Jak zainstalować nowe wersje jądra Linux w OpenSUSE Leap

Wielu fanów Linuksa wybiera OpenSUSE Leap ze względu na jego stabilność. W przeciwieństwie do wielu innych dystrybucji oferuje bezpieczne i stabilne środowisko dla profesjonalistów. Dla większości ludzi Leap jest idealny. Jeśli jednak masz nowy sprzęt, Leap może być problematyczny. Jednym ze sposobów rozwiązania problemów występujących podczas korzystania z dystrybucji Linuksa, takich jak OpenSUSE Leap, jest zainstalowanie nowszych wersji jądra Linuksa w OpenSUSE Leap.

OpenSUSE Leap zajmuje dużo czasu, aby zaktualizować jądro, więc najlepiej zrobić to samemu. Dlatego w tym poradniku zobaczymy, jak go zdobyć wersja ostateczna absolutny Jądro Linuksa w OpenSUSE. Ponadto pokażemy Ci, jak jednocześnie korzystać z aktualnej i najnowszej wersji.

Określ wersję jądra

Pierwszym krokiem w uaktualnieniu Suse do nowej wersji jądra Linux jest sprawdzenie, którą wersję jądra Linux już posiadasz. Znajomość swojej wersji jest ważna, aby wiedzieć, jak daleko w tyle jesteś w wersjach. Ta informacja jest łatwa do znalezienia w terminalu, dziękuję komandos Twoje imię :

uname -r

występować Twoje imię Z -r opcja wyświetli ostateczną wersję jądra. To są wszystkie informacje potrzebne do określenia wersji jądra Suse na Twoim komputerze. Jeśli potrzebujesz więcej informacji, Twoje imię zawsze się przydaje. Próbować raczej -przełącznik ponieważ zawiera więcej informacji o jądrze, wersji itp.

>> połącz z -a

Zmodyfikuj konfigurację jądra

Domyślnie LEAP instaluje tylko stałe jądro. Jest znacznie starszy niż te w Tumbleweed. Otrzymujesz poprawki bezpieczeństwa i tak dalej. Jeśli jednak chcesz mieszać stabilność Tumbleweed z nowym jądrem musisz zmienić to ustawienie. Aby zmienić sposób, w jaki Leap obsługuje jądro, otwórz terminal i użyj edytora tekstu Nano do edycji pliku konfiguracyjnego Zypper.

sudo nano /etc/zypp/zypp.conf

Jest wiele rzeczy, które musisz zmienić w pliku zypp.conf. Przewiń w dół i znajdź Jedność multiversion.nucleus . Wiele wersji jest ważne i powinno być włączone. Włączenie tego ustawienia pozwoli Ci zachować tradycyjne jądro dostarczane z OpenSUSE Leap podczas otrzymywania nowego. To najlepsze z obu światów i najlepszy sposób na zaspokojenie wszystkich potrzeb związanych z systemem operacyjnym.

>> Z wyjątkiem multiversion.nucleus , zamień „ostatni, ostatni-1, uruchom” na „ostatni, ostatni-1, uruchom, najstarszy”. Po zmodyfikowaniu kodu zapisz plik konfiguracyjny naciskając klawiatura połączenie Ctrl + O. Po zapisaniu zypp.conf z nowymi zmianami, możesz bezpiecznie zamknąć edytor tekstu Nano otwarty w terminalu. Aby to zrobić, pilny klawiatura połączenie Ctrl + X.

Dodaj repozytorium jądra

Teraz można bezpiecznie zainstalować nowszą wersję jądra Linuksa w OpenSUSE Leap, ale nie jest to tak łatwe, jak uruchomienie szybkiego polecenia „zypper install”, aby uzyskać nowe jądro Linuksa. Leap nie ma nowej wersji jądra Linuksa w repozytoriach oprogramowania dostarczanych z systemem operacyjnym, tylko główną linię, z której już korzysta.

Zamiast tego musisz dodać kolejne repozytorium oprogramowania. W szczególności będziesz musiał użyć Zyppera, aby dodać repozytorium jądra. To repozytorium zawiera dziesiątki różnych jąder, w tym najnowsze jądro Linuksa.

W oknie terminala pobierz powłokę root z root komandos su .

jego -

Teraz, gdy powłoka ma dostęp do roota, użyj narzędzia do zarządzania pakietami Zypper, aby dodać repozytorium jądra:

zypper ar -f https://download.opensuse.org/repositories/Kernel:/HEAD/standard/ kernel-repo

Dodanie nowego repozytorium jądra do Leap powinno natychmiast wywołać nowe aktualizacje. Nie powinieneś jednak próbować instalować aktualizacji w tradycyjny sposób. Zamiast tego postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby wykonać „zdalną aktualizację”.

Zainstaluj nowe jądro

Instalacja nowszej wersji jądra Linux w OpenSUSE Leap wymaga aktualizacji. Nie jest to jednak regularna aktualizacja, w której cały system operacyjny otrzymuje nowe pakiety. Zamiast tego mówimy Suzie, aby aktualizowała dystrybucję tylko z repozytorium jądra. Oznacza to, że zmieni się tylko wygląd jądra Linux systemu operacyjnego.

Uwaga: Chociaż Suse aktualizuje nowe jądro, stara wersja zostanie zachowana dzięki włączeniu tej funkcji wcześniej w tym kreatorze.

Aby wykonać aktualizację jądra w Suse, otwórz terminal i uzyskaj powłokę root za pomocą komandos su .

jego -

Po zrootowaniu uruchom następujące polecenie i zainstaluj najnowszą wersję jądra Linux w OpenSUSE Leap.

zypper dist-upgrade -r repozytorium jądra

Pozwól terminalowi wykonać swoją pracę i zainstaluj nową wersję Linuksa na swoim komputerze. Po zainstalowaniu będziesz musiał ponownie uruchomić komputer z systemem Linux. Po ponownym zalogowaniu się będziesz używać najnowszej wersji Linuksa w OpenSUSE Leap.

Dodaj komentarz