Jak uzyskać kliknięcie na MacBooku?

Przede wszystkim gładzik czy touchpad poradzi sobie z wszelkiego rodzaju gestami. Wydaje się jednak, że nie zawsze można wykonać kliknięcie środkowym przyciskiem. De plus w systemie Windows 10 , można dość łatwo aktywować. Teraz nie jest to takie proste na macOS i MacBooku. Dobrą wiadomością jest to, że możesz włączyć Central Click na MacBooku za pomocą bezpłatnej aplikacji o nazwie MiddleClick.

Środkowe kliknięcie na MacBooku

Przede wszystkim pobierz i zainstaluj MiddleClick. Uruchom go i przyznaj dostęp do aplikacji. Wszystko to mieści się w preferencjach bezpieczeństwa i prywatności.

Po uruchomieniu aplikacji można nacisnąć trzema palcami i wykonać „kliknięcie środkowym”. Jedynym problemem jest to, że w macOS gest dotykowy trzema palcami jest już przeznaczony dla funkcji „Znajdź”, która zasadniczo wybiera i wyszukuje wszystko, czego dotkniesz.

Teraz, gdy ta opcja jest włączona, będziesz mógł wyśrodkować kliknięcie na MacBooku, ale domyślnie wykona również funkcję wyszukiwania. Jeśli chcesz go wyłączyć, otwórz Preferencje systemowe i przejdź do preferencji nazw „Gładzik”. Teraz wyłącz opcję „Search and Data Detectors”, aby wyśrodkować kliknięcie bez wyświetlania czegokolwiek.

O MiddleClick

Na początek MiddleClick nie było aktualizowane od dłuższego czasu. Mówiąc dokładniej, nie zmienił się od listopada 2018 r. To powiedziawszy, został zaktualizowany, aby działał na Mojave i doskonale współpracuje z obecną publiczną wersją beta Cataliny. Jest mało prawdopodobne, że aktualizacja systemu macOS spowoduje uszkodzenie aplikacji. Dodatkowo jest to możliwe w przypadku awarii, deweloper poinformuje o tym.

Podobnie działa bez zarzutu, więc aktualizacja nie jest jeszcze wymagana. MiddleClick to prosta jednorazowa aplikacja, ale nie jest jedyną, która może wykonać centralne kliknięcie. BetterTouchTool również to robi i wielu użytkowników komputerów Mac ma je zainstalowane. Ale ta aplikacja nie jest darmowa.

Kosztuje również 21 USD za pozwolenie na życie, a także ma 45-dniowy okres próbny. Ponadto został aktywnie rozwijany, więc kupując go będziesz wiedział, że będzie kompatybilny przez długi czas. Podobnie powinieneś użyć wersji próbnej, aby zobaczyć, jak dobrze z niej korzystasz.

Użyj myszki

Chociaż to nie to samo, jeśli podłączysz mysz do swojego systemu, czy to przewodowo, czy bezprzewodowo, możesz z łatwością użyć jej do wykonania centralnego kliknięcia. Ograniczenie tak naprawdę dotyczy tylko gładzika wbudowanego w MacBooka. Może to również nie być najlepsze rozwiązanie, ponieważ potrzebujesz dodatkowego sprzętu, który będziesz musiał mieć przy sobie. Ale to nadal działa.

Dodaj komentarz