Jak zaszyfrować lub wprowadzić hasło w pliku Excel – bardzo proste

Często pracujemy z plikami Excela, które zawierają dużo danych. Dzięki nowym wersjom tej aplikacji możesz chronić swoje dokumenty. W dzisiejszym artykule opowiem Wam wszystko jak zaszyfrować lub wkleić hasło do pliku Excel.

Jeśli pracujesz z danymi zawierającymi poufne informacje, którymi trzeba zarządzać za pomocą dynamicznych tabel, zmiennych, różnych funkcji lub obliczeń, możesz to zrobić bez obaw w programie Excel ktoś inny zmienia lub widzi zawarte w nim informacje.

Jak w kilku krokach zabezpieczyć dokument Excela

Istnieje kilka metod ochrony dokumentu Excel ten sam program. Aby to zrobić, przejdź do „Plik” w lewym górnym rogu ekranu. Następnie przejdź do podmenu Ochrona książki.

Jeśli chcesz chronić swoje zapisane dane, aby inni nie mogli ich edytować, ale przeglądać, możesz utworzyć plik tylko do odczytu, albo cały dokument, albo kilka arkuszy książek, korzystając z tej opcji. W ten sposób będziesz mieć kontrolę nad zmianami, które mogą i nie mogą być wprowadzone.

Możesz także zabezpieczyć strukturę książki, aby nie można było jej zmienić, i tak dalej zablokuj komórki , tabele lub formuły już utworzone przez „Ochrona struktury książki” lub dodaj i / lub usuń arkusze z dokumentu do opcji „Bieżąca ochrona arkusza”.

możesz także ograniczyć dostęp do innych użytkowników z którym zapewniasz dostęp niektórym osobom, ale nie będą one mogły modyfikować, kopiować ani drukować zawartych w nich informacji.

Jak łatwo i szybko zaszyfrować plik Excel 2019, 2016?

Jeśli masz wersję programu Excel 2019 lub 2016 i tego chcesz chroń pliki, które tworzysz za pomocą tego programu , możesz to zrobić bez pomocy osób trzecich.

Aby to zrobić z tej samej aplikacji, otwórz dokument Excel, który chcesz zaszyfrować. Po otwarciu dokumentu kliknij „Plik”. Masz tę opcję w górnym rogu ekranu.

Otworzy się menu opcji. Stamtąd wchodzi do podmenu ” Chroń książkę ”. Excel pokaże Ci listę opcji, które możesz wprowadzić, aby chronić swój dokument, takich jak:

  • upadek nadal czytam – tylko
  • Szyfrowanie hasła
  • Chroń bieżący arkusz
  • Chroń strukturę książki
  • Zrelaksuj się w Accès
  • Dodaj podpis cyfrowy
  • Między innymi.

W tym przypadku, ponieważ to, czego szukamy, to ochrona naszego dokumentu za pomocą szyfrowania, wybierzemy ” szyfrowanie hasła ”. Po kliknięciu otworzy się wyskakujące okienko z napisem „Szyfrowanie dokumentów”.

Aby zaszyfrować skoroszyt programu Excel, musisz wybrać hasło. Poniżej znajdziesz podpis, który ostrzega, że ​​jeśli hasło zostanie zgubione lub zapomniane, nie będziesz mógł odzyskać dokumentu.

Dzieje się tak, ponieważ nie możesz użyć żadnej innej metody, aby sprawdzić, czy próbujesz się zalogować. W związku z tym należy: utwórz bezpieczne hasło nie ty łatwo zapamiętasz ale tego inni nie mogą odgadnąć, ponieważ w ten sposób może uzyskać dostęp każdy inny nieautoryzowany użytkownik.

W haśle rozróżniana jest wielkość liter, więc dobrym pomysłem jest zintegrowanie tych dwóch, aby było bezpieczniejsze. Po wprowadzeniu hasła zostaniesz poproszony o ponowne wprowadzenie go w celu potwierdzenia. Na koniec naciśnij „OK”, aby wyjść i zapisać zmiany.

Jeśli przejdziesz do „Plik”, zauważysz, że „ Chroń książkę „Jest teraz podświetlony na żółto. Potwierdzi to, że Twoje zmiany zostały poprawnie zapisane.

Teraz pamiętaj, że za każdym razem, gdy próbujesz uzyskać dostęp do książki, musisz podać hasło, aby ją wprowadzić, przeglądać i wprowadzać zmiany.

Jeśli chcesz usuń hasło, które utworzyłeś , wykonaj te same kroki, które zrobiłeś na początku, tj. „ Plik> Ochrona książki> Szyfrowanie hasła> Usuń zdefiniowane hasło> OK » ten Stamtąd ty usuń hasło z książki ten

Możesz wprowadzić te zmiany tyle razy, ile potrzebujesz. Jeśli chcesz zmienić swoje hasło, musisz najpierw usunąć obecne hasło, a następnie utworzyć nowe. Jak to zrobić i anulować, jest bardzo proste i zajmuje tylko kilka minut.

Dodaj komentarz