Jak w prosty sposób wyłączyć rozpoznawanie mowy w systemie Windows 10?

Dzisiaj zobaczymy prosty samouczek, który Cię nauczy wyłącz rozpoznawanie mowy w Windows 10 niezwykle proste i w zaledwie kilku krokach. Rozpoznawanie mowy pozwala nam porozmawiaj z Cortana , Asystenta Windows, a także różne aplikacje dostępne dla systemu operacyjnego. W ten sposób możemy przyspieszyć nasz czas i być bardziej produktywnym.

Wiele osób też tego potrzebuje rozpoznawanie głosu umieć używać komputera do rozwiązywania problemów związanych z niepełnosprawnością itp. Jednak w wielu przypadkach nie możesz nawet z niego korzystać, nie potrzebujesz dużo mniej chcesz to włączyć ten

Wyłącz rozpoznawanie mowy w systemie Windows 10

 • Najłatwiej to wyłączyć, przechodząc do „ Ustawienia systemu Windows Z menu Start, klikając ikonę koła zębatego.
 • Wtedy po prostu musisz iść Prywatność> Głos> Rozpoznawanie głosu ten
 • Wszystko, co musisz tutaj zrobić, to przesunąć przełącznik, aby go włączyć.” z wyjątkiem ”.
 • W związku z tym rozpoznawanie mowy jest wyłączone i nie będziemy mogli korzystać z Cortany ani żadnej aplikacji, która musi rozpoznawać nasz głos.

Nie martw się jednak, jeśli korzystasz z aplikacji takich jak Skype lub Discord ponieważ możemy nadal korzystać z tych aplikacji bez żadnych problemów.

Jak wyłączyć rozpoznawanie mowy w systemie Windows 10?

Istnieje również inna metoda wyłączenia tej opcji. To jest trochę bardziej skomplikowane, ale zostawimy to Tobie poniżej:

 • Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to iść dalej ”. Demarer „Lub naciśnij przycisk” Okna ”Na klawiaturze fizycznej, aby otworzyć menu systemu operacyjnego.
 • Teraz musisz wpisać „Panel sterowania” i nacisnąć Enter.
 • Aby Ci to ułatwić, wpisz „ głos „Następnie kliknij” Rozpoznawanie mowy ”.
 • Następnie musisz kliknąć ” Zaawansowane opcje rozpoznawania mowy Znajduje się na lewym pasku bocznym ekranu.
 • Otworzy się okno, w którym będziesz musiał przejść Sekcja ” Ustawienia użytkownika ”.
 • Oto kilka opcji do wyłączenia: Uruchamianie rozpoznawania mowy podczas uruchamiania, sprawdzanie dokumentów i wiadomości e-mail w celu zwiększenia dokładności.
 • Następnie musisz kliknąć „ Zastosować „I teraz” W PORZĄDKU ”.
 • Następną rzeczą, którą zrobisz, jest ponowne uruchomienie urządzenia. Po ponownym włączeniu musisz upewnić się, że wszystko jest wyłączone.

Jak wyłączyć rozpoznawanie mowy w systemie Windows

La Rozpoznawanie mowy w systemie Windows Jest to bardzo wygodne dla wielu osób, ponieważ mogą sterować komputerem za pomocą poleceń głosowych. Chociaż nie wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do robienia tego w ten sposób, nie jest konieczne włączanie tej opcji.

Z rozpoznawanie głosu, Nadal możesz dyktować tekst na komputerze, chociaż musimy być bardzo czytelni i dokładni, aby tekst był poprawny. Jednak dla osób z pewnymi niepełnosprawnościami rozpoznawanie mowy jest kluczowym narzędziem w sterowaniu komputerem.

Ale jak widać, wyłączenie go wcale nie jest skomplikowanym procesem i jeśli go nie używasz, lepiej pozostawić go na stałe wyłączony. Podobnie, jeśli kiedykolwiek zechcesz chcą go ponownie włączyć , po prostu powtórz kroki, pozostaw opcje włączone: Rozpocznij rozpoznawanie mowy przy starcie, przeglądaj dokumenty i wiadomości e-mail, aby poprawić dokładność.

Jeśli nadal masz wątpliwości jak włączyć lub wyłączyć rozpoznawanie mowy w systemie Windows 10 możesz zostawić to trochę poniżej w polu komentarzy, abyśmy mogli tylko pomóc Ci go rozwiązać.

Dodaj komentarz