Jak szybciej kopiować pliki i foldery za pomocą Robocopy?

Jeśli chcesz szybciej przenosić dokumenty, lepiej skorzystać z tak zwanego narzędzia „Robocopy”. Z tego powodu przygotowaliśmy ten poradnik, w którym dowiesz się Jak szybciej kopiować pliki i foldery za pomocą Robocopy?

Czym jest roboskopia?

Robocopy, znany również jako Consistent File Copy (ze względu na angielskie tłumaczenie) „Solidna kopia pliku” ) to polecenie, którego możemy użyć w konsoli Windows 10. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć Wiersz polecenia CMD ten

Celem Robocopy jest przesyłanie plików zawierających określony katalog. Ten proces jest zwykle stosunkowo szybszy niż konwencjonalne przesyłanie plików. Jedną z wad Robocopy jest to, że wymaga znajomości poleceń systemu Windows. Dlatego większość użytkowników unika tego środka transportu.

Użyj Robocopy, aby szybciej kopiować pliki i foldery

Jeśli chcesz wypróbować lub użyć tej fajnej funkcji w systemie Windows, zalecamy przeczytanie poniższego przewodnika, który poprowadzi Cię przez najprostszy i najbardziej podstawowy sposób działania tego narzędzia i sposobu jego używania do przesyłania plików między dyskami. .

Jak szybciej kopiować pliki i foldery za pomocą Robocopy?

Zdecydowanie mogę skopiuj listę plików jednym kliknięciem sous okna. Jednak proces kopiowania całych plików i folderów za pomocą Robocopy jest dość prosty. W razie wątpliwości zalecamy dokładne wykonanie poniższych instrukcji:

  1. Przede wszystkim musisz otworzyć konsolę poleceń systemu Windows, zwaną również CMD. Można to zrobić, przechodząc do menu Start i wyszukując bezpośrednio „cmd”.
  2. Po zlokalizowaniu aplikacji CMD zalecamy kliknięcie jej prawym przyciskiem myszy i wybranie „Uruchom jako administrator”. Gdy to zrobisz, na ekranie pojawi się konsola Windows.
  3. Tam będziesz śledzić cały proces, który jest dość prosty. Wystarczy wpisać kod „Robocopy”, a następnie wskazać folder źródłowy i folder docelowy. Na przykład: robocopy C: Pliki do pobrania C: Gry ten
  4. Pamiętaj, że musisz napisać kod robota, użyć spacji, napisać folder źródłowy, a na końcu folder spacji i miejsca docelowego. Jeśli nie zostanie to zrobione w ten sposób, program nie uruchomi się.
  5. Po poprawnym wpisaniu adresu naciśnij klawisz „Enter” i rozpocznie się proces przesyłania plików. Spowoduje to przeniesienie wszystkich plików z jednego folderu do drugiego.
  6. Dodatkowo istnieje kilka konfiguracji, które można wykonać podczas przesyłania, ale jest to zalecane tylko dla zaawansowanych użytkowników. Będziesz mógł uzyskać dostęp do tych kodów za pośrednictwem następującego łącza udostępnionego przez Microsoft Robocopy Codes.

Czy warto używać Robocopy?

Le przenieś pliki do Pomoc Robocopy jest zwykle dość szybka, więc jest uważana za jedną z najlepsze alternatywy dla Eksploratora Windows. Dlatego jest to przydatne, jeśli chcesz przenieść duże ilości plików z jednej części komputera na drugą.

To zdecydowanie coś, co musisz wiedzieć, jeśli chcesz zmienić kolejność plików. Ta funkcja jest dostępna we wszystkich wersjach systemu Windows i może być również szczególnie przydatna w przypadku problemów z przesyłaniem dokumentów z komputera.

Dodaj komentarz