Jak ustawić wartość w arkuszu programu Microsoft Excel? Przewodnik krok po kroku

Dzisiaj jeden z Programy Microsoft Office najbardziej rozpoznawalny to jest bez wątpienia przekroczyć . Który składa się z narzędzia arkusza kalkulacyjnego, które pozwala tworzenie, modyfikowanie i zarządzanie różnymi danymi do intuicyjnego i łatwego zarządzania wszystkimi informacjami. Biorąc to pod uwagę, to działa jak urządzenie wiersze i kolumny podzielone przez komórki .

W ten sposób umożliwia wykonywanie różnych zadań i czynności bardzo skuteczna Jeśli jest to szczegółowy zapis liczb, wykonaj obliczenia za pomocą narzędzi matematycznych, tworzyć grafiki do zbierania interesujących informacji i przetwarzania tekstu. W związku z tym on jest idealny do operacji na liczbach w sekwencji stojak .

Jednak dzięki jego funkcjom użytkownicy mają wybór zoptymalizuj swoje wrażenia do maksimum . Jednym z nich jest możliwość: ustaw wartość tylko za pomocą symbolu , właściwy. Wtedy ci pokażemy jak to działa i jakie kroki należy podjąć, aby zakończyć proces .

Symbol $ w programie Excel Jaka jest jego główna funkcja w moich arkuszach?

Jak powiedzieliśmy wcześniej Microsoft Excel zawiera wiele narzędzi, dzięki którym każdy użytkownik może zoptymalizować swoje wrażenia, dziękuję w zależności od pracy, którą ma do wykonania . Dlatego użycie niektórych symboli w tym programie, sprawiają, że niektóre czynności są łatwiejsze do wykonania i bardzo przydatne dla ludzi . Jeden z tych symboli to „$” znany na całym świecie jako symbol dolara, peso lub waluty.

Który ma określoną funkcję w działaniu przekroczyć eti składać się z głównie do ustaw wartość na arkuszu . W tym sensie symbol dolara służy do: uniemożliwić modyfikację raportów, gdy użytkownik musi skopiować formułę . To powiedziawszy, możesz zdefiniować zarówno wiersz, jak i kolumnę, a nawet oba, w Microsoft Excel .

„AKTUALIZACJA ✅ Czy chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak ustawić wartość komórki w arkuszu kalkulacyjnym Excel? ⭐ ODWIEDŹ TUTAJ ⭐ i dowiedz się wszystkiego od ZERO!”

W ten sposób Co dzieje się domyślnie w programie Excel, gdy użytkownicy kopiują formułę z jednej komórki do drugiej, nie stanie się . Ponieważ po wykonaniu tej czynności program modyfikuje wszelkie odniesienia do tego typu i jest zmianą w oparciu o jej przesunięte pozycje .

Symbol Dlatego działa na odwołaniach do komórek dowolnego typu określonego w obszarze Excel . Dlatego jest powszechnie używany do tworzenia takiego projektu w zawartości komórek siatki. następnie dzięki „$” , wartości zostaną określone, gdy formuła zostanie skopiowana lub przeniesiona do innych sąsiednich komórek.

Kroki, aby ustawić wartość komórki w dokumencie Microsoft Excel

Jak wspomniano w poprzedniej sekcji, symbol dolara umożliwia poprawianie komórek typu przekroczyć To sprawia, że ​​bardzo przydatne jest kopiowanie tego samego typu do wielu komórek, z pozostawienie predefiniowanej wartości lub przeciągnięcie tego wzoru bez zmiany pozycji przewijania . Ale możesz się zastanawiać, jak dany symbol powinien być używany, aby metoda działała poprawnie w arkuszu kalkulacyjnym Microsoft Office.

Dlatego poniżej wyjaśnimy wszystkie kroki, które należy wykonać:

  • Najpierw przejdź do dokumentu Excel w chcesz wykonać tę funkcję i wyszukać komórka, którą chcesz zdefiniować w arkuszu .
  • Następnie wprowadź odpowiednią formułę i wykonaj żądaną akcję. W tym przypadku wybieramy średnią.
  • Na przykład teraz ustaw pierwszą wartość na liście , kliknij komórkę zawierającą wynik i przejdź tam wprowadź symbol „$” w komórce B1 który pasuje do tej wartości (jak pokazano na obrazku).

Jeśli masz jakieś pytania, zostaw je w komentarzach, skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej i pomożemy wielu innym członkom społeczności. Kocham cię!

Dodaj komentarz