Jak wyświetlić skrót dowolnego pliku za pomocą PeaUtils

PeaUtils to aplikacja stworzona przez głównego programistę darmowego i otwartego kompresora plików PeaZip, która daje nam łatwy dostęp do dużej liczby narzędzi przeznaczonych do pracy z plikami. A więc, na przykład, możemy użyć tej aplikacji do dzielenia dużych plików na mniejsze części (i scalania ich później), bezpiecznego usuwania plików i, jak zobaczymy później, obliczania fragmentacji różnych plików. sprawdź ich integralność ten

Łatwo obliczyć hash dowolnego pliku za pomocą PeaUtils

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to pobrać PeaUtils ze swojej głównej strony internetowej ten Ta aplikacja jest całkowicie darmowa i dostępna dla systemu Windows zarówno jako instalator przenośny.

Pobieramy wersję, której chcemy używać i uruchamiamy program. Pierwsze, co zobaczymy, to okno podobne do następnego.

Jak widać, interfejs programu jest najprostszy, jaki można znaleźć i nie ma nic. Aby obliczyć hash dowolnego pliku za jego pomocą, po prostu kliknij listę elementów u góry, a my wybierzemy typ hash, który chcemy obliczyć.

Jak widać program pozwala nam obliczyć różne algorytmy haszujące , na przykład:

Możemy również wybrać opcje automatycznego obliczania najpopularniejszych algorytmów, a nawet obliczania wszystkich obsługiwanych przez program bez konieczności wybierania ich po kolei.

Po zdefiniowaniu żądanej przez nas opcji wystarczy przeciągnąć plik, który chcemy obliczyć w głównym oknie programu i kliknąć przycisk „W porządku”. Automatycznie rozpocznie obliczanie fragmentacji dla tych plików. Ten proces zwykle nie trwa długo, choć w dużej mierze zależy od rozmiaru przetwarzanych plików.

Kiedy skończymy, możemy zobaczyć okno z całą fragmentacją utworzoną przez ten program.

Co możemy zrobić z hashem pliku?

Gdy program zakończy działanie i zwróci skrót danego pliku, pierwszą rzeczą, jaką możemy zrobić, jest zapisanie tych informacji do wykorzystania w przyszłości. łatwo sprawdzić, czy dany plik został zmodyfikowany lub zawsze jest nienaruszona, ponieważ najmniejsza zmiana zmodyfikuje tę wartość.

Ponadto jest to również bardzo przydatne, jeśli tego chcemy upewnij się, że pobieranie zostało wykonane poprawnie i czy jest niezawodny. Σχετικά με το web nos aparece un Hash determinado, pero, al descargarlo, el archiven tiene otro diferë, is posible que, o bien se haya descargado mal y tengamos problemas al intentar installo, o bien que el archidoatado haya special.

Jak powiedzieliśmy, to narzędzie to coś więcej niż tylko skróty. Na przykład nasi koledzy z RedesZone opublikowali przewodnik mówiący nam, jak bezpiecznie i nieodwracalnie usuwać pliki za pomocą PeaUtils.

Co myślisz o tym narzędziu?

Dodaj komentarz