Jak zainstalować PhotoFlare Image Editor w systemie Linux

PhotoFlare to Procesor obrazu o miękkim sercu dla Linuksa . Obsługuje szybkie przycinanie, odwracanie / obracanie, skalowanie, filtry obrazu, edycję wsadową i wiele innych fajnych funkcji. W tym przewodniku pokażemy, jak sprawić, by działało w systemie Linux.

Instrukcja instalacji Ubuntu

Twórcy PhotoFlare udostępniają aplikację wszystkim użytkownikom Ubuntu Linux za pośrednictwem PPA. Ten PPA ma wersje dla Ubuntu 18.04 LTS, a także nowsze wersje. Jeśli chcesz, aby aplikacja działała na komputerze z systemem Ubuntu Linux, zacznij od otwarcia okna terminala. Aby otworzyć okno terminala, naciśnij Ctrl + Alt + T my Ctrl + Shift + T na klawiaturze. Następnie Z użyj tam add-apt-repository komandos Ten – poniżej, aby dodać PhotoFlare PPA do swojego systemu.

sudo add-apt-repository ppa: photoflare / photoflare-stable

Teraz, gdy dodałeś PPA do komputera Ubuntu, czas zaktualizować zasoby oprogramowania Ubuntu. Z komandos zmodernizować , zaktualizuj źródła oprogramowania.

sudo apt update

Pewnego razu prowadzone przez zmodernizować zakończony , możesz rozpocząć instalację PhotoFlare na Ubuntu. Z komandos właściwa instalacja , pobierz najnowszą wersję PhotoFlare na komputer z systemem Ubuntu.

sudo apt zainstaluj photoflare

Instrukcja instalacji Debiana

Chociaż twórcy PhotoFlare nie wspierają wyraźnie Debiana z DEB autonomiczny dostępne na ich stronie internetowej nie ma znaczenia, ponieważ pakiety Ubuntu PPA działają na Debianie i można je pobrać. Aby rozpocząć proces instalacji, otwórz okno terminala, klikając Ctrl + Alt + T my Ctrl + Shift + T na klawiaturze. Następnie użyj komandos wget pobierz go, aby pobrać go z repozytorium PPA.

wget https://launchpad.net/~photoflare/+archive/ubuntu/photoflare-stable/+files/photoflare_1.6.3-0+784~ubuntu18.04.1_amd64.deb

Po pobraniu pakietu PhotoFlare DEB na komputer z systemem Debian Linux nadszedł czas, aby zainstalować pakiet PhotoFlare. Z komandos dpkg , załaduj pakiet DEB do systemu. Wiedzieć kiedy dpkg oszacować Gotowe mogą wystąpić błędy.

sudo dpkg -i photoflare_1.6.3-0 + 784 ~ ubuntu18.04.1_amd64.deb

Po zainstalowaniu pakietu PhotoFlare DEB na komputerze z Debianem będziesz musiał poprawić wszelkie błędy, które wystąpiły po wyświetleniu monitu przez terminal. To są błędy problemy z uzależnieniami i powinny musi zostać zmodyfikowany, aby PhotoFlare działał poprawnie. Sposób użycia «NS apt-get install -f komandos , Rozwiąż problem.

sudo apt-get install -f

Po rozwiązaniu wszystkich problemów z zależnościami PhotoFlare jest gotowy do użycia w systemie Debian Linux.

Instrukcje instalacji Arch Linux

PhotoFlare nie jest oficjalnie obsługiwany w Arch Linux. W żadnym z oficjalnych repozytoriów oprogramowania nie ma pakietów. Są one jednak połączone z pakietem repozytorium użytkowników Arch Linux, który użytkownik może utworzyć ręcznie, aby skorzystać z aplikacji PhotoFlare. Zobacz, jak zacząć.

Najpierw otwórz okno terminala. Następnie użyj komandos Pacman aby zainstalować pakiety „Git” i „Base-devel” na komputerze Arch Linux. Te dwa pakiety są niezbędne do interakcji z AUR.

sudo pacman -S git base-devel

Po skonfigurowaniu dwóch pakietów na komputerze z systemem Linux użyj komandos git klon aby pobrać sterownik Trizen AUR. Program ten ułatwia tworzenie aplikacji AUR, ponieważ wszystkie instalacje zależności są zautomatyzowane.

git clone https://aur.archlinux.org/trizen.git

Zainstaluj aplikację Trizen na komputerze Arch Linux za pomocą komandos makepkg .

cd trizen
makepkg -sri

Wreszcie, po zainstalowaniu Trizen na komputerze Arch Linux, można rozpocząć proces instalacji PhotoFlare. Za pomocą komandos trizen , pobierz i zainstaluj program.

trizen -S fotoflare-git

Instrukcje instalacji Fedory

Niestety, nie ma oficjalnego pakietu RPM dostępnego dla użytkowników Fedory Linux do zainstalowania PhotoFlare. Jednak nadal możesz zainstalować program w swoim systemie dzięki narzędziu Alien Package Conversion Tool.

Aby rozpocząć proces instalacji, otwórz terminal na pulpicie Fedory, naciskając Ctrl + Alt + T my Ctrl + Shift + T na klawiaturze. Następnie użyj komandos instalacja dnf załadować Obcego.

sudo dnf zainstaluj obcego

Po zainstalowaniu aplikacji Alien użyj przycisku komandos wget aby pobrać najnowszą wersję PhotoFlare DEB z Ubuntu PPA.

wget https://launchpad.net/~photoflare/+archive/ubuntu/photoflare-stable/+files/photoflare_1.6.3-0+784~ubuntu19.10.1_amd64.deb

Po zakończeniu pobierania będziesz musiał zainstalować wszystkie niezbędne zależności, których PhotoFlare będzie potrzebować do uruchomienia Fedory Linux na twoim komputerze. Chodź do środka komandos instalacja dnf poniżej do pracy.

sudo dnf zainstaluj GrafikaMagick GraphicsMagick-c ++ libwmf-lite

Po zakończeniu instalacji wszystkich zestawów nadszedł czas, aby przekonwertować PhotoFlare DEB na RPM. Za pomocą komandos pozaziemskie -rvc , rozpocznij proces konwersji.

obcy sudo -rvc photoflare_1.6.3-0 + 784 ~ ubuntu19.10.1_amd64.deb

Wynikiem procesu konwersji na obcego musi być: photoflare-1.6.3-1.x86_64.rpmlub coś podobnego.

Po zakończeniu konwersji pakietu użyj go komandos σ.α.λ zainstaluj aplikację. Pamiętaj, aby użyć komandos -moc ponieważ PhotoFlare RPM jest w konflikcie z „systemem plików” pakietu. Ten konflikt nie stanowi problemu. To tylko błąd z Obcym.

sudo rpm -Uvh --nodeps photoflare-1.6.3-1.x86_64.rpm --force

Instrukcje instalacji OpenSUSE

W OpenSUSE Linux może być możliwe przekonwertowanie pakietu DEB na RPM, tak jak w Fedorze. Jednak zależności wymagane do uruchomienia aplikacji w OpenSUSE są nieznane, więc spróbuj na własne ryzyko podążając za tym przewodnikiem tutaj .

W przeciwnym razie, jeśli nie jesteś zainteresowany graniem w Alien w OpenSUSE, postępuj zgodnie z instrukcjami instalacji Flatpak, aby uruchomić PhotoFlare.

Instrukcja instalacji Flatpak

PhotoFlare jest dostępny w sklepie Flathub App Store. Więc jeśli używasz dystrybucji Linuksa, która nie jest opisana w tym przewodniku, będziesz mógł używać PhotoFlare! Aby rozpocząć instalację, postępuj zgodnie z naszym samouczkiem, aby dowiedzieć się, jak aktywować Flatpak na komputerze z systemem Linux. Następnie otwórz terminal i wpisz następujące polecenia, aby uzyskać PhotoFlare.

flatpak-add remote --jeśli-nie-istnieje flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo

flatpak instaluje flathub io.photoflare.photoflare

Dodaj komentarz