Jak zablokować i odblokować telefon komórkowy odciskiem palca? – Bardzo prosta

W poniższym artykule zobaczymy krok po kroku jak blokować i odblokowywać telefon komórkowy za pomocą odcisku palca ten Samouczek koncentruje się na urządzeniach iPhone i Android.

Urządzenia linii papilarnych do zablokować i odblokować telefon bez wątpienia mają wyższy poziom bezpieczeństwa w porównaniu z innymi. Chociaż hasło, wzór lub kod PIN są dość skuteczne w ochronie danych w naszym telefonie komórkowym, nie są również całkowicie bezpieczne.

Każdy, kto za nami podąża, wchodzi model naszego telefonu zgadnij to szybko i łatwo. Jednak gdy używamy odcisku palca do blokowania i odblokowywania naszego telefonu komórkowego, bez względu na to, jak uważnie na nas patrzą, nie mogą w żaden sposób naruszyć tej metody bezpieczeństwa.

Poza tym, jeśli… skonfiguruj swoje urządzenie z Twoim odciskiem palca, jedynymi osobami, które będą miały do ​​niego dostęp, będziesz Ty. Dlatego jest to niezwykle bezpieczna metoda bezpieczeństwa, którą zdecydowanie powinieneś zastosować, jeśli masz na swoim urządzeniu dane bankowe, karty kredytowe lub bardzo osobiste informacje.

Z tego powodu zobaczymy trochę więcej, jak skonfigurować odcisk palca iPhone i Android w celu pełnej ochrony Twojego telefonu komórkowego przed osobami trzecimi i zapewnienia, że ​​nikt nie będzie mógł uzyskać do niego dostępu bez Twojej zgody.

Jak skonfigurować odcisk palca na Androidzie

 • Pierwszą rzeczą, przez którą musisz przejść, jest szuflada aplikacji.
 • Odnaleźć ” Parametry ”.
 • Będąc tutaj musisz wejść” Bezpieczeństwo i poufność „TEN” Ustawienia blokady ekranu ”. Będzie to zależeć od Twojego poziomu personalizacji i posiadanej wersji Androida.
 • Następnie musisz wejść do menu ” Bezpieczeństwo ”.
 • W opcjach „Blokada ekranu” będziesz mieć standardowe opcje: wzór, kod PIN, hasło i odcisk palca. Kliknij na to.

Musisz teraz postępować zgodnie z instrukcjami, aby aktywować odcisk palca. Pamiętaj, że będziesz potrzebować również hasła zapasowego, które byłoby metodą drugorzędną. odblokuj telefon ten

Jak zablokować i odblokować iPhone’a za pomocą odcisku palca

W przypadku iPhone’a musimy wyczyścić czujnik, podobnie jak palec, którym odczytujemy nasz odcisk palca. Z kolei telefon poprosi o utworzenie kodu zabezpieczającego.

 • Wejdziemy teraz ” Parametry ”.
 • Następnie musimy szukać opcji” Blokada ekranuten
 • Następną rzeczą, którą robimy, jest przejście do „ Naciśnij ID i hasło ”. Po zalogowaniu zostaniesz poproszony o podanie wcześniej utworzonego hasła.
 • Jeśli spojrzysz w dół Jedność « Odciski palców „Znajdziesz opcję” Dodaj odcisk palca Kliknij na to.
 • Następnie musimy przyłożyć palec, którym chcemy zablokować i odblokować urządzenie. Właśnie to musimy zrobić z czujnikiem odcisków palców.
 • System poprosi Cię o zrobienie tego na różne sposoby, nawet tak wolno, jak to możliwe, dla każdego sektora palca, aby mógł poprawnie odczytać cały odcisk palca i zapisać niezbędne informacje.

Po zakończeniu możesz odblokować iPhone’a odciskiem palca. Coś, co dla wielu jest niezbędne, ponieważ w ten sposób upewniamy się, że coś pobieramy z Sklep z aplikacjami lub skorzystaj z Apple Play lub iTunes Store, musisz wprowadzić odcisk palca.

To oczywiście zapewnia bardzo ważny poziom ochrony naszych danych, który ochroni je przed osobami trzecimi. Inną ciekawą opcją jest to, że możemy dodać dużo odciski palców Na telefonie.

Dodaj komentarz