Jak uniemożliwić automatyczne otwieranie lub otwieranie iTunes w systemie Windows 10?

Podłączenie iPhone’a lub iPada do komputera w celu ładowania jest dość wygodne. Jednak za każdym razem, gdy go podłączamy, uruchamia się iTunes. Bardzo szybko potrafi się nudzić. Z tego powodu zobaczymy Jak uniemożliwić automatyczne otwieranie iTunes w systemie Windows 10? ten

Samo otwieranie niektórych programów samo w sobie nie jest przyjemne. W przypadku iTunes problem pochodzi z „ Pomocnik iTunes Który działa w tle i jest instalowany z iTunes.

Ta mała aplikacja wykrywa, kiedy podłączasz urządzenie Apple i automatycznie otwiera iTunes. Aby temu zapobiec, musimy wyłączyć lub wyłączyć iTunes Helper, to naprawdę bardzo proste.

Zapobiegaj automatycznemu otwieraniu iTunes w systemie Windows

  • W tym celu musimy kliknąć prawym przyciskiem myszy Pasek zadań systemu Windows 10 ten Znajduje się na dole systemu operacyjnego.
  • Na pewno docenisz to, że jest menu, w którym musisz wybrać” Menadżer zadań ”.
  • Otworzy się małe okno, w którym musimy kliknąć w lewym dolnym rogu ekranu, gdzie jest napisane „ Więcej szczegółów ”. W ten sposób możemy zobaczyć wszystkie opcje menedżera zadań.
  • Gdy okno jest zmaksymalizowane. Na górze widzimy różne zakładki. Interesuje nas „ Dom ”.
  • Tutaj powinniśmy szukać” Pomocnik iTunes „I kliknij prawym przyciskiem myszy, ponownie pojawia się menu rozwijane, w którym musimy wybrać opcję” wyłączyć coś ”.
  • W tej sekcji zobaczysz również „ Asystent mobilny iTunes Nie należy go wyłączać, ponieważ zajmuje się synchronizacją między urządzeniami Apple.
  • Po wyłączeniu programu iTunes Helper konieczne będzie ponowne uruchomienie komputera, aby zmiany zaczęły obowiązywać.
  • Jeśli nie chcesz ponownie uruchamiać komputera. Możesz zakończyć proces iTunes Helper na karcie Procedury. Po prostu wyszukaj „ Pomoc iTunes » , kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz ” Koniec pracy ”.

Rozwiązanie: iTunes otwiera się tylko w systemie Windows

Jak widzicie uniemożliwić automatyczne otwieranie iTunes w systemie Windows to jest niezwykle proste. Możesz użyć tej samej procedury, co każda inna aplikacja, która otworzy się automatycznie w twoim systemie operacyjnym.

Na koniec musimy wyjaśnić, że nie ma to wpływu na program. Możesz go uruchomić, kiedy tylko chcesz, uruchamiając go. Jedyne, co otrzymujemy z tym przewodnikiem, to to, że uniemożliwi on jego otwarcie tylko po uruchomieniu komputera lub podłączeniu do niego urządzenia Apple.

Dodaj komentarz