Jak zabezpieczyć dokument Word przed modyfikacją lub kopiowaniem?

Czy stale współpracujesz z Microsoft Word? W takim razie powinieneś rozważyć naukę jak chronić dokument Word przed modyfikacją lub kopiowaniem ten Bez wątpienia gorąco polecam każdemu, kto stale korzysta z aplikacji, nauczymy Cię o procedurze poniżej.

Podobnie jak wiele innych aplikacji, Microsoft Word pozwala chronić zawartość stworzoną w oprogramowanie. W ten sposób możesz zapobiec kradzieży lub modyfikacji treści bez Twojej zgody.

Pamiętaj, że to też jest możliwe ochrona arkusza w skoroszycie Excel jeśli używasz tej aplikacji. Ponieważ dzisiaj koncentrujemy się na programie Word, przeczytaj poniższe informacje, aby dowiedzieć się więcej.

Co to jest ochrona dokumentów w programie Microsoft Word?

Microsoft Word jest jedną z najlepszych aplikacji firmy Microsoft, jest użytecznym edytorem i edytorem tekstu dla pisanie książek ten Masz również wszystkie narzędzia potrzebne do pracy, a nawet możesz ich używać do realizacji projektów akademickich.

Tak czy inaczej, epoka cyfrowa ma swoje nieszczęścia, jednym z nich są kopie, które mogą wykonać ludzie pozbawieni skrupułów. Z tego powodu zaleca się ochronę dokumentów na platformie Microsoft Word.

Na szczęście tak po prostu Hasła to może zdefiniowane w Windows podobne działania istnieją w programie Word. W związku z tym ochrona dokumentów w programie Word to zdecydowanie coś, co dotyczy dokumentów publikowanych przez inne osoby. Jest to szczególnie przydatne, ponieważ uniemożliwia edycję przez osoby, które nie są certyfikowane lub nie mają dostępu do hasła, które możesz podać za pośrednictwem aplikacji.

Ochrona dokumentów w programie Word to dość prosty proces, w każdym razie jeśli masz wątpliwości, nie martw się, ponieważ w poniższym samouczku nauczymy Cię, jaka jest najlepsza metoda Jednostka Wreszcie modyfikacje lub kopiowanie. z Twoich plików.

Jak zabezpieczyć dokument Word przed modyfikacją lub kopiowaniem?

Pewne jest to, że ochrona naszych plików jest bardzo ważna, zwłaszcza jeśli wysyłasz je do obcych osób lub im nie ufasz. Czyniąc to, możesz bez wątpienia Ochronię cię osoby, które chcą ukraść takie treści.

Podobnie może być bardzo przydatny w innych sytuacjach. Jednym ze sposobów jest umieść funkcję tylko do odczytu w dokumencie Word , ale istnieje metoda, którą przedstawiamy poniżej. Bez zbędnych ceregieli przeczytaj poniższy przewodnik, w którym nauczymy Cię, jak chronić swoje dokumenty w programie Word.

Zacznij chronić swój dokument

  1. W przypadku najnowszych wersji Microsoft Word proces ochrony dokumentów jest bardzo prosty, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to przejść do sekcji „Plik”.
  2. Wśród różnych opcji wyświetlanych na ekranie powinieneś znaleźć „Ochrona dokumentów” ten
  3. Klikając powyższą opcję, pojawi się kilka alternatyw, które możemy zastosować do naszego dokumentu. Zalecamy wybranie opcji „Modyfikuj ograniczenie”
  4. Postępując zgodnie z powyższą procedurą, po prawej stronie ekranu zobaczysz wiele opcji związanych z edycją wcześniej otwartego dokumentu.
  5. Kliknij „Zezwalaj na edycję tylko tego typu w dokumencie”. Musisz kliknąć na dole z napisem „Tak, zastosuj ochronę”.
  6. Gdy to zrobisz, na ekranie pojawią się dwie opcje, z których jedna to „Hasło” w którym zostaniesz poproszony o podanie hasła, które będzie wymagane, jeśli chcesz zmodyfikować dokument.
  7. Z drugiej strony mamy „Uwierzytelnianie użytkownika” tak, aby dostęp do opcji edycji mieli tylko użytkownicy, którzy rozpoczęli edycję dokumentu.

Wykonaj powyższe kroki, aby ustawić dokument jako tylko do odczytu, co oznacza, że ​​jego zawartość nie może być edytowana ani kopiowana. To bez wątpienia jeden z najlepszych sposobów chronić integralność dokumentów tworzysz w Microsoft Word.

Jeśli wykonanie powyższej procedury sprawia Ci trudność, możesz rozważyć ten samouczek ustawić hasło do dokumentu Word w którym omawiamy temat podobny do tego.

Dodaj komentarz