Jak usunąć linie z poziomymi lub pionowymi paskami na ekranie Smart TV?

Dzięki Smart TV możesz robić nieskończone rzeczy, od najpopularniejszych i najprostszych oglądaj Disney Plus na swoim smart TV Niektóre opcje są nieznane, np. pobieranie Zrzuty ekranu dla smart TV ten Tak czy inaczej, przy tej liczbie rzeczy, które można zrobić na smart TV, szkoda by było, gdyby były zniekształcone przez poziome lub pionowe paski koloru. Z tego powodu wyjaśnimy dzisiaj jak usunąć linie z poziomymi lub pionowymi kolorowymi paskami na ekranie Smart TV

Jak usunąć poziome lub pionowe kolorowe paski z mojego telewizora Smart TV?

  • Najpierw musisz sprawdź wszystkie połączenia wszystkie wewnętrzne kable Smart TV, aby upewnić się, że są prawidłowo podłączone.
  • Jeśli podłączyłeś inne urządzenia elektryczne do gniazdka, w którym znajduje się Twój Smart TV, przełącz je do innego gniazdka, jak najdalej od telewizora, ponieważ inne urządzenia mogą być ingerować z sygnałem transmisyjnym urządzenia.
  • Musisz upewnić się, że ustawienia obrazu, takie jak jasność, nasycenie, kontrast itp. są poprawnie skonfigurowane, co możesz zrobić, przechodząc do menu skonfiguruj swój smart TV

  • Jeśli używasz anten lub kabli, wyjść i widoki z bezpiecznej odległości jeśli zauważysz luźne lub uszkodzone kable jeśli tak, porozmawiaj z elektrykiem lub technikiem u dostawcy sygnału.

Napraw kolorowe paski na ekranie telewizorów inteligentnych LG, Sony, Samsung i Philips

Na telewizorze LG Smart

Jeśli masz inteligentny telewizor LG, który ma ten problem, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to spróbować sprawdź różne struny aby sprawdzić, czy linie są wyświetlane na wszystkich kanałach, czy na konkretnym. Jeśli linie są widoczne na wszystkich kanałach, możesz spróbować przełączyć się na inną aplikację lub źródło, aby sprawdzić, czy problem nadal występuje.

Jeśli na wszystkich wejściach pojawiają się poziome lub pionowe linie, możesz wykonać sterowanie obrazem, opcję dostępną w telewizorze LG, po prostu przejdź do menu Obraz, podążaj ścieżką Ustawienia> Ustawienia zaawansowane> Obraz następnie wybierz Test obrazu. Jeśli w teście obrazu nadal pojawiają się linie, możliwe, że problem z telewizorem wymaga profesjonalnego zbadania.

Na telewizorze Sony Smart

Przede wszystkim musisz nacisnąć Przycisk Start na inteligentnym pilocie do telewizora aby wyświetlić ekran menu telewizora LG, możesz ponownie uruchomić telewizor, natychmiast wyłączając telewizor i odłączając przewód zasilający.

Następnie pozostaw telewizor odłączony od zasilania na co najmniej 2 minuty, a następnie ponownie podłącz przewód zasilający, a następnie włącz telewizor Smart TV i sprawdź, czy problem został rozwiązany. Jeśli problem nie ustąpi nawet po tej operacji, skontaktuj się z technikiem lub natychmiastowa naprawa odzież może być konieczne ten

Jedną rzeczą, którą możesz spróbować, jest przesunięcie anteny (jeśli ją masz), możesz również wyłączyć dowolne urządzenie zasilane bateryjnie, ponieważ może to powodować zakłócenia, i spróbuj podłączyć przewód zasilający do innego gniazdka.

Na telewizorze Samsung Smart

Społeczność Samsung Online zaleca, aby w przypadku pojawienia się linii na ekranie telewizora Samsung wykonać test ekranu, podążając ścieżką menu> Autodiagnostyka> Test obrazu ten

Jeśli problem będzie się powtarzał, najlepszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się oficjalna służba techniczna od Samsunga lub, jeśli test obrazu nie wyświetla linii, zaleca się zresetowanie obrazu do domyślnych ustawień telewizora Samsung Smart TV.

Na telewizorze Smart TV firmy Philips

Jeśli masz telewizor Philips Smart TV, możesz odłącz telewizor , zaleca się również odłączenie wszystkich urządzeń od telewizora, a następnie odczekanie co najmniej jednej minuty po zgaśnięciu diody LED i ponowne włączenie telewizora. ten

Mamy nadzieję, że te informacje okażą się przydatne i wkrótce będzie można to zrobić ponownie zainstaluj aplikacje na swoim smart TV i że możesz to zrobić wysyłać filmy i wideo z telefonu komórkowego, w tym smart TV.

Dodaj komentarz