pomocą komandos rm . Wprowadź następujące polecenia w terminalu.

rm ubuntu-wallpapers-disk_19.04.2-0ubuntu1_all.deb

rm ubuntu-wallpapers-disk-19.04.2.tgz
rm -rf ~ / usr /

Skonfiguruj tapety Ubuntu 19.04 na wielu komputerach stacjonarnych

Potrzebujesz pomocy przy konfigurowaniu nowych tapet 19.04 na komputerze z Ubuntu 18.04? Spójrz na linki na poniższej liście, aby dowiedzieć się, jak zmienić domyślną tapetę na wszystkich głównych komputerach z systemem Linux.

  • Powłoka gnoma
  • Partner
  • papużka falista
  • cynamon
  • LXDE
  • XFCE4
  • LXQt
  • Plazma KDE 5

Dodaj komentarz