Jak wydrukować dokument w Microsoft Word bez błędów? Przewodnik krok po kroku

Niewiele osób wie, że Word ma szeroki zakres funkcji zaprojektowanych dla układu strony i drukarka, dzięki której uzyskasz najlepsze wyniki z papieru ten

Będziesz miał wybór, jeśli chcesz wydrukować jedną lub więcej stron na arkuszu lub Jeśli chcesz drukowane po obu stronach , oszczędzając w ten sposób dużą ilość papieru.

W kolejnych akapitach pokażemy Ci kroki, które musisz wykonać, aby poprawnie wydrukować dokument. Porozmawiamy również o tym, co zrobić, gdy komputer nie może wydrukować pliku. ten

Jakie dokumenty mogę drukować w programie Word i co mam zrobić?

Możesz wydrukować wszystko, co zrobiłeś w edytorze Microsoft Word. Z czasopism, broszur, ulotek, plakatów i nie tylko ten Jeśli jest to coś tak dużego, jak gazeta może być magazynem, będziesz potrzebować specjalnej drukarki, aby zobaczyć swoje odbicie na papierze.

Jak szybko i łatwo drukować z Microsoft Word

Kroki wymagane do wydrukowania dokumentu w programie Word są następujące:

 • Po otwarciu dokumentu uzyskaj dostęp do funkcji „Plik”.
 • Następnie wybierz „Wydrukować” ten Po prawej stronie ekranu zobaczysz wszystkie arkusze twojego dokumentu, jeśli chcesz je wydrukować, musisz nacisnąć opcję „Wydrukować”.
 • Jeśli chcesz wydrukować określoną stronę, przejdź do Pole konfiguracyjne i wprowadź żądany numer strony. Jeśli chcesz kontrolować zakres, musisz wprowadzić numery stron kursywą. Na przykład, jeśli chcesz wydrukować strony 2, 3 i 4, musisz napisać „2-4”.
 • Jeśli chcesz wydrukować określone strony, z których niektóre znajdują się w zasięgu, musisz wpisać „1, 4-6”. Spowoduje to wydrukowanie arkuszy 1, 4, 5 i 6.

Możesz wykonać te czynności na dowolnej drukarce. Kiedy musisz wybrać z nich urządzenie, musisz przejść do sekcji Drukarka i kliknąć menu rozwijane. Wyświetlana jest lista wszystkich dostępnych drukarek.

Aby wybrać jedną, po prostu kliknij na nią. Jeśli chcesz, aby była to drukarka domyślna, musisz przejść do menu Start, a następnie do „Ustawienia” wybierać Drukarki i faksy. Gdy będziesz gotowy, musisz kliknąć Drukuj po wybraniu żądanej liczby kopii.

Dowiedz się, jak skonfigurować drukarkę do drukowania dokumentów programu Word

Aby skonfigurować drukarkę, należy postępować zgodnie z tym przewodnikiem:

 • iść „Plik” a następnie kliknij „Wydrukować” ten
 • W tej sekcji znajdziesz opcję poniżej Sekcja drukarki Pozwany „Właściwości drukarki”. Musisz na niego kliknąć.
 • Zakładka została nazwana Pojawi się „prezentacja”, w którym pozwoli Ci wybrać orientację arkusza. Aby uzyskać lepszą konfigurację, musisz kliknąć „Zaawansowane opcje”.
 • Możesz wybrać rozmiar i liczbę kopii papierowych. Kiedy skończysz, musisz kliknąć „W PORZĄDKU”.

Teraz musisz skonfigurować sposób drukowania arkuszy. Aby wykonać tę konfigurację, wykonaj następujące czynności:

 • Na Wydziale „Ustawienia”, Kliknij Nadruk po jednej stronie. Możesz zostawić to w tej sekcji, jeśli chcesz drukować tylko po jednej stronie arkusza. Z drugiej strony, jeśli chcesz zaoszczędzić papier, możesz wykonać czynności, które Ci pokażemy.
 • Kliknij menu rozwijane, wybierając strzałkę w dół u dołu przycisku.
 • Będziesz miał wybór, jeśli chcesz „Ręczne drukowanie po obu stronach”. Dzięki temu każdy liść będzie wyglądał po obu stronach.
 • Jeśli chcesz, aby Twoje papiery były zamawiane w zestawach i nie musisz odkładać kartek na późniejsze formatowanie, możesz wybrać opcję „Przeplatane” ten Umożliwi to drukarce dostarczanie czystych stron. 1, 2, 3 i więcej ten Z drugiej strony, jeśli chcesz być wyświetlany z liczbą, możesz wybrać „Bez splątania” ten
 • Jeśli masz arkusz inny niż A4, będziesz mógł wybrać format, naciskając funkcję „Rozmiar papieru” ten Sposób, w jaki możesz wybrać rozmiar czcionki, legalny lub dostosować to, co chcesz.

Pozostaje tylko wybrać marginesy do wydrukowania ten Aby to zrobić, możesz wybrać między Normalny, wąski, średni, szeroki lub odblaskowy ten Aby dowiedzieć się, który z nich jest najlepszy dla Twojego dokumentu, musisz klikać jeden po drugim, aż znajdziesz ten, który najlepiej Ci odpowiada. Zobaczysz, że jest to odzwierciedlone w przykładzie, że będziesz miał arkusze swojego dokumentu po prawej stronie.

Jeśli chcesz wydrukować więcej niż jedną stronę na arkuszu , musisz kliknąć ostatnią dostępną opcję i Możesz wybrać od jednej do 16 stron na arkusz ten W ten sposób zaoszczędzisz papier i zadbasz o środowisko.

Wiele dokumentów ma tło inne niż białe. Domyślnie Word zawsze drukuje na białym tle, ale jeśli chcesz, aby to tło się pojawiło, musisz uzyskać dostęp do opcji „System” , znajduje się u dołu ekranu.

„Aktualizacja” Chcesz dowiedzieć się, jak wydrukować dokument bez błędów w programie Word? ⭐ PRZEJDŹ TUTAJ ⭐ i naucz się tego od początku! »

Po kliknięciu wyświetlone zostanie podsumowanie wszystkich wybranych konfiguracji drukarki. Ale jeśli przejdziesz do zakładki „Papier” a następnie wybierz funkcję „Opcje drukowania…” , pojawi się nowe okno, w którym należy aktywować, w polu „Opcje drukowania” ten „Drukuj kolory i obrazy tła” ten Kiedy skończysz, musisz kliknąć „Zaakceptować” ten

Błędy drukowania w programie Word Jakie są najczęstsze i jak je naprawić?

Jeśli nie możesz wydrukować dokumentu programu Word, musisz użyć różnych opcji, aby zdiagnozować problem na swoim komputerze. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to spróbować drukowanie innych dokumentów ten W takim przypadku zaleca się otwarcie nowego edytora tekstu i pisanie „= Rand (10)” ten

Zmusi to program do napisania 10 akapitów losowego tekstu. Kliknij tutaj „Wydrukować” aby sprawdzić, czy jest poprawnie wydrukowany. Następnie musisz zmienić czcionkę, przechodząc do „Zasada” następnie kliknięcie „Policja” ten

Spróbuj zaimportować obraz. iść „Włożyłem” następnie „Zdjęcie” ten Gdy jesteś w tej sekcji, pozostaw puste „Znajdź tekst” następnie kliknij „Iść” ten Wybierz żądany obraz i kliknij go prawym przyciskiem myszy, a następnie kliknij „Włożyłem” ten Możesz także spróbować wydrukować, wstawiając tabelę. iść „Włożyłem” a następnie kliknij „Obrazy” i narysuj tabelę z żądaną liczbą kolumn i wierszy.

Spróbuj ponownie wydrukować dokument ten Umożliwi to określenie, czy program Word nie pozwala na wydrukowanie wprowadzonych informacji. Jeśli proces drukowania jest prawidłowy, spróbuj ponownie z oryginalnym dokumentem ten Jeśli dokument, który chcesz wydrukować, nie powiedzie się, prawdopodobnie jest uszkodzony.

Jeśli problem będzie się powtarzał, sprawdź, czy program Word ma problem z drukowaniem. Musisz wybrać plik z innego programu na przykład arkusz kalkulacyjny Excel. Sprawdź, czy możesz wykonać wydruk próbny. Jeśli możesz, będziesz miał problem z przetwarzaniem tekstu. Z drugiej strony, jeśli nie możesz drukować, problem pojawi się w konfiguracji drukarki.

Gdy Word jest jedynym programem na Twoim komputerze, który nie może drukować, powinieneś wypróbować inne sterowniki drukarki ten W tym celu musisz zainstalować zgodnie z konkretnym modelem drukarki i sprawdzić, czy można go wydrukować, czy nie.

Do tej pory sprawdziłeś, że problem z drukowaniem nie ogranicza się do dokumentu, który chcesz wydrukować, ani sterowników drukarki, ponieważ Word jest jedynym programem zainstalowanym na komputerze, którego nie możesz drukować. Na koniec powinieneś spróbować uruchomić program Word z domyślną konfiguracją. , spowoduje to usunięcie wszelkich czcionek lub obrazów zainstalowanych w programie WordArt, które mogą mieć wpływ na oprogramowanie.

Gdy spróbujesz i kontynuujesz problem, może być mały błąd występuje z powodu systemu operacyjnego Windows ten Aby sprawdzić ten stan, musisz uruchomić komputer w trybie awaryjnym.

Jeśli chcesz wykonać to zadanie, musisz odłączyć wszystkie napędy USB i płyty CD w komputerze. Następnie kliknij przycisk „Zasada” i wybierz „Uruchom ponownie” ten Gdy zobaczysz start programu, naciśnij „F8” , wybierz „Zaawansowane opcje uruchamiania”, a następnie wybierz opcję „Funkcja bezpieczeństwa”.

Jeśli masz jakieś pytania, zostaw je w komentarzach, skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe i będziemy bardzo pomocne dla większej liczby członków społeczności. Kocham cię!

Dodaj komentarz