Jak wykonać kopię zapasową rozszerzenia Chrome

Rozszerzenia do Chrome istnieją w jednej z dwóch części. w Chrome Web Store lub tam, gdzie programista uzna za stosowne je rozpowszechniać. Deweloperzy korzystają głównie z Github, jeśli chodzi o dystrybucję rozszerzenia poza Chrome Web Store i uciekają się do niego, gdy jest mało prawdopodobne, aby rozszerzenie zostało zatwierdzone. Wszystkie rozszerzenia Chrome Web Store zostały zatwierdzone przez Google, ale w każdej chwili można je usunąć. Deweloper może zdecydować o usunięciu rozszerzenia ze sklepu lub Google może zmienić zdanie i je usunąć. Tak czy inaczej, dobrym pomysłem jest utworzenie kopii zapasowej rozszerzenia Chrome, z którym nie możesz pracować.Dokładnie tak.

Utwórz kopię zapasową rozszerzenia Chrome

Aby utworzyć kopię zapasową rozszerzenia do Chrome, musi ono być zawsze dostępne w Chrome Web Store. Pobierz plik tutaj. Aby pobrać rozszerzenie z Chrome Web Store i nie instalować go automatycznie, musisz zainstaluj rozszerzenie pobierania CRX z Chrome Web Store.

Po zainstalowaniu przejdź do strony Chrome Web Store dla rozszerzenia, którego kopię zapasową chcesz utworzyć. Kliknij przycisk Pobierz rozszerzenie CRX obok paska adresu URL i wybierz „Pobierz CRX z tego rozszerzenia” z menu kontekstowego. CRX to format plików dla plików rozszerzeń Chrome.

Wybierz lokalizację, w której chcesz zapisać plik, a zostanie on pobrany za kilka sekund. Ten plik CRX można teraz zainstalować i nie musisz już odwiedzać strony Chrome Web Store.

Zainstaluj plik CRX

Aby zainstalować zapisane rozszerzenie, przejdź do pliku CRX i użyj dowolnego narzędzia do archiwizacji, aby je rozpakować. Nie martw się, ponieważ nie jest to plik ZIP ani RAR. Po wyeksportowaniu otwórz Chrome i kliknij menu Więcej opcji w prawym górnym rogu. Wybierz Więcej narzędzi> Rozszerzenia.

Na stronie Rozszerzenia włącz funkcję programisty. Następnie kliknij przycisk Eksportuj Pobierz i wybierz folder, do którego wyeksportowałeś rozszerzenie. Rozszerzenie zostanie zainstalowane.

Pamiętaj, że te rozszerzenia nie będą aktualizowane automatycznie. Jeśli chcesz, aby aktualizowały się automatycznie, musisz je zainstalować z Chrome Web Store. Tej metody należy używać tylko wtedy, gdy obawiasz się, że rozszerzenie zostanie usunięte z Twojego sklepu i stracisz do niego dostęp. Pamiętaj, że niektóre rozszerzenia można usunąć ze sklepu, jeśli stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa, a jeśli nadal będziesz ich używać podczas tworzenia kopii zapasowej, również jesteś zagrożony.

Wreszcie, korzystanie z tej metody w celu otrzymania przedłużenia, przepakowania go i redystrybucji jest nie tylko niemoralne, ale także przestępstwem.

Dodaj komentarz