Jak wyłączyć kontrolę dysku lub chkdsk podczas uruchamiania systemu Windows?

Gdy system Windows wykryje błąd, automatycznie aktywuje kontrolę dysku. Problem polega na tym, że ten proces może zająć dużo czasu i czasami usuwa poprawne pliki dla użytkownika. Jeśli się zastanawiałeś Jak wyłączyć kontrolę dysku lub chkdsk podczas uruchamiania systemu Windows? To ten artykuł jest dla ciebie.

Jak wyłączyć kontrolę dysku lub chkdsk podczas uruchamiania systemu Windows?

Windows zwykle uruchamia program chkdsk automatycznie po zalogowaniu. Wciąż jest to możliwe naprawa systemu za pomocą poleceń DISM i SFC ten Proces weryfikacji jest aktywowany, gdy system wykryje nieprawidłowość w jednostkach pamięci.

Dlatego jeśli chcesz to wyłączyć narzędzie do weryfikacji Aby użytkownik mógł zdecydować, kiedy go użyć, wygodnie jest znać narzędzie kontroli dysku i metodę zamykania uruchom chkdsk podczas uruchamiania systemu Windows.

Co to jest kontrola dysku lub chkdsk?

Check Disk lub Chkdsk (Check Disk) to narzędzie systemu Windows, które skanuje dysk twardy i inne dyski. Jego celem jest skupienie się na wykrywanie błędów jako jedna z czynności wymaganych do naprawa dysku twardego w systemie Windows ten

chkdsk jest ukrytym narzędziem, co oznacza, że ​​pozostaje ukryty w systemie i można go uruchomić tylko za pomocą konsoli poleceń lub CMD oraz z uprawnieniami administratora. Chkdsk działa zatem jak polecenie, które sprawdza system plików i partycje pod kątem błędów logicznych, a następnie wykonuje naprawę.

Jak działa kontrola dysku?

Le Sprawdź Windows działa poprzez zestaw poleceń i zestaw parametrów. Należą do nich chkdsk / scan, chkdsk / scan / offlinecanandandix, chkdsk / scan / perf i chkdsk / sdccleanup / F ”. Z tego powodu konieczne jest: otwórz okno poleceń Okna CMD aby napisać linię zgodnie z funkcją, którą zamierzasz wykonać w swoim systemie.

  • Polecenie „Chkdsk / skan”: To polecenie skanuje wszystkie dyski na jednym dysku w formacie NTFS. Pod koniec analizy wskazany jest ich stan i czy wymagana jest naprawa.
  • Polecenie „Chkdsk / scan / offlinecanandfix”: Chkdsk / scan / offlinecanandfix służy do skanowania wszystkich dysków bez połączenia z Internetem.
  • Polecenie „Chkdsk / scan / perf”: To polecenie służy do skanowania dysków NTFS, tak jak robi to chkdsk / scan, chociaż ten ostatni zużywa mniej zasobów.
  • Polecenie „Chkdsk / sdccleanup / F”: Chkdsk / sdccleanup / F zbiera i usuwa wszystkie pliki nie zawarte w chkdsk / scan. / F to parametr, który dotyczy wcześniej przeskanowanych dysków i dysków zewnętrznych.

Wyłącz kontrolę dysku lub chkdsk podczas uruchamiania systemu Windows

Aby wyłączyć kontrolę dysku lub chkdsk podczas uruchamiania systemu Windows, musisz mieć dostęp Rejestrator Autor wykonując poniższe czynności:

Otwórz Edytor rejestru systemu Windows

Aby otworzyć Edytor rejestru systemu Windows, przewiń do ikony lupy na pasku zadań. Właź tam regedit i naciśnij klawisz „Enter”. Pojawi się nowe okno odpowiadające edytorowi rejestru. Ma tabelę podzieloną na dwie części (po lewej stronie znajdziesz grupę katalogów, a po prawej zawartość każdego folderu)

Poszukaj określonego wpisu procesora, aby wyłączyć kontrolę dysku lub CHKDSK w systemie Windows

W lewym obszarze tabeli znajduje się lista” HKEY_LOCAL_MACHINE ”. Rozwiń ten folder, aby uzyskać dostęp do „SYSTEM”. Następnie zlokalizuj folder „CurrentControlSet” i w tym folderze „Control”. Na koniec zlokalizuj podkatalog „Menedżer sesji”.

Teraz zwizualizuj wpis „BootExecute” po prawej stronie tabeli i kliknij go dwukrotnie. W oknie edycji znajdź wpis autocheck autochk * i edytuj go w następujący sposób: autocheck autochk / k: C * (Jest to parametr identyfikujący dysk twardy)

Ważna informacja

Jeśli masz wiele partycji na dysku twardym i chcesz wyłączyć kontrolę dysku na każdej z nich, wystarczy wskazać identyfikator dysku (D, E lub F) i dołączyć go jako zestaw parametrów, na przykład autochk / k: D * (dla napędu D). Dodatkowo, jeśli okaże się, że proces skanowania dysku zajmuje dużo czasu, możesz wybrać: zmienić czas działania CHKDSK w systemie Windows 10.

Dodaj komentarz