Jak wyeksportować dysk USB za pomocą skrótu klawiaturowego w systemie Windows 10

W systemie Windows 10 nie musisz już bezpiecznie usuwać dysku zewnętrznego lub dysku flash USB. Jest parametr, który musisz zmienić a kiedy to zmienisz, możesz usunąć / odłączyć odtwarzacz. Jeśli go nie wyłączyłeś lub po prostu jesteś przyzwyczajony do bezpiecznego eksportowania płyt, możesz to ułatwić za pomocą skrótu klawiaturowego. Aby wyeksportować dysk USB za pomocą skrótu klawiaturowego, użyjemy aplikacji o nazwie Eksporter dysków USB ten

Wyjmij dysk USB za pomocą skrótu klawiaturowego

Pobierz wyrzutnik dysku USB ten Podłącz dysk, który chcesz wyodrębnić, za pomocą skrótu klawiaturowego do swojego systemu, a następnie uruchom aplikację.

Kliknij przycisk Więcej w lewym dolnym rogu i wybierz Opcje. Przejdź do zakładki Skróty klawiaturowe i otwórz menu rozwijane. Wybierz sposób rozpoznawania dysku flash USB, na przykład etykietę dysku, literę dysku, punkt instalacji lub nazwę dysku. Po wybraniu kryteriów uwierzytelniania wprowadź je, wybierając swoje urządzenie z menu rozwijanego poniżej.

Na koniec wprowadź skrót klawiaturowy / skrót klawiaturowy. Kliknij Dodaj i zminimalizuj aplikację do zasobnika systemowego.

>> Gdy aplikacja działa w zasobniku systemowym, możesz użyć predefiniowanego skrótu klawiaturowego, aby wysunąć dysk USB.

>> Możesz użyć dowolnej z obsługiwanych metod, aby zidentyfikować i usunąć dysk. Jeśli na przykład komputer przypisuje dynamiczne litery dysków, na przykład każdemu napędowi USB, który podłączasz do systemu, przypisuje się literę E, możesz jej użyć do usunięcia prawie każdego dysku. Będziesz musiał utworzyć kilka różnych skrótów, aby móc ich używać do wysuwania dysków, gdy więcej niż jeden dysk jest podłączony do systemu, czyli do tworzenia skrótów dyskowych E, F i G.

Jeśli chcesz, aby skrót był specyficzny dla dysku, możesz użyć tagu lub kryteriów nazewnictwa. Nadaj swojemu dyskowi nazwę, a zawsze pozostanie to prawdą, bez względu na to, ile innych dysków jest podłączonych do Twojego systemu.

Eksporter dysków USB współpracuje z dyskami USB i czytniki kart ten Nie będzie działać z innymi typami urządzeń, które należy usunąć przed usunięciem. Prostym sposobem sprawdzenia, czy aplikacja będzie w stanie wyeksportować dane urządzenie/dysk, jest podłączenie go do systemu i zajrzenie w okno aplikacji. Jeśli urządzenie pojawia się jako podłączone urządzenie, możesz przypisać skrót, który umożliwi jego eksport.

Dodaj komentarz