Jak umieścić obraz tła w arkuszu kalkulacyjnym w LibreOffice Writer

Odciski palców są niezbędne do tworzenia ekranów arkusze kalkulacyjne to jedno z najpopularniejszych narzędzi biurowych wykorzystywane przez firmy na całym świecie do monitorowania swojej działalności. Istnieje wiele firm produkujących arkusze kalkulacyjne, a dziś porozmawiamy o bardzo potężnym oprogramowaniu, które zalecamy, jeśli nie pobrałeś zainstaluj LibreOffice ten

Powiemy Ci o tym więcej Calc, oprogramowanie open source który oferuje wspaniałe i bardzo przydatne zalety w stosunku do innego oprogramowania. Jednym z narzędzi, które daje to narzędzie, jest możliwość łatwego dostosowywania arkuszy kalkulacyjnych, takich jak np. tworzyć dynamiczne wykresy w LibreOffice Calculation

Innym interesującym aspektem jest to, że możesz dodawać obrazy, aby umieścić je jako tło na swoich arkuszach, a tym samym nadać im profesjonalne wykończenie. Nie wiesz jak? Nie martw się, nie jesteś jedynym, któremu trudno nie wiedzieć, jak umieścić te obrazy.

I dlatego tu jesteśmy, poprowadzimy Cię tym artykułem, abyś mógł nadal umieszczać obraz, który chcesz na swoich arkuszach. Nie martw się, pomyślne zakończenie tego procesu nie jest trudne, wykonując czynności, które pokażemy poniżej.

Czy warto używać Calca?

Możesz nie być zaznajomiony z Calc i jego narzędziami, więc poświęćmy chwilę, zanim przejdziemy do reszty przewodnika, aby o tym porozmawiać. W ten sposób możesz uzyskać jaśniejsze informacje i lepiej zrozumieć proces, który dla Ciebie przygotowaliśmy.

Jak powiedzieliśmy wcześniej, Calc to bezpłatne oprogramowanie do arkuszy kalkulacyjnych Excel, ale z mniejszą liczbą narzędzi. Ten program został wydany dla systemów Windows, Mac i Linux jako część pakietu Apache Open Office.

Jedną z głównych zalet tego programu jest to, że otwarte źródło, będziesz miał kilka rozszerzeń, które uznasz za bardzo przydatne i pomogą ci m.in. porównaj dwie listy lub kolumny ten Możesz pobrać te narzędzia za darmo z sieci, więc nie będziesz miał problemu z ich instalacją.

Inną cechą Calc jest to, że możesz używać pomiarów metrycznych, dzięki czemu możesz dokładnie mierzyć komórki lub kolumny. Ponadto możesz sformatować te pomiary w cm, mm, calach lub dowolny typ miary używany w Twoim kraju.

Więc jeśli szukasz oprogramowania do uruchomienia mocne arkusze kalkulacyjne i wyposażony w przydatne narzędzia, Calc jest dla Ciebie. Jednym z najbardziej przydatnych narzędzi jest możliwość dodawania zdjęć za pomocą prostego procesu, który udostępnimy.

Jak umieścić tapety arkusza kalkulacyjnego w Calc?

Proces wstawiania obrazów tła do arkusza Calc jest bardzo łatwy do naśladowania. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami, które pokażemy poniżej, abyś nie miał żadnych problemów z procesem.

Przede wszystkim to oczywiste zainstalowałem Calc na swoim komputerze, więc jeśli nie masz zainstalowanego tego programu, uruchom go, aby go pobrać ten To powiedziawszy, przejdźmy do wyjaśnienia, jak umieszczać obrazy tła w arkuszach kalkulacyjnych.

krok 1

Pierwszym krokiem, który musisz wykonać, jest po prostu: Wstaw obraz , możesz to zrobić, przechodząc do menu kontekstowego, wybierając lokalizację, a następnie klikając sekcję Tło. Dzięki temu Twój obraz będzie pod komórkami, w tle.

krok 2

Chociaż na pierwszy rzut oka wstawienie obrazu w tło może wydawać się niemożliwe, jest na to sposób. Musisz aktywować przeglądarkę Calc, w której możesz znaleźć barre poniżej narzędzia Typowa ikona. Musisz poszukać opcji i znaleźć jedną o nazwie Obrazy i kliknąć symbol + przed nazwą.

krok 3

W opcji Obrazy będziesz mógł zobaczyć listę wszystkiego, co masz w swoim dokumencie, wśród których będziesz mógł zobaczyć ten, który umieściłeś na dole i którego nie będziesz mógł wybrać, jeśli nie możesz podwójne kliknięcie nad ten

Możesz teraz zamknąć przeglądarkę i powinieneś widzieć swój obraz w tle arkusza kalkulacyjnego. Jeśli chcesz, możesz również wysunąć go na pierwszy plan, aby móc nim zarządzać, jak chcesz. To takie proste, teraz możesz pracować na swoim arkuszu Calc za pomocą tylny obrazplan, kiedy skończysz, możesz skonfigurować i wydrukować różne strony w Calc LibreOffice

Dodaj komentarz