Jak utworzyć lub nagrać płytę audio MP3 w systemie Ubuntu Linux za pomocą K3B?

Wielu uważa, że ​​era płyt CD się skończyła, że ​​wraz z nadejściem cyfrowego świata wszyscy wolą słuchać muzyki za pomocą narzędzi strumieniowych. To nie do końca prawda. Z tego powodu miłośnicy muzyki MP3 zawsze mają wybór utwórz lub wypal płytę CD audio MP3 do Ubuntu Linux z K3B.

K3B to program przeznaczony do nagrywać płyty na DVD i CD ten Jego funkcje obejmują tworzenie plików MP3, danych, wideo lub mieszanych płyt CD, tj. audio i dane jednocześnie. Dodatkowo możesz kopiować lub formatować płyty CD.

Jest to zatem aplikacja z wieloma funkcjami, co czyni ją bardzo przydatnym elementem do instalacji na komputerze (przed pobraniem i rozpoczęciem poniższej procedury zaleca się przeszukanie co to są dyski optyczne? ; Masz więc więcej informacji o tym, co zamierzasz robić dalej).

Twórz lub nagrywaj płyty audio MP3 w systemie Ubuntu Linux za pomocą K3B

Pierwszą rzeczą, którą widzimy po otwarciu aplikacji, jest pytanie o szybkość nagrywania nagrywarki CD na twoim komputerze. Aby kontynuować, kliknij „ zaakceptować ”.

następnie Na ekranie pojawi się powitalny interfejs aplikacji. Jest podzielony poziomo na dwie części. Powyższa sekcja służy do wyboru plików do skopiowania na dysk optyczny.

Jednocześnie na dole znajdują się skróty do tworzenia nowych projektów i do zrobienia przeciągnij niezbędne pliki.

Te same opcje znajdują się również w „ Plik »Gdzie mogę wybrać sekcję „Nowy projekt”. Tam możesz wybrać między utworzeniem nowej płyty audio lub wideo CD lub skopiowaniem plików znajdujących się już na dysku optycznym.

Kroki tworzenia lub nagrywania płyt audio MP3 w systemie Ubuntu Linux z K3B

CD MP3 to płyta CD, którą można odtwarzać na sprzęcie audio za pomocą odtwarzacza CD w zestawie. Jest to również możliwe na komputerach, o ile masz odtwarzacz CD. Ten typ dysku optycznego nie będzie w stanie zawierać plików innych niż MP3, chyba że zostanie nagrany w trybie mieszanym, co jest obecnie rzadkością.

Aby rozpocząć tworzenie lub nagrywanie płyty audio CD MP3 w systemie Ubuntu Linux z K3B, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to przejść do interfejsu programu i przeciągnąć pliki, które chcesz umieścić na płycie CD na dole ekranu. Zostaną one podzielone na listę utworów z każdym czasem trwania i innymi interesującymi szczegółami.

Należy zauważyć, że pliki te powinny być tylko w formacie audio, takim jak WAV, OGG lub w tym przypadku MP3.

Po wybraniu wszystkich plików, które mają być zawarte na płycie CD, naciśnij przycisk „” Grawer ”. Następnie pojawi się okno z niektórymi opcjami, które należy dostosować podczas tworzenia dysku.

Zdefiniuj opcje nagrywania

Jednym z najważniejszych dla konfiguracji jest szybkość spalania. Zalecane jest 16x lub mniej. Ta zmiana pozwoli na odtwarzanie płyty CD na dowolnym urządzeniu z wbudowanym odtwarzaczem CD.

Jeśli chcesz wykonać więcej niż jedną kopię tej samej płyty CD, musisz zaznaczyć pole ” Kopie ”. W ten sposób możesz nagrywać tę samą listę odtwarzania w kółko bez powtarzania czynności opisanych powyżej.

Po skonfigurowaniu opcji nagrywania, kliknij ponownie przycisk „. Zarejestrować „Wtedy to po prostu dotarło do nas. Zajmuje to kilka minut i to wszystko, łatwo jest również tworzyć lub nagrywać płyty audio MP3 w systemie Ubuntu Linux z K3B.

Jeśli chcesz pogłębić swoją wiedzę, dowiedz się jak zainstaluj odtwarzacz Blu-ray w systemie Linux , możesz też nauczyć się jak je nagrać DVD lub CD z muzyką w formacie mp3 bez programów i jak odzyskać pliki z DVD na wypadek, gdyby cię skrzywdzili.

Dodaj komentarz