Jak wysłać dowolną aplikację Linux na dysk systemowy?

Istnieje wiele aplikacji Linux, które użytkownicy chcą uruchamiać w sposób ciągły, ale te aplikacje nie dają im możliwości wysłania ich na dysk systemowy. W rezultacie użytkownicy przypadkowo zamykają te programy lub pozostawiają je otwarte w tle.

Jeśli masz dość przypadkowego zamykania otwartych programów, ponieważ nie możesz ich wysłać na dysk systemowy, pokochasz Kdocker. Jest to świetny mały program, który pozwala użytkownikom Linuksa przesyłać dowolną aplikację na dysk systemowy, aby działała w tle. Zobacz, jak z niego korzystać.

Uwaga: Kdocker może nie działać z nowoczesnymi systemami wyświetlania, takimi jak Wayland. Aby uzyskać najlepsze wyniki, użyj Kdocker w środowiskach Linux PC opartych na X11.

Instalowanie Kdocker w systemie Linux

Aplikację Kdocker należy zainstalować na komputerze z systemem Linux, aby można było kontynuować korzystanie z tego kreatora. Na szczęście jest dostępny do zainstalowania na większości systemów operacyjnych Linux bez żadnych problemów.

Aby rozpocząć instalację Kdocker w systemie Linux, otwórz okno terminala, klikając Ctrl + Alt + T my Ctrl + Shift + T na klawiaturze. Następnie przy otwartym oknie terminala postępuj zgodnie ze szczegółowymi instrukcjami instalacji poniżej dla Twojego systemu operacyjnego.

Ubuntu

W systemie Ubuntu Linux Kdocker jest dostępny dla użytkowników w repozytorium oprogramowania Ubuntu „Universe”. Jednak repozytorium oprogramowania „Universe” musi być włączone, ponieważ nie jest ustawiane domyślnie za każdym razem, gdy instalujesz Ubuntu. Wprowadź informacje, aby aktywować repozytorium oprogramowania „Universe”. NASTĘPNY add-apt-repository komandos Ten – poniżej.

sudo Universe add-apt-repository

Po dodaniu repozytorium do systemu uruchom wykonanie Ustawić dzień polecenie do ustawienia zaktualizuj zasoby oprogramowania Ubuntu. Zapewni to, że nowe repozytorium „Universe” będzie gotowe do użycia.

sudo apt update

Później prowadzone przez zmodernizować Użyj tego komandos dokładny konfigurowanie aby uruchomić najnowszą wersję Kdocker na komputerze z systemem Ubuntu.

sudo apt zainstaluj kdocker

Debiana

W systemie Debian Linux możesz uruchomić Kdocker tak długo, jak używasz Debiana 10, 9, 8 lub Sid. Aby zainstalować program, użyj komandos apt-get te poniżej.

sudo apt-get zainstaluj kdocker

Zauważ, że ta wersja Kdocker dla Debiana jest prawdopodobnie przestarzała w porównaniu z innymi systemami operacyjnymi Linux. Powodem jest to, że Debian jest stabilnym systemem operacyjnym Linux i ma tendencję do przechowywania ważnych aktualizacji przez długi czas. Jeśli chcesz mieć nowszą wersję Kdocker na Debianie, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem, aby się dowiedzieć skonfigurować porty wsparcia Debiana .

Arch Linux

Niestety, Arch Linux nie obsługuje oficjalnie Kdocker. To, że Arch tego nie daje, jest zrozumiałe. Kdocker to specjalistyczna aplikacja. Zamiast tego ci, którzy chcą z niego korzystać, będą musieli ręcznie zainstalować wersję AUR aplikacji sieci społecznościowej.

Aby rozpocząć instalację Kdocker AUR, użyj menedżer pakietów Pacman konfigurowanie Pakiety „Git” i „Base-devel” w systemie. Są zobowiązani do interakcji z AUR.

sudo pacman -S git base-devel

Po zainstalowaniu dwóch pakietów użyj komandos git klon aby pobrać sterownik Trizen AUR. To narzędzie znacznie ułatwi tworzenie i instalowanie Kdocker w Arch Linux, ponieważ wszystkie zależności są obsługiwane automatycznie.

git clone https://aur.archlinux.org/trizen.git

Zainstaluj Trizen na Arch Linux za pomocą komandos makepkg .

cd trizen

makepkg -sri

Na koniec użyj narzędzia Trizen, aby pobrać najnowszą wersję Kdocker do Arch Linux.

Feutre

W Fedorze Linux nabycie Kdocker jest tak proste, jak zalogowanie się komandos instalacja dnf poniżej.

sudo dnf zainstaluj kdocker

OpenSUSE

Niestety nie jest możliwe zainstalowanie Kdocker na OpenSUSE przy użyciu tradycyjnych metod. Dostępny jest jednak kod źródłowy. Aby pracować na swoim systemie, przeczytaj wpis „INSTALACJA” na GitHub . Opisze potrzebne zależności, sposób ich tworzenia itp.

Wyślij aplikację Linux na dysk systemowy

Kdocker jest zainstalowany na komputerze z systemem Linux. Teraz nadszedł czas, aby nauczyć się go używać do wysyłania ulubionych aplikacji do zasobnika systemowego. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami krok po kroku.

Krok 1: Uruchom program, który chcesz zachować na dysku systemu Linux i skonfiguruj go, klikając go myszą. Ten program musi być jedynym programem na ekranie, w przeciwnym razie Kdocker może nie działać poprawnie.

>> Krok 2: Otwórz menu aplikacji na pulpicie systemu Linux i poszukaj „Kdocker” w menu aplikacji. W przeciwnym razie uruchom program natychmiast, naciskając Alt + F2 i wpisując „Kdocker” w polu tekstowym.

>> Krok 3: Po uruchomieniu Kdocker kursor myszy zmienia się w kwadratową ikonę. Użyj tej ikony, aby kliknąć program, który chcesz wysłać na dysk systemowy Linux.

>> Po przesłaniu programu na dysk systemowy pojawia się ikona z czerwonym znakiem zapytania. Kliknij go, aby odsłonić / ukryć swoje aplikacje za pomocą Kdocker.

Dodaj komentarz