Jak bardzo cenimy sobie dokument z dużą ilością informacji? indeks treści umieścić nas na konkretnych tematach. Z tego powodu, kiedy je tworzymy dokument w LibreOffice Writer, mamy wiele opcji, takich jak automatyczne numerowanie tytułów więc możemy użyć spisu treści do klasyfikacja informacji. W tym artykule wyjaśnimy, jak utworzyć indeks lub spis treści w LibreOffice.
Może to dać nam przegląd treści dokumentu, a także pokazać nam stronę, na której znajduje się każdy raport. Używamy tego typu tablic podczas nauki, pracy lub badań i wiemy, jak bardzo mogą być przydatne. Nie tylko to, ale osoby, które chcą się temu przyjrzeć, docenią to, że go wdrożyliśmy. Jeśli chcesz nauczyć się tworzyć indeks lub spis treści w LibreOffice Writer, jesteś we właściwym miejscu. Usiądź wygodnie i ciesz się tym postem, który dla Ciebie przygotowujemy.
Jak zorganizować spis treści w LibreOffice Writer?
Nasze dokumenty mają już najlepszego partnera do dodania do ich indeksu treści, ponieważ Writer zapewnia nam doskonałe narzędzie. Znajdziesz tam podobne funkcje podczas numerowania wierszy lub akapitów w programie Word ten
Gdy chcemy zdefiniować ten wskaźnik, konieczne jest: utwórz dokument w używając predefiniowanych stylów nagłówków akapitów. Dzięki ich odpowiedniej konstrukcji możemy kilkoma kliknięciami stworzyć nasz spis treści.
Rozważymy umieszczenie struktury hierarchicznej w dokumencie: rozdział, sekcja, temat. Ponadto tytułom tych elementów przypisywany jest styl akapitowy, taki jak „Nagłówek 1”, „Nagłówek 2” i tak dalej.
Co musisz zrobić, aby zaimportować spis treści?
Możliwość dodawania indeksów i spisu treści w dowolnym miejscu dokumentu Autor LibreOffice ten Zazwyczaj umieszczamy je na początku lub na końcu, ale mogą się też pojawić w innym miejscu dokumentu.
Na stronie, na której chcemy wstawić spis treści, przejdź do Wstaw menu – Podsumowanie i indeks – Podsumowanie, indeks lub bibliografia ten Jeśli masz starszą wersję programu Writer w menu wejściowym, znajdziesz ją jako „Indeksy i tabele” – „Indeksy”.
W przedstawionym nam ekranie będziemy mieli po lewej stronie Przegląd rodzaj wybranego indeksu, a także stosowane przez nas modyfikacje. Jeśli stwierdzimy, że się nie pojawia, musimy go włączyć w polu obok przycisku „Pomoc”.
Aby zobaczyć wszystkie opcje, które możemy zastosować do indeksów i spisu treści, zakładki, w których je znajdziemy, pojawiają się po prawej stronie ekranu.
W rozwijanym menu „Typ” na zakładce „Indeks” znajdują się opcje, które możemy modyfikować w zależności od rodzaju tworzonego indeksu. „Podsumowanie”, które znajdujemy w innych wydaniach, m.in. „Spis treści” lub „Spis treści” jest najczęściej stosowaną alternatywą.
Ale będziemy też mogli tworzyć indeksy alfabetyczne , kształty i stoły m.in. W zależności od rodzaju wybranego katalogu możemy uzupełnić kilka opcji.
Szopa wstaw spis treści na arkuszu, po prostu kliknij Akceptuj, a pojawi się natychmiast w dokumencie LibreOffice Writer.
Ten stół wciąż nam pozwala dostosuj swój projekt ten Zauważysz również, że plansza pojawia się z zacienionym tłem, aby przypomnieć nam, że jest to specjalna strefa. Mamy jednak możliwość usunięcia go lub zmiany jego koloru, przechodząc do menu „Narzędzia”.
Jak aktualizujemy indeksy?
W menu kontekstowym będziemy mieli opcję „Aktualizuj indeks”. Kliknięcie go powoduje wszystkie zmiany w dokumencie, które na niego wpływają indeks zostanie zaktualizowany i będą widoczne natychmiast.
Możemy również przejść do „Narzędzia” – „Aktualizacja” – „Bieżący indeks”, aby wykonać aktualizację. wszystko Spis treści zawarte w dokumencie można przejść przez ten proces za pomocą jednego polecenia.
Mieć listę lub spis treści Autor LibreOffice może okazać się dość prostym zadaniem. Zalecamy wykonanie kroków przedstawionych w tym artykule, będzie to bardzo pomocne podczas pisania dokumentów. Z kolei zapraszamy na inne seminaria, na których znajdziesz więcej informacji importuj spis treści do innych aplikacji, takich jak Publisher ten Z przyjemnością przeczytamy Twój komentarz do tych informacji, które z przyjemnością dla Ciebie znajdziemy.