Jak zapisywać gry Steam w systemie Windows 10?

Parowy posiada własną funkcję zapisu, która automatycznie zapisuje Twoje postępy w grze. To fajna funkcja, ale jeśli wolisz przechowywać gry Steam lokalnie lub na dysku zewnętrznym, możesz. Proces jest dość prosty.

Ta metoda tworzy kopię zapasową plików gry, które zapisały Twoje postępy, ale nie jest to sama gra. Za każdym razem, gdy przywracasz kopię zapasową utworzoną tą metodą, musisz zainstalować grę, jeśli nie jest jeszcze zainstalowana.

Twórz kopie zapasowe gier Steam

Znajdź folder Steam. Steam jest zainstalowany na dysku C lub Okna przez domyślnie, ale użytkownicy mogą wybrać zapisanie go w innym miejscu. Aby to zrobić, zlokalizuj folder Steam w swoim systemie i przejdź do następującej lokalizacji.

 steamapps  powszechne

W folderze Common znajdziesz folder dla każdej gry zainstalowanej w twoim systemie. Odinstalowane gry nie będą miały innych folderów. Ponadto usunięcie tych plików może zwolnić dużo miejsca lub nie. Jednak po utworzeniu kopii zapasowej możesz odinstalować grę, dla której były przeznaczone, i zwolnić znaczną ilość miejsca na dysku.

>> Przywróć gry Steam

Jeśli chcesz przywrócić kopię zapasową gry, po prostu przenieś jej folder do folderu współdzielonego na Steam. Jeśli odinstalowałeś grę, w której jest ona przechowywana, musisz ją również pobrać, aby ją przywrócić.

Najpierw przenieś folder z powrotem do folderu Udostępnione, następnie przejdź do Steam i wybierz grę, którą chcesz przywrócić do sekcji Biblioteka. Zainstaluj go ponownie, a podczas procesu pobierania Steam wyszuka istniejące pliki. Następnie zlokalizuje folder gry, który został przeniesiony do folderu udostępnionego. W niektórych przypadkach pliki w folderze pozwolą na szybkie pobranie gry. Różni się od gry do gry, więc nie zawsze będzie działać w ten sposób.

>> Możesz użyć tej metody, aby przenieść grę z jednego komputera na drugi. Tak czy inaczej, możesz znacznie szybciej przywrócić swoje gry z lokalnej kopii zapasowej. Pamiętaj jednak, że po pobraniu i zainstalowaniu gry przez Steam zostaniesz zapytany, gdzie chcesz zainstalować grę. Dzieje się tak za każdym razem, gdy instalujesz grę, więc upewnij się, że podczas procesu instalacji znalazłeś właściwy folder Steam. Powinien być taki sam, jak zawierający pliki gry.

Dodaj komentarz