Jak uzyskać Microsoft Powershell w systemie Linux?

PowerShell to odpowiedź Microsoftu na wiersz poleceń systemu Unix. Jest potężny i jest skierowany przede wszystkim do programistów poszukujących silnej linii poleceń i frameworka skryptów.

Narzędzie i struktura PowerShell są przeznaczone nie tylko dla użytkowników systemu Windows. Ku zaskoczeniu wielu Microsoft zezwolił na wykorzystanie platformy PowerShell na innych systemach operacyjnych, w tym na Linuksie.

Podczas gdy większość użytkowników Linuksa koncentruje się na wierszu poleceń systemu Unix, który mają wszystkie dystrybucje, dobrze jest zobaczyć, jak Microsoft umieszcza narzędzia związane z Windows, takie jak PowerShell, na platformie Linux. nie musisz używać Powershella. musisz używać systemu operacyjnego Microsoft. Oto jak uzyskać Powershell w systemie Linux.

Zainstaluj PowerShell w systemie Linux

W systemie Linux Microsoft zapewnił użytkownikom Linuksa wiele różnych sposobów korzystania z PowerShell. Istnieje od teraz Pakiet DEB dla Ubuntu i Debiana, RPM dla Fedory, SUSE, CentOS (i innych systemów operacyjnych RedHat), nieformalny pakiet AUR, a nawet Snap dostępny do instalacji.

Aby uruchomić PowerShell na komputerze z systemem Linux, otwórz okno terminala, klikając Ctrl + Alt + T my Ctrl + Shift + T na klawiaturze. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami dla aktualnie używanej dystrybucji Linuksa.

Ubuntu

Prawdą jest, że ponieważ Ubuntu jest domyślnie dostarczane z Snapem, użytkownicy powinni prawdopodobnie zainstalować wersję Snap zamiast martwić się o wersję PowerShell DEB. Jednak nie wszyscy użytkownicy Ubuntu lubią korzystać ze Snapów, więc dobrze jest zobaczyć, że istnieje inny sposób instalowania oprogramowania.

Aby uzyskać pakiet Debian PowerShell na komputer z systemem Ubuntu, użyj: narzędzie do pobierania wget ten

18.04 LTS

wget https://github.com/PowerShell/PowerShell/releases/download/v6.2.0/powershell_6.2.0-1.ubuntu.18.04_amd64.deb

16.04 LTS

wget https://github.com/PowerShell/PowerShell/releases/download/v6.2.0/powershell_6.2.0-1.ubuntu.16.04_amd64.deb

Po zakończeniu pobierania pliku pakietu nadszedł czas, aby zainstalować go na Ubuntu. Aby to zrobić, użyj mandat dpkg ten

sudo dpkg -i powershell _ * _ amd64.deb

Po zainstalowaniu programu PowerShell DEB w systemie Ubuntu mogą pojawić się błędy wiersza polecenia. Nie martw się; Te błędy to prawdopodobnie tylko problemy z zależnościami. Aby je naprawić, użyj mandat właściwa instalacja poniżej.

sudo apt install -f

Przy założeniu, że poprawna instalacja działa pomyślnie, będziesz mógł uzyskać dostęp do PowerShell na Ubuntu!

Debiana

Microsoft wspiera użytkowników Debiana z pakietem PowerShell DEB, ale tylko jeden został oficjalnie wydany dla Debian 9 Stable. Dobrze, dlaczego Większość użytkowników ma mniej niż 10 lat ale jeśli używasz 10, zignoruj ​​te instrukcje na korzyść metody Snap.

Aby uruchomić PowerShell na Debianie 9, uruchom okno terminala. Uciekaj stamtąd polecenie pobierania wget Następny aby pobrać najnowszą wersję aplikacji DEB.

wget https://github.com/PowerShell/PowerShell/releases/download/v6.2.0/powershell_6.2.0-1.debian.9_amd64.deb

Po pobraniu pakietu DEB na swój komputer z Debianem nadszedł czas na rozpoczęcie instalacji. Aby to zrobić, uruchom dpkg ten

sudo dpkg -i powershell _ * _ amd64.deb

Poczta mandat dpkg Debian może napotkać problemy z zależnościami. Aby rozwiązać ten problem, możesz uruchomić apt-get install ten

sudo apt-get install -f

Teraz, gdy problemy z zależnościami zostały rozwiązane (jeśli występują), PowerShell jest gotowy do pracy.

Arch Linux

Microsoft PowerShell znajduje się na Arch Linux AUR, więc jeśli chcesz zainstalować go na komputerze Arch, masz szczęście. Aby rozpocząć instalację, otwórz terminal i użyj go paczka Pacman przenieść Git i Base-devel do Twojego systemu.

sudo pacman -S git base-devel

Po Git i Base-devel sklonuj ostatnią migawkę Trizen AUR, aby ułatwić instalację programu PowerShell.

git clone https://aur.archlinux.org/trizen.git

Zainstaluj Trizen w systemie za pomocą makepkg ten

cd trizen
makepkg -sri

Na koniec zainstaluj najnowszą wersję Microsoft PowerShell w Arch Linux.

Trizen-S PowerShell

Feutre

Firma Microsoft wydała pakiet RPM dla RedHat Enterprise Linux 7 i Fedory, którego można użyć do zainstalowania PowerShell. Aby pobrać ten plik pakietu RPM, użyj: wget aby go pobrać. Następnie zainstaluj mnie Dnf ten

wget https://github.com/PowerShell/PowerShell/releases/download/v6.2.0/powershell-6.2.0-1.rhel.7.x86_64.rpm

sudo dnf zainstaluj powershell-6.2.0-1.rhel.7.x86_64.rpm

OpenSUSE

Istnieje pakiet PowerShell RPM gotowy do zainstalowania w OpenSUSE Leap 42.3, więc ci w SUSE mają szczęście. Jeśli jednak używasz 15.0 lub Tumbleweed, postępuj zgodnie z instrukcjami Snap.

Aby zainstalować PowerShell w SUSE 42.3, zacznij używać obce kraje wget aby pobrać najnowszy plik RPM.

wget https://github.com/PowerShell/PowerShell/releases/download/v6.2.0/powershell-6.2.0-1.rhel.7.x86_64.rpm

Po zakończeniu pobierania użyj Zamek błyskawiczny zainstaluj pakiet.

sudo zypper zainstaluj powershell-6.2.0-1.rhel.7.x86_64.rpm

Wakacje

Oprócz tworzenia wielu pakietów dla różnych dystrybucji Linuksa, Microsoft zdecydował się również pobrać PowerShell ze sklepu z pakietami Snap. Więc jeśli używasz dystrybucji Linuksa obsługującej Snapy, masz szczęście!

Aby zainstalować wersję Snap programu PowerShell, postępuj zgodnie z tym przewodnikiem aby dowiedzieć się, jak skonfigurować Snapd w swoim systemie. Następnie zainstaluj najnowszą wersję Microsoft PowerShell za pomocą Seria natychmiastowa instalacja poniżej.

sudo snap install powershell - klasyczny

Dostęp do PowerShell

Aby uzyskać dostęp do programu Microsoft PowerShell w systemie Linux, uruchom preferowaną aplikację terminalową systemu Linux. Po otwarciu aplikacji uruchom następujące polecenie.

>> pwsz >> Aby pomóc w PowerShell, uruchom:

pomoc pwsh

>>

Dodaj komentarz