Jak w kilka minut stworzyć przezroczysty obraz w PowerPoint

PowerPoint jest jednym z najbardziej kompletnych narzędzi w systemie Windows. Nawet nie potrzebujesz pobrane z Internetu do użytku na komputerze. Jest łatwo dostępny dla użytkowników i prosty w obsłudze. Do prezentacji, projektowania kart itp. PowerPoint jest świetny, ale wielu zastanawia się, jak sprawić, by obraz był przezroczysty w PowerPoint.

Okazuje się, że w „Narzędziach obrazu” nie ma żadnego przycisku kobiety ten wynik może nas wymagać użyj procesora obrazu osobno dla przeładuj obraz w swojej prezentacji ten Ale tutaj możemy zaoszczędzić ci całego tego skoku dzięki małej sztuczce, której użyjesz bez problemu następnym razem, gdy będziesz chciał. Stwórz Zdjęcie przejrzyste w programie PowerPoint.

Jak sprawić, by obraz był przezroczysty w programie PowerPoint

Pamiętaj, że na początku jest to opcjonalne. Prawdopodobnie chętnie edytowasz obrazy poza PowerPoint, a następnie wstawiasz je do prezentacji, ale tutaj udzielimy Ci natychmiastowej pomocy, ponieważ czasami nie ma zbyt wiele czasu na ich edycję:

• Kiedy jesteś aktywowany Uruchom PowerPoint , przejdź do paska narzędzi u góry ekranu i kliknij „Enter”.

• Następnie kliknij na „Kształty” i wybierz kształt prostokąta.


Narysuj go na arkuszu, klikając i przeciągając myszą od lewej do prawej.
Po zakończeniu sformatuj go jak najbliżej obrazu, który chcesz przechwycić.• Na pasku narzędzi zobaczysz, jak
„Narzędzia do rysowania” pojawi się automatycznie ten Po prawej stronie zobaczysz opcję „Wypełnij formularz”, którą klikasz.

• Następnie kliknij „Obraz”, a pojawi się okno, w którym będziesz musiał kliknąć przycisk „Pracuj w trybie offline”, aby móc pobrać obraz z komputera.• Po wybraniu obrazu pojawi się on w wybranym formacie.
Następnie kliknij „Narzędzia do rysowania”.


• Tam poszukasz miejsca o nazwie
„Styl kształtu” ten Kliknij mały przycisk po prawej stronie tego miejsca na dolnym końcu paska.Po prawej stronie otworzy się okno opcji, w którym klikniesz „Wypełnij i odtwórz”, co jest ikoną wkładu atramentowego.


• Kliknij „Wypełnij”, gdzie znajdziesz „Przezroczystość”, przycisk, za pomocą którego możesz przesuwać i ustawiać ten efekt na swoim obrazie.Jak widzisz, możesz to zrobić
Przezroczysty obraz w PowerPoint bez wychodzenia z programu, unikając w ten sposób przeskakiwania obok siebie, niepotrzebnego przetwarzania i przechowywania obrazu.

Jak dodać obraz tła do przezroczystego obrazu w programie PowerPoint

Po wykonaniu powyższych kroków możesz mieć pomysł: Ustawiać tylny obrazplan dla lepszego kontrastu z właśnie edytowanym obrazem. Możesz to zrobić bez wracania do początku z następującymi sugestiami:

• Przeciągnij już edytowany obraz w prawo, nie ma znaczenia, czy wyjdzie poza arkusz.

• Przewiń do prawego górnego rogu ekranu i kliknij „Wstaw” na pasku narzędzi.

• Kliknięcia później „Kino” i wybierz tło, które chcesz w przeglądarce.

• Po wybraniu przejdź do paska narzędzi, gdzie pojawi się „Format”.


• Kliknij „Powtórz wysyłanie”, a Twoje tło będzie pasować do obrazu, który już edytowałeś.


• W rezultacie będziesz mógł umieścić obraz po prawej stronie nad tym, czym jest teraz twój obraz tła.PowerPoint nadal będzie dla Ciebie przydatny, a dzięki tym małym wskazówkom możesz zrobić wiele rzeczy w jednym miejscu,
oszczędność czasu i energii ten Pamiętaj, czytaj dalej naszego bloga, na którym zawsze dowiesz się, jak robić nowe rzeczy.

Dodaj komentarz