Jak używać funkcji Excel „Policz, jeśli” z kryteriami „Większe niż” w arkuszu? Przewodnik krok po kroku

Microsoft Excel to narzędzie biurowe, które ma wiele funkcji, które upraszczają zadania administracyjne. Na przykład, Funkcja Excela „Policz, jeśli” z kryterium „Większe niż” w arkuszu work . Jeśli chcesz nauczyć się go używać, czytaj dalej przewodnik krok po kroku .

„Zmierz czy” jest narzędziem do celów statystycznych. Służy do identyfikacji najistotniejszych danych w obszarze danych . Składa się z połączenia dwóch funkcji: JEŚLI (funkcja logiczna) eti LICZYĆ (funkcja statystyczna).

To narzędzie jest bardzo przydatne. Na przykład, jeśli chcesz wiesz, który produkt najlepiej sprzedaje się w Twoim magazynie . W tym sensie ta funkcja jest łatwa do zastosowania, jeśli dobrze ją rozumiesz, dlatego wyjaśnimy Ci ją krok po kroku.

Dowiedz się krok po kroku, jak korzystać z funkcji Policz jeśli w programie Excel

Do wszystkiego Formuła Excela , ważne jest, aby wprowadź poprawną składnię aby funkcje działały poprawnie.

Z tego powodu pokazujemy krok po kroku, jak korzystać z funkcji „Policz jeśli” z kryteriami „Większe niż” w programie Excel:

 • Aby skorzystać z funkcji LICZ.JEŻELI, musisz wpisać: = LICZ.JEŻELI (zakres, kryteria wyszukiwania)

Nie zapomnij tego wszystkie formuły używane w Excelu poprzedzać symbol równości . Jeśli zostanie pominięty, program traktuje funkcję jako proste znaki wpisywane w komórce. Zakres reprezentuje komórki zawierające zebrane dane. W TEJ SEKCJI, Musisz określić komórkę początkową i komórkę końcową . Te komórki muszą być oddzielone dwukropkiem. Na przykład, „Δ3: Δ6”.

Z drugiej strony kryteria wyszukiwania są związane z rozważaną ceną. Określając cenę, jeśli jest to konkretny termin, potrzebujesz tego w cudzysłowie . I odwrotnie, jeśli różni się od innej komórki, jest dodawany bez zmian. Pamiętaj o tym na piśmie zakres musi być oddzielony od kryteriów wyszukiwania znakiem zapytania .

Dla lepszego zrozumienia zwróć uwagę na następujące przykłady:

 • Z terminem = LICZ.JEŻELI (D3: D6, „spodnie”)
 • Z telefonem komórkowym = LICZ.JEŻELI (D3: D6, G9)

Na podstawie powyższego możesz zastosować kryterium „LEPSZY NIŻ” aby dowiedzieć się, czy wartość liczby w komórce zakresu jest większa niż wartość kryteriów wyszukiwania.

Wprowadzona emerytura będzie wyglądać następująco:

 • = LICZ.JEŻELI (zakres? „> kryteria wyszukiwania”)

W tym pensjonacie jest? jest konieczne do używania cudzysłowów ponieważ charakter tekstu jest połączony z liczbą.

Na przykład, jeśli chcesz wiedzieć, które wartości są większe niż 20 w danym zakresie, funkcja musi być wyrażona w następujący sposób:

 • = LICZ.JEŻELI (D3: D6; „> 20”)

Jeśli nie znasz ceny, która odpowiada Twoim kryteriom wyszukiwania , składnia nieco się zmienia. Na przykład, największa liczba jest w komórce .

W takim przypadku wprowadź następującą formułę:

 • = LICZ.JEŻELI (D3: D6; „>” i C4)

„AKTUALIZACJA ✅ Chcesz dowiedzieć się, jak korzystać z funkcji Policz, jeśli z kryteriami wyższymi niż w programie Microsoft Excel?” ⭐ ODWIEDŹ TUTAJ ⭐ i naucz się ZACZYNAĆ od zera!”

Zauważ, że komórka C4 to miejsce, w którym funkcja zwróci wynik . Na koniec możesz również użyć narzędzia LICZ.JEŻELI określić cena większa lub równa .

W takim przypadku emerytura będzie wynosić:

 • = LICZ.JEŻELI (D3: D6; „> = 20”)

Wariant zawiera symbol równości pomiędzy symbolem większym niż (>) i wartość kryterium rafinowany .

Inne przydatne funkcje programu Excel do organizowania kont

Microsoft Excel robi więcej niż zwykłą operację „Zmierz czy” . Można go również używać do bardziej podstawowych funkcji, ale równie skuteczny w zadaniach administracyjnych.

Oto kilka innych przydatnych funkcji programu Excel do organizowania kont:

SUMA

Jest to funkcja, która dba o dodawanie wartości poprzez sumę między liczbami w określonym zakresie . Możesz dodać poszczególne wartości, zakresy komórek lub referencje . Możesz nawet połączyć wszystkie trzy kategorie.

Składnia używana dla funkcji SUMA jest następująca:

 • = SUMA (D4: D10) Jest to formuła dodawania wartości z komórki początkowej do komórki końcowej.
 • = SUMA (D4: D10, F4: F10) Odpowiedzialny za dodawanie cen do dwóch różnych serii.

odejmowanie

W Excelu jest to można usunąć, ale nie ma funkcji USUWANIA . Aby wykonać proste odejmowanie, po prostu dodaj symbol minus (-) . Na przykład: = 15-5 . Natychmiast wynik odejmowania jest wyświetlany w komórce. Jeśli jednak chcesz odjąć liczby od zakresu, musisz dodać tę samą liczbę jako liczbę ujemną. Aby to zrobić, użyj funkcji SUMA . Emerytura byłaby następująca: = SUMA (100, -25) my = SUMA (B2-B4)

WSKAŹNIK

Kolejna okazja, którą ci oferuje Microsoft Excel jest D’ uzyskaj procenty za pomocą prostych formuł . Obliczenia procentowe są łatwe do ustalenia. Na przykład, jeśli chcesz znaleźć różnicę procentową między dwiema wartościami, wystarczy podzielić przez dwie cyfry.

Na przykład:

 • A4 : 60 000
 • B4 : 10 000
 • C4 : wynikowa komórka.

Na podstawie dostarczonych informacji, musi być wyrównany w komórce C4 i użyj i wprowadź następującą składnię: = B4 / A4 . Wynik zostanie odzwierciedlony w komórce C4 . Teraz przejdź do zakładki „Dom” Daj mu to forma procentowa . Na pasku narzędzi w sekcja „Liczba”, naciśnij przycisk „Procent stylu” (%). Tak więc wynik podziału pokaże różnicę w procentach.

Jeśli masz jakieś pytania, zostaw je w komentarzach, skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej i pomożemy wielu innym członkom społeczności. Kocham cię!

Dodaj komentarz