Jak używać i konfigurować Cortanę w Microsoft Edge

Jeśli chcesz wiedzieć używać i konfigurować Cortanę w Microsoft Edge , ten artykuł będzie niezwykle przydatny, ponieważ zobaczymy, jak to zrobić krok po kroku.

Kim jest Cortana? Cortana to wirtualna asystentka Microsoftu w systemie Windows 10 i pozwala nam wykonywać wiele zadań za pomocą tekstu lub na przykład otwieraj aplikacje używając mojego głosu czyli mówienie do mikrofonu komputera.

Jest wiele rzeczy, które możemy zrobić z tym wirtualnym asystentem, na przykład szukaj w Google Chrome lub Firefox , w skrócie byłoby to coś w stylu prywatna sekretarka ten

Aby dać Ci pomysł, możemy uruchomić aplikację, wysyłać e-maile, planować aktualizacje, aktualizować kalendarz, korzystać z Microsoft Edge itp. Dlatego w wielu przypadkach niezwykle przydatne może być zaoszczędzenie czasu i optymalizacja naszej wydajności.

Dzięki Cortanie, Edge możemy przeszukiwać, otwierać strony internetowe itp. Wszystko, co zwykle robimy z klawiaturą, po prostu mówi wirtualny asystent, dostaniemy to ten sam wynik w bardziej optymalny sposób, idealny dla osób robiących wiele rzeczy naraz.

Dlatego zobaczymy tutorial, dzięki któremu szybko nauczysz się planować i włącz Cortanę do pracy w Microsoft Edge, ten samouczek jest niezwykle łatwy do zrobienia i zaczniemy od podstaw: aktywacja Cortana pod Windows a potem zrobimy to samo, ale w przeglądarce Microsoft.

Włącz Cortanę w systemie Windows do użytku Edge

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to włączyć Cortanę w swoim systemie operacyjnym. Dlatego musimy iść lewy dolny róg ekranu a obok pola wyszukiwania Windows widzimy białe kółko.

My też musimy to wcisnąć Rozpocznie się proces aktywacji Cortany ten Ważne jest, aby się zalogować, ponieważ wykorzystuje wiele danych osobowych, takich jak lokalizacja, dane kalendarza itp.

Używaj i konfiguruj Cortanę z Microsoft Edge

Teraz skonfigurujemy Cortanę do pracy z Microsoft Edge. Aby to zrobić, musisz otworzyć Edge, a następnie nacisnąć trzy kropki, które pojawiają się w prawym górnym rogu.

Pojawi się menu rozwijane z wieloma opcjami, wybieramy tę, która mówi „ konfiguracja ”. Potem musimy patrzeć” Zaawansowana konfiguracja „I tutaj musimy znaleźć” Poufność i usługi ”.

W tej sekcji znajduje się opcja o nazwie „ Uzyskaj pomoc od Cortany z Microsoft Edge „Wystarczy kliknąć przełącznik, aby go włączyć. Chociaż w niektórych przypadkach jest już włączony.

Jak zarządzać danymi Cortany w Edge

W ten sam sposób, w jaki przeglądanie przechowuje niektóre dane, gdy z niego korzystamy (pliki cookie, historia, pamięć podręczna itp.), Cortana robi to samo i możemy nimi zarządzać, aby gdy chcemy coś usunąć, robimy to. Jak? Wykonaj poniższe kroki.

Przechodzimy do ustawień Cortany, jak wspomniano powyżej, po czym musisz przejść na dół ekranu i wyszukać ” Ustawienia historii wyszukiwania w sieci ”. Będziesz mógł zobaczyć dziennik wyszukiwań Cortany w swojej przeglądarce, uporządkowany według daty i godziny.

Jeśli chcesz usunąć pojedyncze wpisy, musisz kliknąć X na każdym z nich. Jeśli chcesz usunąć wszystko, po prostu kliknij tę opcję.

Ale jak widać, to niezwykle proste używać i konfigurować Cortanę w Microsoft Edge , nie powinno to zająć więcej niż kilka sekund. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, nie wahaj się zostawić go nieco niżej w sekcji komentarzy.

Dodaj komentarz