Jak usunąć brakujący przegląd profilu programu Photoshop

Wyjaśniamy, jak wyłączyć okno, które zawsze pyta o profil obrazu w Photoshopie

Photoshop stał się jednym z najpopularniejszych programów dla edycja i tworzenie zdjęcia, zarówno w domu, jak i w pracy. I to jest to narzędzie Cegła suszona na słońcu jest jedną z najczęściej stosowanych we wszelkiego rodzaju branżach kreatywnych, od retuszu fotograficznego po projektowanie graficzne, ilustrację cyfrową i wiele innych dziedzin. W końcu to jest złożone oprogramowanie , łatwy do nauczenia, ale dość trudny do opanowania, gdy tylko zaczniesz odkrywać wszystkie jego możliwości, które nie są niczym niezwykłym. W tym sensie, jeśli jesteś nowy w Photoshopie i niedawno zainstalowałeś program na swoim komputerze, zdecydowanie jesteś zmęczony okno, które pojawia się automatycznieza każdym razem, gdy otwieramy nowy plik obrazu.

To automatyczne ostrzeżenie, które nas ostrzega profile kolorów określony plik obrazu to brakuje , automatyzacja samego Photoshopa, o który pyta nas Profil obrazu RGB co może być bardzo przydatne dla większej liczby użytkowników. zaawansowane, ale w większości jest to tylko irytacja, która pojawia się przy każdym nowym otwieranym pliku. Niestety w tym samym oknie nie ma opcji, aby sprawdzić, czy nie chcemy być powiadamiani za każdym razem, gdy otwieramy plik, więc jeśli nie mamy wystarczającej wiedzy, będziemy musieli wielokrotnie zamykać okno. Dlatego proponujemy Ci mały przewodnik krok po kroku, jak wyłączyć ostrzeżenie o braku profilu kolorów w Photoshopie .

Jak wyłączyć alert braku profilu kolorów w programie Photoshop?

Ponieważ samo okno ostrzeżenia brak, profil kolorystyczny Nie pokazuje żadnej opcji, aby nie wyświetlać samego ostrzeżenia po otwarciu każdego nowego pliku, musimy trochę zanurkować między rozszerzonymi menu Photoshopa. A jeśli nie wiemy, jak dojść do upragnionego wyboru, może to stać się prawdziwą odyseją i stratą czasu. na szczęście oto rozwiązanie. Aby to zrobić, musisz najpierw przejść do opcji reszta zlokalizowany w Najlepsze menu Photoshopa .

Jak wyłączyć alert braku profilu kolorów w programie Photoshop?

Gdy pojawi się menu wersja , musimy wejść Ustawienia kolorów , wpis na dole menu rozwijanego. Dostęp do tego menu można również uzyskać, naciskając następującą kombinację klawiszy:

Jak wyłączyć alert braku profilu kolorów w programie Photoshop?

Z menu rozwijanego lub za pomocą tej kombinacji klawiszy na ekranie pojawi się nowe okno z ustawienia kolorów Photoshop, gdzie znajduje się sekcja o nazwie Standardy zarządzania kolorami . Seria znajduje się na końcu tej sekcji pola wyboru do włączania lub wyłączania dwa parametry związane z zarządzaniem kolorami plików graficznych programu Photoshop, podzielone na dwie grupy:

  • Różnice w profilu
  • Brak profilu

Interesuje nas wybór Brakujące profile jest oznaczony jednym polem: Zapytaj na otwarciu . Cóż, jeśli nie chcemy znosić irytujących kolorowych okien profilu za każdym razem, gdy otwieramy plik obrazu, musimy odznacz to pole . Wystarczy kliknąć na koniec W PORZĄDKU w celu trwałej dezaktywacji tego powiadomienia. ” Możemy teraz otwierać wszystkie rodzaje plików graficznych bez irytujących ramek ostrzegawczych w profilu kolorów.

Jak wyłączyć alert braku profilu kolorów w programie Photoshop?

A jeśli chcesz się upewnić, że nie pojawią się żadne okna związane z profilem kolorów, zaleca się również wyłączenie obu zakładek Różnice w profilu , Z Zapytaj, kiedy otworzysz eti Pytaj podczas wklejania .

Dodaj komentarz