Jak szybko i łatwo usunąć wirusa z recyklingu z USB za pomocą skrótów? Przewodnik krok po kroku

Zagrożenia Z TEN de bezpieczeństwo to jest wszędzie . Od pobierania z Internetu, przez strony internetowe i ich pliki cookie, po korzystanie z urządzeń wymiennych. Ogólnie rozmawiamy o wirus, ale zwłaszcza z tzw. Recyklera .

Jest mało złośliwego oprogramowania też nudne to jest. I choć eksperci oceniają to do średniego poziomu zagrożenia Prawda jest taka, że ​​stanowi zagrożenie dla zainfekowanych plików i informacji.

Dwa najważniejsze problemy, które reprezentuje, to: toksyczność (co jest warte nadwyżki), z którym się rozprzestrzenia i nie do odróżnienia . Aby uniknąć lub nawet wyeliminować tego niechcianego gościa na Twoim urządzeniu, zalecamy następujący post.

Co to jest Recycler wirusów i jak działa na dyskach wymiennych?

Jest złośliwe oprogramowanie zaprojektowane w celu podważenia systemu operacyjnego Windows . Rozprzestrzenia się za pośrednictwem urządzeń wymiennych, takich jak m.in. dyskografie urządzenia zewnętrzne, pendrive’y, pendrive’y itp. Pierwszą oznaką obecności tego wirusa jest komunikat systemowy, który stwierdza: „Wystąpił problem z plikiem Recycler.exe i powinien on zostać zamknięty.” Jak wspomniano wcześniej, jest to dość zaraźliwy program i dotyczy tylko Windows v ze względu na funkcje automatycznego wykonywania plików.

Wirus działa w następujący sposób: Po umieszczeniu urządzenia wymiennego na drugim komputerze szkodliwe oprogramowanie pisze: « autorun.inf » plik z plikiem wykonywalnym « Recycler.exe ” do niej . Pierwszy problem polega na tym, że te dwa zachował tajemnicę i trudno je dostrzec gołym okiem. Następnie, wkładając to samo urządzenie do innego komputera, automatycznie wykonywalny kto to robi kopia wirusa w systemie jest aktywowany . Innymi słowy, w nowym medium.

W ten sposób, gdy wprowadzasz nowe urządzenia, cykl się powtarza, a złośliwe oprogramowanie rozprzestrzenia się . Drugą wadą tego wirusa jest to, że narusza nasz system eti pozostawia otwarte drzwi dla nowego złośliwego oprogramowania co może być bardziej niebezpieczne. Ponadto może uszkodzić przeglądarki internetowe, przekierowując Cię na strony z bardziej złośliwą zawartością.

Dowiedz się krok po kroku, jak usunąć wirusa Shortcuts z dysku USB

Wspomnieliśmy na początku, że pierwszym objawem było pojawienie się plakatu. Ale nie zawsze tak się dzieje. Jeśli jednak włożysz zawartość zewnętrznego dysku lub pendrive’a, zobaczysz wszystkie pliki i pliki zostały przekonwertowane na natychmiastowy dostęp .

Coś, co potwierdzi fakt, że jesteś ofiarą wirusa. Ale nie martw się, ponieważ jesteś tak popularnym wirusem, Istnieją różne rozwiązania i metody, aby to wyeliminować . W tym artykule pokażemy, jak trwale usunąć go z urządzenia. Pierwszą rzeczą i to, co zawsze sugerujemy, to masz zainstalowany potężny program antywirusowy z ochroną w czasie rzeczywistym. Jest wiele, bardzo dobry i darmowy online . Może to rozpoznać po prostu wkładając wyjmowany materiał.

Jednak może nie usunąć go całkowicie, więc musisz wykonać kilka dodatkowych kroków:

 • otwarty jeden po drugim wszelkie urządzenia, które Twoim zdaniem są zainfekowane i powtórz następującą operację .
 • Zakładka „Występ” z Twojej przeglądarki, sprawdź Pole „Pokaż ukryte przedmioty”. .
 • odnaleźć „Pliki Desktop.ini » , „B845ef76.ece” eti „Autorun.inf” jak również pliki „RECYKLING” eti „PRZEWODNIK” .
 • Wybierz ( nie otwieraj ich! ) I kliknij kombinację „Shift + Del” .

Niestety podczas tej operacji wszystkie skróty, które kiedyś były rekordami również zniknie . Ale nie martw się, ponieważ można je uratować.

„AKTUALIZUJ λετε Chcesz dowiedzieć się, jak usunąć irytującego wirusa skrótu z dysku USB? ⭐ ODWIEDŹ TUTAJ ⭐ i dowiedz się wszystkiego o SCRATCH!”

Wystarczy postępować zgodnie z tymi instrukcjami:

 • Z menu Start wybierz „Występować” lub naciśnij „Okna + R” .
 • rodzaj „CMD” Puis „W PORZĄDKU” .
 • Kiedy wyprzedaż się otworzy, poszukaj spojrzenia odpowiednia litera na urządzeniu wymiennym.
 • Wybierz napęd z odpowiednim rozpoznaniem. Na przykład dla F byłoby to „FA:” . Która linia pojawiłaby się jako F:>.
 • Wpisz polecenie attrib -s -r -h /s /di naciśnij „Wejście” .
 • W ten sposób wszystkie pliki i pliki wróci do normy na Twoim urządzeniu.

Wskazówki dotyczące unikania usuwania dysków wymiennych za pomocą wirusa recyklera

Oczywiście najlepszym sposobem na uniknięcie tego wirusa i zapobieżenie zainfekowaniu naszego komputera jest: unikaj zarazy .

Aby to zrobić, mamy pięć zaleceń, które pomogą Ci trzymać te niechciane elementy z dala od Twojego systemu i urządzeń:

Wybierz najlepszy program antywirusowy, jaki możesz mieć

Jeśli to jedna z twoich opcji, Wybierz ten, który zapewnia najlepszą ochronę w czasie rzeczywistym . Większość z nich jest zwykle płatna, ale jeśli nie możesz sobie pozwolić na opłaty, istnieją bardzo dobre internetowe, które są bezpłatne. Dobry program antywirusowy powstrzyma rozprzestrzenianie się infekcji na system operacyjny . W tym samym czasie on… ostrzeże Cię o potencjalnie niebezpiecznych witrynach Do bezpieczeństwo Twoje urządzenie.

Uważaj, gdzie kładziesz długopis

Porada ma również zastosowanie Zewnętrzne dyski twarde ten dyski flash , parzysty telefony komórkowe . Ponieważ złośliwe oprogramowanie spróbuje automatyzacja de przejść z zainfekowanego komputera do każdego z nich . Aby w jak największym stopniu uniknąć tego ryzyka, możesz zintegrować program antywirusowy USB z każdym urządzeniem. Z kolei przeanalizuj go, gdy umieścisz go w niewiarygodnych źródłach.

Unikaj niebezpiecznych stron

Odnosić się do nielegalne strony pobierania , a także te: nie posiadają certyfikatów bezpieczeństwa prawidłowo. Witryny te są wylęgarnią wszelkiego rodzaju złośliwego oprogramowania. Często zawierają wprowadzające w błąd banery i przyciski, które otwierają tylne drzwi systemu komputerowego.

Wyłącz automatyczne odtwarzanie

Ten zapobiegnie odtwarzanie z urządzeń zewnętrznych z do egzekucji bez Twojej zgody.

Aby to osiągnąć lub zweryfikować, wykonaj następujące kroki:

 • iść „Lista kontrolna” .
 • Następnie do „Materiał i dźwięk” .
 • Szukaj „Odtwarzanie automatyczne” .
 • Wyłącz opcję „Użyj autoodtwarzania” wszystkim dostawcom i urządzeniom.

Poleć te procedury i wskazówki swoim znajomym

To może wydawać się trywialne, ale tak zminimalizuje ryzyko rozprzestrzeniania się Recyklera między komputerami cięte przez wymienne urządzenia. Zaleca się również przeprowadzanie kontroli bezpieczeństwa na komputerach, z których regularnie korzystasz, na przykład w pracy.

Jeśli masz jakieś pytania, zostaw je w komentarzach, skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej i pomożemy wielu innym członkom społeczności. Kocham cię!

Dodaj komentarz