Jak używać i dodawać kontrolkę obrazu ActiveX oraz wyświetlać obraz w skoroszycie programu Excel

Excel to jedno z najpotężniejszych narzędzi dostępnych w firmie Microsoft, jest niewątpliwie jednym z podstawowych programów do wszelkiego rodzaju pracy. Jeśli chcesz wiedzieć używać i dodawać kontrolkę obrazu ActiveX i wyświetlać obraz w skoroszycie programu Excel powinieneś przeczytać poniższy artykuł.

Dzięki tej zaawansowanej funkcji możliwe jest: użyj kontrolki rotacji ActiveX w arkuszu kalkulacyjnym Excel, aby aby uprościć pracę przy Twoich stołach. Podobnie może być używany do obrazów.

Korzystanie z kontrolki Image ActiveX może być szczególnie przydatne w przypadku złożonych tabel i podręczników, dzięki tej funkcji można: dodawać i modyfikować parametry związane z obrazami i zdjęciami.

Jak używać i dodawać kontrolkę obrazu ActiveX oraz wyświetlać obraz w skoroszycie programu Excel

Opcje ActiveX są bardzo przydatne dla ulepszyć nasze arkusze kalkulacyjne Excel jest generalnie narzędziem dla zaawansowanych użytkowników, ale korzystanie z nich ma niewątpliwie ogromne zalety. Możesz z nimi zautomatyzować skoroszyty programu Excel a nawet dodawać przyciski dla różnych funkcji.

Oprócz powyższych zaleca się, aby nauczyć się, jak to zrobić skonfigurować kontrolkę tekstową i przycisk polecenia ActiveX w programie Excel które mogą pomóc w zrozumieniu następującego procesu.

Jeśli chcesz dodać przycisk, za pomocą którego możesz łatwo dodać obraz do skoroszytu programu Excel, przeczytaj następujący przewodnik:

 1. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to przejść do sekcji Deweloper, w tym menu musisz zlokalizować funkcję Importuj, nacisnąć ją, a następnie przejść do zakładki Kontrolki ActiveX.
 2. NS’ przedstawiający obraz wybór (kontrolka ActiveX) pojawi się tam , kliknij tę opcję.
 3. Gdy klikniesz poprzednią opcję, na ekranie pojawi się małe pole, to jest twoje pole obrazu, przeskaluj je do rozmiaru, jaki chcesz, aby się pojawił.
 4. Teraz musisz wprowadzić przycisk polecenia, aby utworzyć przycisk, aby dodać obraz do skoroszytu programu Excel. Aby to zrobić, przejdź do sekcji Deweloperzy, kliknij Wstaw, a na koniec kliknij Przycisk sterowania w kontrolkach ActiveX.
 5. Umieść przycisk w pozycji, która najbardziej Ci odpowiada, w tym celu przesuń go i pozostaw w rozmiarze, który uważasz za najbardziej odpowiedni.
 6. Opcje konfiguracji przycisków są wyświetlane na ekranie. Pierwszą rzeczą, którą musisz zmienić, jest nazwa, naciśnij (Nazwa) i wpisz nazwę, która Twoim zdaniem jest najlepsza, na przykład ” Wybierz obrazNa przykład ten
 7. Teraz przejdź do sekcji Podpis i wprowadź nazwę, która pojawi się na przycisku, na przykład „Wybierz obraz”.

Dodaj przycisk kontrolki ActiveX, aby dodać obraz

Proces tworzenia kodu w Microsoft Excel może wydawać się skomplikowany dla większości ludzi i właśnie w tym miejscu zwykle nie wiedzą, co robić. W każdym razie, postępując zgodnie z naszym przewodnikiem, możesz bardzo łatwo utworzyć przycisk do tworzenia obrazu:

 1. Kliknij pole obrazu, a następnie kliknij Wyświetl kod.
 2. Pojawi się ekran hasła, zmień wybór z (Ogólne) na Wybierz obraz ten Upewnij się, że opcja obok SelectImage to Click.
 3. Czas stworzyć zmienną, w oknie kodu w pierwszej linii wpisz .ciemny obraz jako odmiana i naciśnij Enter.
 4. W poniższej linii kodu musisz piszę zdjęcie Następny = application.GetOpenFilename (File-Filter: = „Obraz * .gif; * .jpg; * .jpeg; * .png; * .bmp, * .gif; *. jpg; * .jpeg; * .png; * bmp „, Tytuł: = „Wybierz obraz”, MultiSelect = Fałsz).
 5. W poniższym wierszu kodu powinieneś napisać następujący obrazek: Rysunek 1. Obraz = Prześlij obraz (obraz) ten
 6. Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć Zapisz i zamknąć okno kodu.

Postępując zgodnie z powyższą procedurą, będziesz już mieć przycisk pracy, za pomocą którego możesz łatwo dodać obraz do skoroszytu programu Excel.

możesz także skonfigurować przycisk radiowy ActiveX i dostosować tekst w scalonych komórkach Kolejna świetna funkcja automatyzacji podczas korzystania z narzędzia w tym oprogramowaniu komputerowym.

Dodaj komentarz