Jak usunąć lub usunąć rysy z ekranu telefonu komórkowego lub szkła za pomocą Gorilla Glass?

Odciski palców są niezbędne do tworzenia ekranów smartfony stały się użytecznym narzędziem i koniecznością dla życie każdego człowieka, od komunikacji i rozrywki po narzędzie do nauki lub pracy. Z tego powodu ludzkość tak bardzo pragnie uzyskać najbardziej aktualne, najbardziej widoczne i jak najbardziej optymalne, zwłaszcza na poziomie dotykowym (niektóre urządzenia, takie jak iPhone, mają dotyk, a ekran jest zmontowany jeden), dbając o zadrapania i wgniecenia.

Duży liczba znanych telefonów, takich jak Xiaomi Redmi Note 8 , większość telefonów z serii Motorola Moto G, Samsung Galaxy i wysokiej klasy telefonów, takich jak OnePlus, ma szkło znane jako Gorilla Glass, kto to jest? korzystne dla wszystkich telefonów. wyprodukowany przez Corning Inc. składa się z mieszanki alkaliczno-glinokrzemianowej, dzięki czemu jest bardzo wytrzymałym materiałem.

Są podzielone na wiele Publikacje o szkle goryla jeden lepszy od drugiego. Nie chroni to jednak przed zarysowaniami. w tym celu istnieją metody ich eliminacji i zapobiegania.

Procesy te mogą być również przydatne dla wszystkich rodzajów kryształów w urządzeniach. Ale jeśli nie masz pewności, czy zrobić to w domu, czy nie, możesz znaleźć zaufanego technika, który wykona procedury lub poprosić o poradę. Gdyby ekran ty telefon nie działał , musimy uciekać się do innych rozwiązań, bo tutaj zobaczymy tylko jak usunąć rysy na ekranie ten

Środki ostrożności dotyczące urządzenia

Przed wykonaniem którejkolwiek z tych czynności zaleca się zabezpieczenie portów, wyłączenie telefonu i, jeśli to możliwe, wyjęcie baterii z telefonu. aby zapobiec wyciekom, zwarciom i niepożądanym reakcjom chemicznym.

Metody naprawy zarysowań na ekranie telefonu komórkowego

Pasta do zębów:

Substancje chemiczne w tym materiale mają właściwości, które pomagają w polerowaniu zębów. To dużo często występuje w domowych procedurach usuwania zarysowań, takich jak płyty CD ten Nanieść na miejsce chorobowo zmienione, delikatnie przetrzeć ręcznikiem papierowym, rozprowadzić do uzyskania nieco grubej warstwy i odstawić na około 5 minut, następnie usunąć krem ​​czystą, lekko zwilżoną szmatką.

Wosk do polerowania pojazdów:

Chociaż jest trochę drogi, jest bardzo skuteczny, ponieważ pomaga ukryć bardzo małe rysy na pojazdach. W tym przypadku jest to Dla lepszej jednorodności zalecana jest ekspansja na cały ekran Te same czynności powtarza się jak w przypadku pasty do zębów, tylko w tym przypadku zaleca się, aby ilość wosku była odpowiednia dla regionu.

Wodorowęglan sodu:

Wodorowęglan sodu jest ogólnie przydatny w wielu przypadkach, więc przygotuj dwie małe filiżanki sody oczyszczonej w jednej dużej filiżance w jednym pojemniku lub odpowiednik w dowolnym pojemniku. Ostrożnie wlej wodę, aż będzie wyglądać jak gęsta śmietana i powtórz kroki użyte w paście do zębów ten

Transparentny lakier do paznokci:

Bardzo trwałe i Jest szeroko stosowany w manicure do ochrony i utrwalenia przez długi czas zabiegi pielęgnacyjne paznokci ten W takim przypadku zaleca się nakładanie na cały dotyk małym pędzelkiem, aby dodatkowo zabezpieczyć ekran. Sprawdzi się nawet do wypełnienia nieco głębszych rys.

Jeśli chcesz go usunąć, po prostu emalia na waciku lub ściereczce acetonowej i delikatnie przetrzyj ją filtrem, aż emalia się rozpuści.

Oleje roślinne:

Od oleju słonecznikowego po oliwę z oliwek, cokolwiek to jest jeśli rysa jest zbyt prosta, weź kilka kropel i wytrzyj czystą ściereczką aż znikną małe rysy.

Zapobieganie zadrapaniom

Za wszelką cenę unikaj noszenia telefonu w brudnych torbach lub portfelach, ponieważ niektóre zabrudzenia mogą porysować urządzenie, jeśli chcesz. kup specjalne wkładki, które zakrywają zarówno plecy, jak i ekran ? lub alternatywnie kilka małych płóciennych torebek.

etui na telefony skutecznie zapobiega zarysowaniom , są takie, które możesz stworzyć w domu. Odciski palców są niezbędne do tworzenia ekranów silikonowe etui są najbardziej praktyczne dla każdego telefonu.

Dodaj komentarz