Jak włączyć lub włączyć DHCP dla Ethernet lub Wi-Fi w systemie Windows?

Wcześniej tworzenie sieci było skomplikowanym procesem. Teraz dzięki zautomatyzowanym administratorom możliwe jest łączenie się z Internetem bez solidnej wiedzy w tej dziedzinie. Jest jednak jeden protokół, który musi być włączony: DHCP. Jeśli chcesz wiedzieć jak włączyć lub włączyć DHCP dla Ethernetu lub WiFi w systemie Windows? Ten artykuł jest dla Ciebie.

Jak włączyć lub włączyć DHCP dla Ethernet lub Wi-Fi w systemie Windows?

Pozew jest obecnie w toku Zarządzanie adresami IP odbywa się automatycznie. DHCP wykonuje to zadanie za pośrednictwem klienta DHCP i serwera DHCP. Klient DHCP wysyła żądanie, a serwer DHCP odpowiada z podstawowymi parametrami różne rodzaje istniejących sieci ten Są one przechowywane, a tym samym sieć jest podłączona.

Następnie wyjaśnimy wszystko, co musisz wiedzieć o tym DHCP, co jest niezbędne unikaj błędów w dowolnej konfiguracji sieci.

Co to jest DHCP?

DHCP oznacza Protokół dynamicznej konfiguracji hosta i odnosi się do protokołu dynamicznej konfiguracji hosta używanego do przypisywania adresu IP każdemu hostowi, aby można było ustanowić optymalną komunikację sieciową.

Oprócz adresu IP DHCP przypisuje kilka ważnych parametrów, takich jak maska ​​podsieci, adres DNS, ’NS’ adres most ustawienia standardowe i proxy.

Jak działa DHCP?

Kiedy adresy IP przypisane ręcznie mogą wystąpić błędy. Dzieje się tak, ponieważ wiele serwerów ma ten sam adres IP i nigdy nie powinno to mieć miejsca. Z tego powodu DHCP działa poprzez ograniczenie czasu, przez jaki urządzenie utrzymuje pojedynczy adres IP.

Ponadto DHCP zmniejsza złożoność zarządzanie siecią w automatyzacja procesów i korekta niektórych błędów technicznych przy przydzielaniu adresów IP.

Znaczenie DHCP

DHCP jest skutecznym rozszerzeniem, ponieważ koryguje wyczerpanie zakresu adresów IP za pomocą dynamiczna dystrybucja ten Parametry konfiguracyjne określone przez DHCP obowiązują przez czas określony przez administratora.

Podobnie serwer DHCP umożliwia: automatyczna dystrybucja stałe adresy oraz posiada funkcję uproszczenia procesu nadawania adresów IP.

Innym aspektem, który sprawia, że ​​DHCP jest ważny, jest jego szybka i łatwa aktywacja. Pozwala to niedoświadczonym użytkownikom zaoszczędzić czas i wysiłek z powodu niedokładnej konfiguracji sieci.

Włącz lub wyłącz DHCP dla Ethernet lub Wi-Fi w systemie Windows 10

Najpierw musisz przejść do panelu sterowania i wybrać kategorię „Sieci i Internet”. Tam zobaczysz opcję „Centrum sieci i zasobów wspólnych”. Następnie kliknij „Zmień ustawienia adaptera” po lewej stronie okna.

Następnie otworzy się kolejne okno pokazujące wszystkie dostępne połączenia. Tam musisz wybrać aktywne połączenie Ethernet lub WiFi. Będziesz wtedy mógł zobaczyć szczegóły wybranego połączenia. Kliknij „Właściwości” i spróbuj zalogować się jako jako administrator ten

Dostęp do właściwości sieci

Jeśli masz prawo Administrator Tylko dla użytkowników root nie będziesz miał problemu z zarządzaniem „właściwościami sieci”. Wybierz ” Protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4) I kliknij „Właściwości”.

Pojawi się nowe okno z opcjami „Automatyczne pobieranie adresu IP” i „Automatyczne pobieranie adresu serwera DNS”. Aby włączyć DHCP, należy wybrać oba. Na koniec musisz kliknąć przycisk „Zaakceptować”.

Sprawdź, czy DHCP jest włączony przez CMD

Aby sprawdzić, czy serwer DHCP jest poprawnie skonfigurowany, musisz uzyskać dostęp do Edytora poleceń systemu Windows, wpisując cmd z przycisku Start. W konsoli systemowej wpisz „Ipconfig / wszystkie” i tak możesz zobaczyć stan karty sieciowej.

Z drugiej strony, jeśli masz pytania dotyczące zainstaluj i skonfiguruj serwer DHCP na Windows Server możesz dowiedzieć się za pośrednictwem poprzedniego linku.

Dodaj komentarz