Jak w prosty sposób stworzyć przezroczysty obraz w LibreOffice Writer?

Programy typu biurowego ułatwiają życie podczas wykonywania dowolnej pracy. Kiedy więc wyszła darmowa wersja oprogramowania, niespodzianka była miła. Dziś dowiesz się jak łatwo utwórz przezroczysty obraz w LibreOffice Writer.

Ponieważ chociaż Microsoft Office jest nadal opcją do tworzenia slajdów i działa świetnie, ta alternatywa jest taka sama lub lepsza.

Co sprawia, że ​​nauka jest tak ważna, że ​​nigdy nie zabraknie Ci opcji, jeśli kiedykolwiek popełnisz błąd. System Windows.

Co to jest Libre Office Writer?

Łatwa przezroczystość obrazu w LibreOffice Writer jest jeszcze daleka otwórz dokument Word bez korzystania z pakietu Microsoft Office.

Nie jest tak zaawansowana, co oznacza, że ​​nie musisz posiadać imponującej wiedzy z zakresu zarządzania programami. Ale ważne jest, aby wiedzieć przynajmniej trochę o kontekście aplikacji, z której zamierzasz korzystać.

Pamiętaj, że nie należy do pakietu Windows Office, więc mimo to zainstaluj pakiet Microsoft Office online w systemie Windows 10, nie będziesz mieć do niego dostępu. O wiele mniej skorzystaj z darmowego pakietu Microsoft Office online aby otworzyć utworzone pliki w Libre Office w inny sposób.

Libre Office Writer to edytor tekstu, to w zasadzie widelec Pisarz w otwartym biurze (są jak kuzyni).

Jest wydawany na licencji GNUv3 i wykorzystuje wiele funkcji, które czynią go idealnym programem do pisania. Po pierwsze, można go używać w systemie Linux, Microsoft Windows, Mac OS X i FreeBSD.

Ponadto może być przechowywany w wielu formatach, takich jak m.in. DOC, XHTML , Łącznie z. Aby dodać jeszcze większą elastyczność, możliwe jest eksportowanie dokumentów do formatu PDF.

Zawiera mechanizm, który pozwala uzupełniać słowa a Sprawdzanie pisowni. Dodatkowo sposoby na zaprojektowanie strony według własnych upodobań.

Wsparcie dla okien dialogowych, autouzupełniania, bibliografii, kolorów i stylów linii. Oprócz pisarzy równań, możliwość łączenia grafiki i tworzenia przejrzystego obrazu.

Z łatwością ustaw przezroczysty obraz w LibreOffice Writer

Teraz, gdy jesteś zainteresowany, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby ukończyć pracę, jest wstawienie obrazu do tekstu. Przejdź do paska narzędzi u góry ekranu i kliknij „ włożyłem „, Spowoduje to wyświetlenie menu opcji, w którym następną wybraną opcją jest” Zdjęcie „Potem zadzwonił do pudełka „Z pliku” Kliknij tutaj.

Otworzy się pole wyszukiwania, w którym możesz znaleźć obraz, którego szukasz na komputerze, a następnie kliknij „ otwarty i to wszystko.

Idealnym sposobem na łatwe i wydajne uczynienie obrazu przezroczystością w LibreOffice Writer jest wypełnienie nim całej strony, więc musisz go przyciąć. Zacznij od kliknięcia lewym przyciskiem myszy na obrazie, a następnie wprowadź opcję o tej samej nazwie ” Zdjęcie ”.

Pojawi się nowa sekcja z wieloma kartami, przejdź do „ Uprawa „Tutaj najpierw kliknij opcję „Utrzymaj wagę” następnie umieść ustawienia szerokości obrazu tak, aby wynosił 70,8% tej samej wysokości, to opcja najlepiej pasująca do strony Writer.

Kiedy będziesz gotowy, kliknij „W PORZĄDKU”, po zmianie obrazu przesuń go w prawy dolny róg, a stamtąd rozwiń go tak, aby wypełniał całą stronę bez zniekształceń.

Przezroczystość

Gdy wszystkie poprzednie kroki są gotowe, konieczne jest uzyskanie slajdu, więc musisz wprowadzić inny obraz (z tymi samymi krokami, co powyżej), po wykonaniu tej czynności przejdź do paska narzędzi i kliknij kartę ” Wstęp „, Okno zostanie przyznane, wybierz „Pasek narzędzi” i po ” Zdjęcie ”.

Na dole okna, które się pojawi, znajdziesz Jedność « Przezroczystość »Tutaj wystarczy obniżyć procent, aby dostosować go do tego, czego chcesz i to wszystko.

Zaleca się używanie obrazów z ramkami lub tłem dla tworzyć arkusze i zawsze rób jedno zdjęcie na drugim, aby uzyskać lepszą jakość. Jeśli zrobiłeś wszystko dobrze, powinieneś już wiedzieć, jak łatwo stworzyć przezroczysty obraz w LibreOffice Writer, więc przejdź do komputera i zacznij ćwiczyć!

Dodaj komentarz