Jak uaktualnić do Wine 5.0 w systemie Linux

Wino 5.0 jest już dostępne i przynosi jeszcze więcej ulepszenia dla graczy Linuksa . Jest wiele rzeczy, które mogą Ci się spodobać w tej nowej wersji Wine, ale niektóre z najlepszych nowych funkcji to: obsługa wielu ekranów, procesor graficzny Vulkan został zaktualizowany do wersji 1.1, obsługa modułu PE i ponowna implementacja XAudio 2 w tym kreatorze , pokażemy Ci, jak zaktualizować nową wersję Wine na komputerze z systemem Linux.

Instrukcja instalacji Ubuntu

Czy używasz Ubuntu? Czy chcesz uaktualnić do Wine 5.0? To właśnie musisz zrobić. Najpierw otwórz okno terminala, klikając Ctrl + Alt + T my Ctrl + Shift + T na klawiaturze. Następnie użyj komandos trafne wyszukiwanie aby określić, czy chcesz zainstalować pakiet «winehq-stable».

trafne wyszukiwanie winehq-stable

Jeśli masz zainstalowany winehq-stable, aktualizacja do wersji 5.0 jest tak prosta, jak aktualizacja zasobów oprogramowania Ubuntu za pomocą Ubuntu zmodernizować i zainstaluj najnowsze aktualizacje za pomocą komandos zmodernizować .

sudo apt update

zaktualizuj sudo apt -y

Nie możesz znaleźć pakietu „winehq-stable” zainstalowanego na komputerze z systemem Linux Ubuntu? Najbardziej prawdopodobne do użycia Wersja wina 4.0 w repozytoriach oprogramowania Ubuntu, a nie w oficjalnej wersji Wine. Postępuj zgodnie z tymi instrukcjami krok po kroku, jak usunąć wersję Wine Ubuntu i zastąpić ją Wine 5.0.

Krok 1: Najpierw usuń wszystkie ślady pakietu „wine” z komputera z systemem Linux Ubuntu przez za pomocą apt-get usuń komandos .

>> sudo apt-get usuwam wino – rozliczenie

Krok 2: Biegać komandos Autorower aby odinstalować wszelkie zależności Wine 4.0, które mogą istnieć na twoim komputerze Ubuntu.

sudo apt autoremove -y

Krok 3: Za pomocą komandos wget , pobierz plik rozruchowy dla repozytorium oprogramowania WineHQ dla Ubuntu.

wget -nc https://dl.winehq.org/wine-builds/winehq.key

Krok 4: Dodaj nowo pobrany plik klucza wine do systemu Ubuntu przez za pomocą klucz-apt komandos .

sudo apt-key dodaj winehq.key

Krok 5: Teraz, gdy Ubuntu ma plik klucza Wine, nadszedł czas, aby dodać repozytorium oprogramowania WineHQ. Z apt-add-repository komandos , Zarejestrować – w repozytorium.

Zwróć uwagę, że w momencie pisania tego przewodnika najnowsza wersja Ubuntu to 19.10. Jeśli chcesz, aby działał w nowszej wersji, kliknij tutaj .

19.10 -    sudo apt-add-repository 'deb https://dl.winehq.org/wine-builds/ubuntu/ eoan main'
18.04 LTS - sudo apt-add-repository 'deb https://dl.winehq.org/wine-builds/ubuntu/ bionic main'

Krok 6: G La Ustawić dzień komandos , zaktualizuj repozytoria oprogramowania Ubuntu.

sudo apt update

Krok 7: Wreszcie, Ustawić 5.0 poziom błędu po instalacji wino stodoła paczka .

sudo apt install winehq-stable

Instrukcja instalacji Debiana

>> Możliwe jest uaktualnienie do Wine 5.0 w systemie Debian Linux, ponieważ ludzie stojący za Wine przesyłają go przez swoje repozytorium oprogramowania. Aby rozpocząć aktualizację, uruchom okno terminala, klikając Ctrl + Alt + T my Ctrl + Shift + T na klawiaturze. Następnie użyj komandos zmodernizować aby sprawdzić aktualizacje.

sudo apt-get update

Gdy Debian Linux zakończy sprawdzanie dostępności aktualizacji, możesz zainstalować najnowsze aktualizacje oprogramowania, w tym Wine 5.0, z repozytorium oprogramowania WineHQ za pomocą komandos zmodernizować .

sudo apt-get upgrade -y

Nie masz aktualizacji Wine? Jeśli tak, prawdopodobnie nie zainstalowałeś Wine 4.0 z oficjalnego repozytorium oprogramowania WineHQ na Debianie i zamiast tego używasz wersji Wine zawartej w „głównym” repozytorium oprogramowania. Aby uaktualnić do wersji 5.0, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami krok po kroku.

Krok 1: Odinstaluj wersję Wine Debiana za pomocą komandos usuwać poniżej.

sudo apt usuń wino --purge

Krok 2: odinstaluj wszystkie pozostałe zależności Wine z systemu za pomocą komandos Autorower .

sudo apt autoremove

Krok 3: Pobierz i dodaj klucz oprogramowania WineHQ do Debiana przez za pomocą wget eti odpowiednie klawisze dowódcy .

wget -nc https://dl.winehq.org/wine-builds/winehq.key
sudo apt-key dodaj winehq.key

Krok 4: Dodaj oficjalne repozytorium oprogramowania WineHQ do swojego komputera z systemem Debian Linux przez za pomocą add-apt-repository komandos .

Rozciąganie Debiana 9 - sudo apt-add-repository 'deb https://dl.winehq.org/wine-builds/debian/ stretch main'
Pogromca Debiana 10 - sudo apt-add-repository 'deb https://dl.winehq.org/wine-builds/debian/buster main'

Krok 5: Biegać Ustawić dzień polecenie do ustawienia Zaktualizuj źródła oprogramowania na komputerze z systemem Debian Linux, co spowoduje uruchomienie repozytorium WineHQ.

sudo apt-get update

Krok 6: Zainstaluj Wine 5.0 na swoim komputerze z Debianem, aby zakończyć proces.

sudo apt-get install winehq-stable

Instrukcje instalacji Arch Linux

Arch Linux to system operacyjny nowej generacji. Co oznacza „awangarda”? Oznacza to, że system operacyjny natychmiast otrzymuje szybkie i spójne aktualizacje, bez konieczności przeprowadzania szeroko zakrojonych testów. Oznacza to, że jeśli chcesz mieć najnowszą wersję Wine (wersja 5.0), nie będziesz musiał długo czekać.

Aby uaktualnić do Wine 5.0 na komputerze Arch Linux, wystarczy zaktualizować oprogramowanie za pomocą komandos Pacman poniżej.

sudo pacman -Syyu

Nie otrzymałeś aktualizacji Wine w swoim systemie Arch? Być może nie masz go zainstalowanego. Aby zainstalować 5.0 na Arch, wykonaj następujące kroki.

sudo pacman -S przyszedł

Instrukcje instalacji Fedory

Fedora Linux jest bardzo podobny do Arch Linux. Aktualizacje są szybkie i łatwe, w tym nowe wersje Wine. Jeśli szukasz Wine 5.0 na silniku Fedory, uruchom aktualizację za pomocą oprogramowania Gnome lub terminala.

Alternatywnie, jeśli wolisz otrzymywać aktualizacje Wine bezpośrednio od WineHQ, otwórz okno terminala, klikając Ctrl + Alt + T my Ctrl + Shift + T na klawiaturze i postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami.

Krok 1: Zapisz się do repozytorium oprogramowania WineHQ za pomocą Manager konfiguracji.

Fedora 31 — dnf config-manager --add-repo https://dl.winehq.org/wine-builds/fedora/31/winehq.repo
Fedora 30 — menedżer konfiguracji dnf - add-repo https://dl.winehq.org/wine-builds/fedora/30/winehq.repo

Krok 2: Zainstaluj oprogramowanie za pomocą komandos instalacja dnf .

sudo dnf zainstaluj winehq-stable

Instrukcje instalacji OpenSUSE

Czy używasz OpenSUSE i chcesz otrzymać Wine 5.0? Niestety WineHQ nie obsługuje bezpośrednio OpenSUSE. Więc jeśli chcesz ulepszyć swój najlepszy zakład to: przejdź do OpenSUSE Tumbleweed . Znajduje się w oficjalnej ścieżce aktualizacji i zostanie zainstalowany jak zwykła aktualizacja.

Dodaj komentarz