Jak wymusić usunięcie plików i folderów z CMD w systemie Windows

Komputery, z których korzystamy, codziennie przechowują duże ilości informacji. Ta treść jest uporządkowana i zapisane jako pliki i foldery ten

Im więcej rzeczy zrobimy na naszym komputerze, tym więcej informacji będzie przechowywał. Niezależnie od tego, czy chodzi o tworzenie dokumentów, przeglądanie sieci, pobieranie plików, czy nawet dostęp do naszej poczty, to generuje informacje przechowywane w pamięci naszego komputera.

Z tego powodu jest zupełnie normalne, że nasz zespół stopniowo uzupełnia pliki informacjami, których czasami nawet nie pamiętamy, co oprócz braku kontroli nad naszymi plikami, zajmować niepotrzebnego miejsca na naszym komputerze.

Często pozbywa się niepotrzebnych plików, które są tworzone. Jednak wielu z nich nie da się tak łatwo wyeliminować. Jeśli spróbujesz usunąć folder, a Twój komputer nie pozwala na to, ponieważ jest używany, nie martw się. Istnieje kilka sposobów na usunięcie wszystkich tych informacji.

Proces usuwania irytujących plików, których nie można usunąć, zostaje usunięty za pomocą wiersza poleceń lub CMD dostarczane przez system Windows w celu ułatwienia niektórych zadań.

Co to jest CMD i jak to działa?

Każdy, kto chce korzystać z tej platformy Windows, będzie mógł sprawdzić stan swojego komputera, otwórz stronę internetową pod adresem na zamówienie , uruchom plik .bat a nawet usunąć wszystkie niepotrzebne pliki lub foldery Ale czym dokładnie jest CMD?

Wiersz poleceń to interfejs Windows, który pozwala na wykonywanie wszelkiego rodzaju zadań na twoim komputerze z podstawowe polecenia CMD ten Aby uzyskać do niego dostęp, po prostu przejdź do menu Windows i wpisz CMD w pasku wyszukiwania.

Jak usunąć pliki i foldery z CMD?

Usuń pliki

Chociaż usuwanie plików z systemu Windows jest generalnie szybsze, każdy nadal ma możliwość usuwania i usuwania usuń pliki i foldery z CMD ten Jest to niezwykle przydatne w przypadku usuwania plików, które wymagają uprawnień do usuwania lub których nie można usunąć, ponieważ są aktualnie używane.

Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, to otworzyć wiersz poleceń i użyć polecenia DEL. (Usuń), za pomocą którego możemy usunąć wszelkiego rodzaju pliki z naszego dysku twardego. W tabeli CMD najpierw użyjemy polecenia CD, aby przejść do katalogu, w którym znajdują się pliki i foldery.

Tam napiszemy następujący kod: DEL / F / A Parametry F i A pozwolą nam na usunięcie plików, gdzie F ma wymusić usunięcie pliku, a A ma usunąć pliki oznaczone jako „gotowe do archiwizacji”.

Usuń foldery

Proces usuwania folderów jest dość podobny do poprzedniego. Tym razem jednak musimy zmienić komendę i zamiast DEL musimy użyć komendy RD (Usuń katalog).

Musimy wrócić do katalogu poleceń CD, poszukać folderu, który chcemy usunąć, i musimy uruchomić to polecenie: RD / S

Bardzo ważne jest, aby dodać Ustawienia, ponieważ dzięki temu usuniemy wszystkie podfoldery, które zawierały oryginalny folder. Jeśli go nie umieścisz, jeśli folder, który chcemy usunąć, ma podfolder, nie można go usunąć.

Po zakończeniu tego procesu interfejs zapyta nas, czy jesteśmy pewni, że dokonamy zmian (N / N), musimy nacisnąć klawisz S, aby potwierdzić i wejść, aby usunąć folder.

Jak mogę zmienić uprawnienia, aby móc usuwać zablokowane foldery?

Możliwe, że po uruchomieniu poleceń usuwania plików lub folderów pojawi się okno błędu i uniemożliwi nam wykonanie tej procedury. Przez większość czasu tak jest występuje z powodu problemów licencyjnych ponieważ nie możemy usunąć folderu bez jego posiadania.

Foldery mogą mieć różne uprawnienia, więc niektóre z nich mogą nie zostać usunięte. Możemy to jednak zmienić, jeśli jesteśmy administratorami. Pierwszą rzeczą jest przejście do folderu, którego uprawnienia chcemy zmienić. Wybierzemy opcję Właściwości, a następnie Opcje zaawansowane.

Pojawi się okno i zobaczymy właściciela obok opcji o nazwie zmień. Kliknij tutaj aby zmiana właściciela ten Musimy zdefiniować siebie jako właścicieli, wybrać ramy wymiany właścicieli, złożyć wniosek, a następnie zaakceptować.

Dodaj komentarz