Jak utworzyć bazę danych sklepu muzycznego w programie Access?

Access jest jednym z najlepszych programów do zarządzania danymi, ponieważ oferuje różnorodne narzędzia, których nie mają konkurenci (takie jak: utwórz menu rozwijane ), dzięki tym funkcjom możesz z nim zrobić wszystko a dzisiaj dowiesz się jak stworzyć bazę danych dla sklepu muzycznego.

A jeśli jesteś właścicielem firmy, prawdopodobnie chcesz skutecznie organizować dane w tabeli ponieważ pomaga to programowi Access, umożliwiając zarządzanie wszystkimi informacjami o sklepie w jednej czytelnej tabeli.

Pamiętaj, że musisz wiedzieć, jak to zrobić, zanim przejdziesz dalej tworzyć zapytania i formularze w programie Access ponieważ większość użytych terminów może później pomóc w zrozumieniu podstaw.

Jak stworzyć bazę danych dla sklepu muzycznego?

Aby przejść od razu do sedna i szybko nauczyć się tworzyć bazę danych dla sklepu muzycznego, pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, że proces nie jest to trudne, może być długie i żmudne więc w tym samouczku ten samouczek złamie kroki.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to pobrać aplikację Access z jej oficjalnej strony internetowej (tj. Sklep Microsoft ), następnym krokiem jest jego otwarcie. Wewnątrz zauważysz, że istnieje kilka opcji dla rzeczy, które możesz utworzyć, wybierz „Pusta baza danych”.

Następnie wybierz miejsce, w którym chcesz zapisać dokument i kliknij „Zapisz”. Następnie otworzy się baza danych z polami i ich zawartością (która jest zawsze pusta).

W tej bazie danych musisz kliknij „Pokaż” na wstążce poniżejnad , otworzy się rozwijane menu, w którym należy wybrać „Wyświetl projekt” i nadać mu nazwę dla pierwszego panelu (np. Pracownicy, Kategorie muzyczne itp.).

Po ich umieszczeniu kliknij „Akceptuj”. Spowoduje to wyświetlenie nowego menu, w którym musisz umieścić wewnętrzne kategorie tabeli, na przykład jeśli są to pracownicy, to nazwisko, imię itp. Ponadto obok Ciebie musisz wprowadź typ danych, który będą zawierać te pola jako krótki i długi tekst, w tym

Następną rzeczą, którą musisz zrobić, to podłączyć ten panel, gdy jest gotowy, więc musisz stanąć w polu, w którym ma być główny klucz i kliknąć prawym przyciskiem myszy, w menu, które się pojawi wybierz „Klucz główny”

Ostatnie kroki do stworzenia bazy danych!

Z tego, co przeczytałeś, znasz już część odpowiedzi na pytanie: Jak stworzyć bazę danych dla sklepu muzycznego? Zobaczysz teraz ostatnie kroki do osiągnięcia celu.

Po utworzeniu klucza podstawowego w pierwszej tabeli musisz teraz utworzyć inne tabele, aby się zarejestrować ten Aby utworzyć więcej dodatkowych tabel, musisz kliknąć „Utwórz” na wstążce, a następnie „Tabela”.

Następnie musisz postępować zgodnie z poprzednią procedurą, aby jak najszybciej sformatować zawartość tabeli i wypełnić wszystkie potrzebne pola odtworzyć klucz główny (musisz to zrobić we wszystkich tworzonych tabelach).

Gdy wszystkie tabele są gotowe, należy zamknąć otwarte, a następnie przejść do sekcji „Narzędzia bazy danych” na górnej wstążce i wybrać w niej „Relacje”.

Ta opcja pozwoli Ci wybrać wszystkie tabele i dodać je do listy, aby móc je scalić. Połączenie jest nawiązywane przez przeciągnięcie klucza głównego i upuszczenie go na klucz obcy (pozostałe pola niebędące głównymi polami są obce), ta akcja spowoduje wyświetlenie okna, w którym musisz kliknąć „Wymagana integralność raportowania”.

Na koniec kliknij „Utwórz”, aby wszystko się połączyło i musisz tylko wypełnić tabele (musisz najpierw wypełnić numer jeden). Teraz wiesz, jak stworzyć bazę danych dla sklepu muzycznego. Wszystko co musisz zrobić to kontynuuj wyszukiwanie informacji o tym programie, takich jak że: Jak tworzyć raporty w programie Access?

Dodaj komentarz