Jak zainstalować VSCodium IDE w systemie Linux

Firma Microsoft niedawno wydała Visual Studio Code w systemie Linux. Wielu fanów Microsoft Linux było zadowolonych. Jednak nie każdy lubi tę aplikację i ma pewne problemy. Jednym z największych problemów jest to, że kod Microsoftu nie jest open source.

Przedstawiamy VSCodium, jest to darmowy program Visual Studio Code firmy Microsoft o otwartym kodzie źródłowym. Jest to idealna aplikacja do konfiguracji, jeśli podoba Ci się wygląd VSCode, ale chcesz go otworzyć.

Instrukcja instalacji Ubuntu

VSCodium IDE jest dostępne do instalacji na Ubuntu za pośrednictwem niestandardowego repozytorium oprogramowania. Aby dodać to niestandardowe repozytorium oprogramowania do komputera z systemem Ubuntu Linux, zacznij od otwarcia okna terminala. Aby otworzyć okno terminala, naciśnij Ctrl + Alt + T my Ctrl + Shift + T na klawiaturze.

Po otwarciu okna terminala postępuj zgodnie z instrukcjami instalacji krok po kroku poniżej.

Krok 1: Dodaj klucz GPG do repozytorium oprogramowania VSCodium na Ubuntu za pomocą mandat wget Następny ten

wget -qO - https://gitlab.com/paulcarroty/vscodium-deb-rpm-repo/raw/master/pub.gpg | sudo apt-key add -

Krok 2: Teraz, gdy dodałeś klucz GPG do komputera z systemem Ubuntu Linux, czas zacząć add-apt-repository mandat dodać VSCodium Software Storage Server do Ubuntu

sudo add-apt-repository 'deb https://gitlab.com/paulcarroty/vscodium-deb-rpm-repo/raw/repos/debs/ vscodium main'

Krok 3: Teraz, gdy dodałeś repozytorium oprogramowania VSCodium do Ubuntu, czas zacząć prowadzone przez zmodernizować ten Realizacja zmodernizować umożliwi komputerowi dodanie repozytorium oprogramowania VSCodium.

sudo apt update

Krok 4: Następny prowadzone przez zmodernizować , będziesz mógł zainstalować najnowszą wersję VSCodium.

sudo apt install codium

Instrukcja instalacji Debiana

W Debianie VSCodium można zainstalować w taki sam sposób jak Ubuntu. za pośrednictwem repozytorium oprogramowania innej firmy. Aby rozpocząć instalację, otwórz okno terminala, klikając Ctrl + Alt + T my Ctrl + Shift + T na klawiaturze. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej, aby skonfigurować VSCodium w Debianie.

Krok 1: Dodaj klucz GPG do swojego komputera z Debianem, aby repozytorium oprogramowania współpracowało z menedżerem pakietów. Ten krok jest konieczny! Nie przegap tego!

wget -qO - https://gitlab.com/paulcarroty/vscodium-deb-rpm-repo/raw/master/pub.gpg | sudo apt-key add -

Krok 2: Po dodaniu klucza GPG do komputera z systemem Debian Linux nadszedł czas, aby dodać repozytorium oprogramowania VSCodium. Za pomocą mandat przegrałem poniżej dodaj repozytorium.

echo 'deb https://gitlab.com/paulcarroty/vscodium-deb-rpm-repo/raw/repos/debs/ vscodium main' | sudo tee --append /etc/apt/sources.list.d/vscodium.list

Krok 3: Po dodaniu repozytorium oprogramowania VSCodium do komputera z Debianem musisz zacząć prowadzone przez zmodernizować ten Realizacja prowadzone przez zmodernizować być umieszczonym w Zaktualizuj wszystkie źródła oprogramowania, w tym nowe repozytorium oprogramowania VSCodium.

sudo apt-get update

Krok 4: Gdy zasoby oprogramowania Debian Linux na komputery PC są aktualne, nadszedł czas, aby zainstalować VScodium. Za pomocą mandat Apt-get poniżej, obsługuj aplikację.

sudo apt-get kod instalacyjny

Instrukcje instalacji Arch Linux

Aplikacja VScodium jest dostępna dla wszystkich użytkowników Arch Linux, ale tylko przez Repozytorium użytkowników Arch Linux ten Aby rozpocząć instalację, otwórz okno terminala. Następnie przy otwartym oknie terminala postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej.

Krok 1: Z mandat Pacman , zainstaluj pakiety „Base-devel” i „Git”. Te pakiety pozwolą Ci na interakcję z pakietami hostowanymi przez AUR, więc nie pomijaj tego kroku!

sudo pacman -S git base-devel

Krok 2: Po zainstalowaniu pakietów „Git” i „Base-devel” na komputerze z systemem Linux użyj mandat git klon aby pobrać najnowszą wersję narzędzia wsparcia Trizen AUR. Trizen zautomatyzuje instalację VSCodium na twoim komputerze Arch Linux. Bez tego instalacja jest żmudna i czasochłonna.

git clone https://aur.archlinux.org/trizen.git

Krok 3: Zainstaluj Trizen za pomocą mandat makepkg ten

cd trizen
makepkg -sri

Krok 4: Po skonfigurowaniu aplikacji Trizen na komputerze Arch Linux użyj mandat trizen -S aby pobrać najnowszą wersję VSCodium do swojego systemu.

trizen -S wiskodowy pojemnik

Instrukcje instalacji Fedory

Deweloperzy VSCodium oficjalnie wspierają Fedorę Linux, więc instalacja jest dość prosta. Aby rozpocząć proces, otwórz okno terminala. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej.

Krok 1: ty musisz najpierw dodać klucz GPG dla VScodium do komputera Fedory Linux. Posługiwać się mandat obr/min – wejście poniżej, aby to dodać.

sudo rpm --import https://gitlab.com/paulcarroty/vscodium-deb-rpm-repo/raw/master/pub.gpg

Krok 2: Instalacja VSCodium w Fedorze Linux oznacza aktywację repozytorium oprogramowania innej firmy. Aby to zrobić, użyj mandat printf Następny poniżej.

printf "[gitlab.com_paulcarroty_vscodium_repo]  nname = gitlab.com_paulcarroty_vscodium_repo  nbaseurl = https: //gitlab.com/paulcarroty/vscodium-deb-rpm-repo/raw/repos/rpechreckchreckn  nchcheckreckn  nchcheckreckn  nchcheckreckn  nchcheckneck ncheck  ncheck = https: //gitlab.com/paulcarroty/vscodium-deb-rpm-repo/raw/master/pub.gpg "| koszulka sudo -a /etc/yum.repos.d/vscodium.repo

Krok 3: Po dodaniu repozytorium oprogramowania VSCodium nie musisz aktualizować czegoś takiego jak Ubuntu lub Debian. Zamiast tego po prostu zainstaluj najnowszą wersję VSCodium z mandat instalacja dnf poniżej.

sudo dnf zainstaluj coduim

Instrukcje instalacji OpenSUSE

VSCodium ma oficjalne wsparcie dla OpenSUSE Linux. Instalacja jest identyczna z Fedorą Linux, ponieważ obie są oparte na RPM. Aby uruchomić aplikację na komputerze OpenSUSE, postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej.

Krok 1: Posługiwać się mandat obr/min – wejście aby dodać klucz GPG VSCodium do komputera z systemem OpenSUSE Linux.

sudo rpm --import https://gitlab.com/paulcarroty/vscodium-deb-rpm-repo/raw/master/pub.gpg

Krok 2: Po dodaniu klucza GPG do komputera z systemem OpenSUSE Linux nadszedł czas, aby dodać repozytorium oprogramowania. Z mandat printf Następny , dodaj repozytorium VSCodium do OpenSUSE Linux.

printf "[gitlab.com_paulcarroty_vscodium_repo]  nname = gitlab.com_paulcarroty_vscodium_repo  nbaseurl = https: //gitlab.com/paulcarroty/vscodium-deb-rpm-regpgpo/raw/repos/rppg: /repos/ 1 neppg 1key XNUMX neng/repos/rppg: gitlab.com/paulcarroty/vscodium-deb-rpm-repo/raw/master/pub.gpg "| sudo tee -a /etc/zypp/repos.d/vscodium.repo

Krok 3: Po dodaniu repozytorium oprogramowania VSCodium ostatnią rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować aplikację w swoim systemie. Za pomocą mandat Zamek błyskawiczny VSCod działa.

sudo zypper zainstaluj codium

Instrukcja instalacji Flatpak

VSCodium jest dostępne dla wszystkich użytkowników Flatpak w systemie Linux, co jest świetne. Ponieważ? Prawie wszystkie systemy operacyjne Linux są kompatybilne z Flatpak. Aby rozpocząć instalację VScodium przez Flatpak, podążaj za przewodnikiem aby dowiedzieć się, jak włączyć Flatpak w swoim systemie. Następnie wprowadź następujące polecenia, aby pobrać VScodium.

flatpak-add remote --jeśli-nie-istnieje flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo

flatpak zainstaluj flathub com.vscodium.codium

Dodaj komentarz