Jak wyłączyć powiadomienia o wiadomościach i kanałach w Microsoft Teams

Zespoły Microsoft ma kanały i rozmowy odbywają się na tych kanałach. Same czaty są połączone, więc na kanale jest kilka wątków. Połączone czaty umożliwiają prowadzenie różnych tematów lub dyskusji na jednym kanale.

Ogólnie rzecz biorąc, aplikacje czatu, które mają kanały (Discord, Slack, Telegram) nie zapewniają tego samego doświadczenia w wątku, chociaż użytkownicy mogą odpowiedzieć na określoną wiadomość.

Podobnie jak w przypadku każdej złożonej aplikacji do czatu, prowadzenie rozmowy może być trudne, nawet w przypadku wątków i kanałów. Zawsze mówimy wiele rzeczy i nie wszystko jest odpowiednie dla każdego.

Wycisz kanał w Microsoft Teams

Kanał dodany do grupy może być widoczny dla wszystkich lub wybranych członków grupy. To ustawienie jest w gestii administratora zespołu. Jeśli jesteś na kanale, którego nie musisz śledzić, możesz go wyłączyć.

 1. otwarty Zespoły Microsoft.
 2. iść do Zakładka Grupy.
 3. wybierać Klub.
 4. Kliknij Włączony przycisk Więcej opcji stronę kanału, który chcesz dezaktywować.
 5. wybierać Powiadomienia kanału.
 6. Aby wyłączyć wszystkie alerty kanału, wybierz „Wyłącz”.

>> Możesz skonfigurować Spersonalizowane alerty poprzez wybranie Spersonalizowanych alertów i wybranie typu wiadomości, która wywoła alert.

>> Wycisz>

Możesz włączyć powiadomienia dla kanału, ale wyłącz je dla określonego wątku wiadomości na tym samym kanale.

 1. otwarty Zespoły Microsoft.
 2. wybierać Zakładka Komputery.
 3. wybierać łańcuch.
 4. odnaleźć wiadomość, którą chcesz wyciszyć.
 5. Kliknij Przycisk więcej opcji w prawym górnym rogu wiadomości.
 6. wybierać Wyłącz powiadomienia.
 7. Reaktywować Powiadomienia , wykonaj powyższe kroki, ale wybierz Aktywuj opcję powiadamiania w menu.

>> Α>

Microsoft Teams to nie Slack czy Discord. Te aplikacje mają możliwość powiadamiania wszystkich o oznaczonych wiadomościach, takich jak tutaj lub wszystkie. W Microsoft Teams, jeśli wyłączysz wiadomość lub kanał, ważna wiadomość zostanie pominięta, gdy jest przeznaczona dla wszystkich.

Zachowaj ostrożność przy wyborze czegoś do wyłączenia. Jeśli nie masz pewności, czy wiadomość można wyciszyć, rozważ odłożenie tego ten W ten sposób możesz wrócić do rozmowy, gdy będziesz miał czas, zamiast całkowicie go marnować.

wniosek

Microsoft Teams jest niezwykle złożony i przeznaczony dla dużych grup. Co zaskakujące, aplikacja nie zapewnia lepszego obsługi wiadomości i powiadomień. W porównaniu z tą aplikacją Discord oferuje lepszą, bardziej szczegółową kontrolę nad wszystkim le Mont o rodzaju otrzymywanych wiadomości.

Dodaj komentarz