Jak uniknąć cięć podczas oglądania programów telewizyjnych i filmów w VLC, zwiększając pamięć buforową?

Kto nie lubi cieszyć się dobrym serialem lub dobrym filmem? Zdecydowanie większość z nas. Jednak może być Sztuka nudne, jeśli jest nasze Odtwarzacz VLC nie oświetlony nie jest to dobry film i zacznij ciąć lub wyświetlać w pikselach. Jeśli dotyczy to Ciebie, nie martw się, w tym artykule pokażemy, jak skonfigurować VLC.

Co to jest tampon?

Tampony lub lepiej znane jako regulator w języku angielskim jest to w zasadzie miejsce, w którym znajduje się pamięć dowolnego urządzenia cyfrowego.

Służy do tymczasowego przechowywania oczekujących danych. W ten sposób programowi, który tego potrzebuje, nie zabraknie danych. Może to być spowodowane niestabilnością transferu lub zbyt dużą szybkością procesu.

Ta mała pamięć podręczna pomaga nam, gdy jest odtworzenie wideo w to się nie kończy. Jest to możliwe dzięki temu, że bufor jest przetwarzany na kilka sekund przed oglądanym filmem, więc nie mamy problemu.

Jednak domyślny bufor nie jest zbyt duży, podobnie jak pamięć, którą zawiera. Może to spowodować odcięcie wideo w wysokiej rozdzielczości, co staje się dość irytujące podczas oglądania.

Ale nie wszystko stracone, domyślny rozmiar bufora można zwiększyć, aby uniknąć takich błędów. Po prostu skonfiguruj go tak, abyś nie miał problemów z oglądaniem ulubionych seriali i filmów.

Ten artykuł jest gotowy, aby wyjaśnić, w jaki sposób skonfiguruj bufor VLC i natychmiast zakończ cięcia.

Jak skonfigurować bufor VLC?

Kroki, aby dokonać tej regulacji, są dość proste. Powinieneś już mieć zainstalowany VLC Player, więc zacznijmy. Jeśli nie, to nowy produkt właśnie dla Ciebie! pobierz najnowszą wersję VLC Media Player za darmo.

Aby rozpocząć konfigurację, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to otworzyć główne okno odtwarzacza VLC. Będąc w środku, musisz go otworzyć menu narzędzi tej aplikacji, aby uzyskać dostęp do preferencji tego odtwarzacza.

Menu w menu preferencji, zobaczysz okno z wieloma specyfikacjami odtwarzacza. Jeśli to okno się nie pojawi, musisz przejść do lewego dolnego rogu i poszukać opcji Pokaż ustawienia i ustaw go w trybie Wszystkie. Wracając do listy ulubionych, poszukaj pola o nazwie Wstaw / Kodery w lewym wierszu i kliknij je.

Gdy to zrobisz, po prawej stronie pojawi się kolejny zestaw opcji. Musisz przejść do opcji na dole i zlokalizować pudełko Zaawansowany, gdzie możesz dokonać żądanej konfiguracji.

Ponownie zobaczysz kolejny zestaw opcji, które musisz rozszerzyć, aby mieć bufor na więcej pamięci. I oczywiście możesz oglądać swoje filmy bez przerwy podczas korzystania z odtwarzacza VLC. Jakie opcje powinienem opracować? Możesz się zastanawiać, nie martw się, pokażemy Ci, co to jest.

Pierwsza to pamięć podręczna plików, ta opcja pokazuje, wybacz nadmiarowość, twoja pamięć podręczna Odtwarzacz VLC do odtwarzania wideo. Drugi to pamięć podręczna sieci co pozwoli Ci rozszerzyć pamięć podręczną podczas oglądania filmów strumieniowych lub internetowych.

Po zwiększeniu tych wartości i ich zaakceptowaniu konieczne jest ponowne uruchomienie odtwarzacza VLC, aby poprawnie zapisać zmiany.

Po ponownym otwarciu możesz spróbować i zobaczyć, że problem z pikselami i wycięciem podczas czytania zniknął.

Teraz, jeśli problem będzie się powtarzał, jednym z powodów może być niski poziom procesora. Utrudni to odtwarzanie wideo HD.

Więc możesz oglądać filmy w środku 4K lub HD nie wystarczy zmienić ustawienia VLC. Potrzebujesz też dobrej karty graficznej i dobrego procesora, inaczej to nie pomoże.

W takim przypadku zalecamy przekonwertowanie formatu filmu na format o niższej jakości. W ten sposób komputer może płynnie odtwarzać filmy. Odkryć jak skonfigurować wideo z tapetą za pomocą VLC.

Dowiedz się, jak łatwo możesz łatwo pobierz i zaktualizuj kodery VLC.

Dodaj komentarz