Jak włączyć tryb ciemny Facebooka lub tryb ciemny na Androidzie i iOS – bardzo proste

Z pomocą poniższego poradnika nauczysz się jak włączyć tryb ciemny Facebooka na Androidzie i iOS – bardzo proste aby chronić swój wzrok i oszczędzać energię baterii na dodanym urządzeniu mobilnym i komputerze włączyć tryb ciemny w Chrome, jest na ogół bardzo korzystna.

Co to jest tryb ciemny Facebooka?

Dark Mode jest dostępny od wielu lat w wielu aplikacjach mobilnych i desktopowych. W rzeczywistości stopniowo przeniknął do zdecydowanej większości platform mediów społecznościowych, ponieważ wielu użytkowników woli korzystać z tej funkcji to się stało Instagram, który aktywuje tryb ciemny a także inne, takie jak Facebook.

Operacja ma wiele zalet, z których najważniejszą jest uniknięcie zmęczenia oczu. Zdecydowanie zrób ciemniejsze tony nasza wizja jest mniej nudna kiedy korzystamy z naszych urządzeń. Z kolei niektóre urządzenia mogą nawet oszczędzać energię baterii.

Oszczędzanie baterii nie działa tylko na telefonach komórkowych z ekranami amoled charakteryzuje się wyłączaniem pikseli telefonu komórkowego, gdy ekran jest czarny. Z wyżej wymienionych powodów zaleca się włączenie trybu ciemnego, jeśli stale korzystasz z urządzenia mobilnego.

Włącz tryb ciemny Facebooka lub tryb ciemny na telefonach komórkowych z systemem Android i iOS

Oprócz możliwości włącz tryb ciemny w Facebook Messengerze , zwykła wersja aplikacji ma tę funkcję. Więc czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak włącz tryb ciemny Facebooka w różnych wersjach Androida, iOS, a nawet PC.

Włącz tryb ciemny w Facebook Lite

Proces aktywacji trybu ciemnego w Facebook Lite nie mógłby być prostszy, w rzeczywistości wystarczy otworzyć aplikację i przejść do prawego górnego rogu. Tutaj zobaczysz trzy poziome linie reprezentujące opcje aplikacji.

Wyświetlają się wszystkie opcje aplikacji, prawie na końcu trzeba je znaleźć „Tryb ciemny” ten Aby go aktywować, po prostu kliknij tę opcję, a tryb ciemny zostanie aktywowany. To tak proste, jak włączenie trybu ciemnego w jasnej wersji aplikacji Facebook.

Włącz tryb ciemny na Facebooku

Oficjalna aplikacja mobilna Facebook ma duży wybór, aby pomóc wam obojgu chroń swój wzrok i oszczędzaj baterię wiele urządzeń mobilnych. Mówimy o trybie ciemnym, funkcji, którą można aktywować, wykonując czynności pokazane poniżej.

Przede wszystkim musisz zdać sobie sprawę, że Twoja sesja na Facebooku działa, po potwierdzeniu możesz kontynuować konfiguracja pracy Facebook Ciemność na telefonie komórkowym. Aby to zrobić, kliknij trzy paski konfiguracji powyżej i po prawej stronie aplikacji.

W nowej wersji aplikacji Facebook musisz przejść do „Ustawienia i prywatność”, aby znaleźć opcję trybu ciemnego. Po kliknięciu poprzedniej opcji znajdź „Tryb ciemny” i naciśnij nad ten Pojawi się kolejny ekran ustawień, po prostu kliknij „Włącz”, aby aktywować i skutecznie wykonać operację ciemności.

Aktywuj ciemną funkcję na Facebooku z komputera

Z drugiej strony, jeśli korzystasz z platformy społecznościowej Facebook na swoim komputerze, zaleca się również korzystanie z trybu ciemnego. Na szczęście, podobnie jak w przypadku wersji mobilnych, ta funkcja jest bardzo łatwa do włączenia Facebookowa wersja Facebooka ten

Aby to zrobić, po prostu kliknij strzałkę w górę i po prawej stronie naszego ekranu. W tej sekcji znajdź opcję „Pokaż preferencje” i kliknij na niego. Tutaj znajdziesz wiele opcji, tym razem znajdź „Dark Mode” i upewnij się, że wybrano „On”.

Wykonując powyższe kroki, możesz włączyć funkcję ciemnego Facebooka, jak wspomniano wcześniej, pamiętaj, że możesz również włączyć lub wyłączyć tryb ciemny na komputerze z systemem macOS To zdecydowanie coś, co polecamy, jeśli chcesz chronić swój wzrok.

Dodaj komentarz