Jak zaimportować tryb odzyskiwania na Macu za pomocą Apple Silicon

Co możemy zrobić, gdy macOS zaczyna się zawieszać? Najbardziej niezawodną opcją, jaką nam pozostało, jest: wejdź w tryb odzyskiwania na Macu z Apple Silicon ten Możemy więc ponownie zainstalować system operacyjny lub Formatowanie dysku macOS i eliminujemy każdy problem, który mamy.

Jeśli masz Intel Maca, prawdopodobnie powiedziałbyś, że jest to dość łatwe i na pewno tak jest. Ponieważ wystarczy przytrzymać klawisze Command + R podczas uruchamiania, aby móc przejść do trybu odzyskiwania w systemie MacOS. Problem polega na tym, że w przypadku komputerów Mac z markami Apple Silicon, M1 lub wyższymi sytuacja wygląda inaczej.

Skąd wiemy, czy mamy Maca z Apple Silicon? Wszystko, co musimy zrobić, to kliknąć ikonę Apple na pasku menu, a następnie wybrać „O tym Macu” i to wszystko.

Jak zaimportować tryb odzyskiwania na Macu za pomocą Apple Silicon

Pierwszą rzeczą, którą zrobimy, jest wyłączenie naszego komputera Mac. Teraz musimy nacisnąć i przytrzymać przycisk „Zasilanie”. Musimy przytrzymać ten przycisk, aż na ekranie pojawi się tekst „Wczytywanie opcji rozruchu”.

Za kilka sekund zobaczysz dwie opcje, druga mówi „Opcje” i musisz kliknąć „Kontynuuj”. W tym momencie Mac poprosi nas o wybranie użytkownika. Wystarczy wybrać danego użytkownika i kliknąć „Dalej”. Po wpisaniu hasła do naszego konta bylibyśmy już w trybie odzyskiwania.

Teraz wszystko działa jak zwykle. Do wyboru jest wiele opcji, takich jak: ponowna instalacja systemu operacyjnego, przywracanie z wehikuł czasu , użyj Narzędzia dyskowego do formatowania, możemy nawet użyć Safari do przeglądania. Wszystko tutaj jest takie samo, jak na każdym Macu z procesorem Intel.

Kiedy skończymy z tym, co chcieliśmy zrobić, po prostu kliknij przycisk Apple i wybierz opcję „Uruchom ponownie”. Za kilka sekund Mac uruchomi się normalnie.

Ale jak widać, przejście do trybu odzyskiwania jest dość proste na komputerze Mac z Apple Silicon. Oczywiście, jeśli masz najmniejsze wątpliwości, możesz je zostawić w polu komentarzy poniżej.

Dodaj komentarz